Jak správně skladovat kosmetické produkty?

0 0 2 min
Jak správně skladovat kosmetické produkty?
Kosmetika
0 0 2 min

Obsah

  Poměrně málo osob se koncentruje na způsobu, jakým je potřeba uchovávat kosmetické produkty. Z tohoto důvodu se občas stává, že používáme produkty, které mají po záruční době. Dnes se společně podíváme na pár způsobů, díky kterým naše produkty vydrží delší dobu kvalitní.

  Jak uchovávat kosmetické produkty?
  Důležitým aspektem je zajistit produktům stálou (pokojovou) teplotu. Je potřeba je chránit před slunečním zářením a vlhkostí. Nesprávným místem je proto koupelna, parapet nebo místo při ohřívači vzduchu.

  Dalším aspektem je datum expirace. Není vhodné používat produkty s prošlým datem spotřeby, jelikož to není bezpečné pro Vaší pokožku.

  Podle vyhlášky 1223/2009 musí každý produkt obsahovat datum spotřeby. To znamená termín, do kterého je nutné produkt spotřebovat. Toto datum musí být uvedeno na viditelném místě srozumitelným způsobem (měsíc a rok nebo den, měsíc a rok). Datum musí být správně označené nebo mu musí předcházet věta: ,,Spotřebovat do”.

  Pokud doba minimální trvanlivosti překročí 30 měsíců, není nutné označit datum spotřeby na produktu. Na obalu se ale musí objevit informace s možnou délkou používání po otevření. V tomto období je podle PAO, ang. Period After Opening, produkt vhodný k užívání. Tato informace musí být uvedena v měsících se správným označením. Období vhodné pro používání produktu musí být uvedeno, protože po otevření dochází ke zhoršení kvality, což může vést k nežádoucím účinkům.  Q&A:
  – Jaké produkty je nutné uchovávat ve speciálních podmínkách?
  Na toto je třeba dát si pozor v situaci, kdy to výrobce sám zdůrazňuje. Například: značka Timeless a její produkt s 20% koncentrací vitamínu C, je důležité uchovávat v lednici, aby delší dobu uchovala svoje kvalitní složky aktivní.V lednici je důležité rovněž uchovávat produkty, které jsou určeny k péči o oční okolí.

  – Jaký druh obalu upřednostnit?
  Nejlepší řešením jsou obaly s pumpičkou, díky kterým se tak jednoduše nedostává vzduch dovnitř k produktu. Snižujeme tím riziko kontaminace produktu a zároveň i možnosti proniknutí dovnitř bakteriím. Pokud používáte produkt v klasické nádobě je dobrým způsobem používat k aplikaci lžičku.

  – Je správným řešením kupovat produkty do zásoby?
  Odpověď na tuto otázku není jednoznačná, protože záleží na typu produktu. Spousta výrobců vyrábí své produkty z přírodních složek a v takovém případě je důležité průběžné nakupování. Na druhou stranu pokud má produkt dlouhou dobu expirace, můžeme takové produkty koupit do zásoby, ale je potřeba si dát pozor, jak dlouho můžeme produkt používat.

  Líbil se vám tento článek?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments