SPF - Ochranné UV filtry

Množství produktů: 214

ÚČINEK

Sluneční filtry chrání před UV zářením. Zabraňují tak zbarvení a zpomalují proces stárnutí pokožky.

TYP PLETI

Doporučuje se pro všechny typy pleti, zejména pro citlivou pleť, pokožku s rozšířenými a popraskanými žilkami a pokožku po kosmetických ošetřeních.

ZAJÍMAVOST

Aby filtr úplně chránil naší pokožku, měl by být aplikován ve správném množství. Adekvátní dávka je v průměru délka dvou prstů - ukazováčku a prostředníčku.

Opalovací krémy jsou důležitou součástí každodenní ranní péče o pleť, protože chrání pokožku před škodlivými účinky ultrafialového záření. Krémy s SPF doporučujeme používat po celý rok. O ochraně před sluncem by měly pamatovat zejména osoby s jemnou pokožkou, se sklonem k zarudnutí a podráždění nebo podstupující ošetření kyselinami, retinolem a jiné postupy, které můžou zvýšit citlivost pokožky. Kromě slunečního záření jsme díky práci před počítačem vystaveni záření HEV a IR, které má také negativní vliv na pokožku.

Ochranné filtry lze rozdělit na fyzikální, jako je oxid zinečnatý a oxid titaničitý a chemické. Fyzikální filtry odrážejí sluneční záření (jsou doporučovány zejména pro děti a těhotné ženy), zatímco chemické filtry absorbuji UV záření.

SPF (Sun Protection Factor) je sluneční ochranný faktor, který určuje úroveň ochrany před UVB zářením. Pokud chceme co nejúčinnější ochranu, měli bychom použít SPF 30 nebo vyšší.

Více informaci o opalovacích faktorech najdete na našem blogu - Ochrana pokožky před sluncemKorejská péče o pleť.

Počet produktů: 21/214
Ochranný faktor SPF je aktivní složkou v kosmetických přípravcích na obličej, tělo a vlasy, jehož hlavním úkolem je chránit před ultrafialovým UVB zářením, které způsobuje požadované opálení, ale způsobuje také vznik pigmentových skvrn a urychluje proces stárnutí pokožky. Kosmetické značky vyvíjejí produkty s UVB filtry pro různé typy pleti, včetně mastné, problematické a kuperózní pleti. Krém s ochranným faktorem bychom měli používat během celého roku, také v zimě. Jsou nezbytné po kosmetických zákrocích, které jsou senzibilizující na slunce (laserové odstranění chloupků a ošetření mikrojehličkami) nebo během používání kosmetických přípravků s obsahem retinolu nebo kyselin.

Jak chápat hodnotu SPF uvedenou na přípravcích?

SPF znamená Sun Protection Factor tedy ochranný sluneční faktor. Hodnota SPF vynásobena počtem minut = čas, který můžeme strávit na slunci, aniž bychom se spálili, tedy čas bezpečného opalování. Opalovací krémy s SPF faktorem obsahují fyzikální neboli minerální filtry (tedy oxid zinečnatý a oxid titaničitý, které známe z přírodní pečující a dekorativní kosmetiky) a/nebo chemické neboli umělé filtry. Minerální filtry sluneční záření odrážejí a chemické je absorbují. Nesmíme zapomínat, že hodnota SPF znamená ochranu pokožky před UVB zářením, nikoli UVA zářením, které je také velmi škodlivé (UVA paprsky pronikají pokožkou ještě hlouběji než UVB paprsky). Při výběru ochranných krémů zkontrolujte obě označení, tedy ochranu před UVA i UVB zářením na obalu přípravku.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory Cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zamítnout vše a opustit stránku.
Přijmout Cookies a přejít na stránku.
pixel