Ekologie

ECOSIBELLA Buďte eko spolu s námi Nechceme přispívat ke znečištění naší planety.

Každý den vynakládáme snahu, abychom zvládli postavit zeď, která bude chránit životní prostředí před znečištěním.

Dobře víme, kolik toho příroda pro nás dělá, zároveň si ale uvědomujeme, že činnost člověka má na životní prostředí velký dopad. Ekologie a vyvážený rozvoj je jediný způsob, jak jí poděkovat.
ekologia
ekologia
Naše zásilky

Online prodej a následné zaslání zboží je jedna z nejčastějších metod nakupování. Internetové obchody posílají každý den miliony zásilek. Každá z nich zahrnuje jeden obal, ochrannou výplň a lepicí pásku. Stačí si pouze představit, kolik obalového materiálu se denně spotřebuje, aby byly zásilky doručeny do rukou klientů. Výsledkem je fakt, že i když je náš oblíbený způsob nakupování pohodlný a snadný, vytváří neskutečné množství odpadu.

My v Cosibella jsme se rozhodli, že už dále nechceme naším prodejem přispívat k neustále vzrůstajícímu znečištění naší planety. Uvědomujeme si, že klasický způsob balení zásilek je pro životní prostředí škodlivý. Proto jsme zavedli řadu ekologických opatření, aby naše balíčky byly co nejvíce recyklovatelné.

Základem každé zásilky je krabice. Obaly, ve kterých posíláme Vámi objednané zboží, jsou vždy přizpůsobeny velikosti zakoupených produktů. Díky tomu snižujeme množství zbytečného výplňového materiálu, kterým chráníme Vaše objednávky.

NEOBSAHUJÍ BUBLINKOVOU FÓLII
VYPLNĚNO BIOLOGICKY ROZLOŽITELNÝM SKROPAKEM
UVNITŘ EKO KARTIČKA S NÁVODEM, JAK ZÁSILKU RECYKLOVAT
ZALEPENO PAPÍROVOU PÁSKOU
KARTONY Z TŘÍVRSTVÉ ŠEDÉ LEPENKY
IDEÁLNÍ JAKO PELÍŠEK PRO VAŠE MAZLÍČKY!

K balení Vašich objednávek nepoužíváme plastový, ani jiný umělý materiál. V zásilkách nenajdete bublinkovou fólii ani oblíbené vzduchové polštářky. Místo toho používáme ekologickou a biologicky rozložitelnou výplň rostlinného původu. Skropak, který chrání Vaše objednávky, je plně kompostovatelný, takže ho můžete bez obav vyhodit do kontejneru na bioodpad nebo ho jednoduše rozpustit ve vodě.

Klasickou lepicí pásku jsme nahradili páskou z šedého papíru a kaučukového lepidla, kterou můžete spolu s krabicí vyhodit do kontejneru na papír. Kaučukové lepidlo je přírodního původu a není toxické, díky čemuž je vhodné k recyklaci.

Internetové obchody často k objednávkám přibalují nejrůznější marketingové informace: reklamy, upozornění na slevové akce a jiné letáčky lákající k dalšímu nákupu. Ve výsledku to ale znamená další ohromné množství vytvořeného odpadu denně. Z tohoto důvodu přidáváme ke každé objednávce pouze kartičku s poděkováním vytištěnou na recyklovaném papíru. Na kartičce najdete také krátkou informaci ohledně našich dalších ekologických aktivit.

Podívejte se, jak balíme Vaše objednávky
ECOSIBELLA
Víme, že změna začíná u nás a našich každodenních rozhodnutí. I ve Vašich domácnostech můžete zavést nové návyky, které budou šetrné k životnímu prostředí. Začněte těmi nejjednoduššími – jednorázové sáčky vyměňte za bavlněné, vypínejte radiátory, pokud větráte a dlouhou koupel nahraďte rychlou sprchou. Ale o tom příště! Rádi bychom se pochlubili tím, co děláme pro to, aby naše pracovní prostory a sklad byly k životnímu prostředí co nejvíce přátelské.
Ekosklad
Na prvním místě je třídění odpadu – dbáme na to, aby veškerý odpad putoval na správné místo. Vaše objednávky balíme bez plastových a dalších zbytečných obalů a obsah chráníme biologicky rozložitelnou výplní. Snažíme se také minimalizovat používání papírových ručníků – používáme bavlněné, které jsou nejen hygienické, ale také opakovaně použitelné.

Stejně jako v kanceláři, i ve skladu tiskneme pouze na recyklovaný papír. Není možné si představit provoz skladu bez využití energie, která je obvykle spojena s využíváním přírodních zdrojů a přispívá ke zvyšování znečištění životního prostředí. Jsme pyšní na to, že i v tomto případě jednáme jinak – ve prospěch matky přírody. Nakoupili jsme zelenou energii, tedy energii z obnovitelných zdrojů.
Ekokancelář a práce z pohodlí domova
Veškeré dokumenty tiskneme pouze na recyklovaný papír – v případě takového množství je to obrovská změna. Využíváním již dostupné suroviny tak nepřispíváme k dalšímu odlesňování. Dalším faktorem je práce na dálku neboli práce z domova: ideální řešení pro nás i pro naši planetu.

Nemusíme brzy vstávat a pro dojezd do práce nevyužíváme škodlivá paliva, která jsou z velké části zodpovědná za skleníkový efekt. Používáme ekologická pera a tužky z recyklovaných materiálů. V kanceláři také organizujeme sběr elektroodpadu a plastových víček. Věříme totiž, že recyklace dává odpadu nový život!
Spolupráce s polskou nadací Las Na Zawsze
V Cosibella myslíme ekologicky a děláme vše, co je v našich silách, abychom přírodu podpořili. Proto jsme se zapojili do podpory nadace „Les napořád“ – organizace, která vysazuje nové a chrání již vzrostlé lesy po celém Polsku.

Zakladatelé nadace vysadili první les z vlastních finančních prostředků, aby se naučili, jak nejlépe přírodu podpořit.
ZOBRAZIT
Spolupráce s Plastic Bank
Začali jsme spolupracovat s organizací Plastic Bank, která uklidí plasty z pláží dřív, než je odnese voda.

Každá objednávka v našem e-shopu se rovná jedné plastové lahvi sebrané na pláži a předané k recyklaci.
ZOBRAZIT
Spolupráce s UN Carbon Offset
Cosibella není pouze obchodní projekt. V rámci našeho působení chceme pozitivně ovlivňovat ekosystém naší planety. Jako každá firma po sobě zanecháváme uhlíkovou stopu v podobě oxidu uhličitého vypuštěného do ovzduší.

Aktivně pracujeme na tom, aby byl náš dopad na životní prostředí co nejmenší.
ZOBRAZIT
Seznamte se s EKO značkami!

Uvědomujeme si, jak důležité je pečovat o životní prostředí, a proto podporujeme značky, které se rozhodnou pro ekologickou změnu. Někdy jsou to obrovské kroky, které zcela mění způsob fungování společnosti, a někdy jsou to malé změny, které udávají nový směr. Bez ohledu na to, jak velká tato předsevzetí jsou, věříme, že jsou k lepšímu. Značku SkinTra jsme vytvořili od nuly a udělali vše pro to, aby naše produkty byly nejen účinné, ale také ekologické. Značky, u kterých vidíte symbol zeleného listu, jsou šetrné k životnímu prostředí, i když jejich kroky mohou být různé.

Jaké faktory jsou pro nás důležité?
Chtěli jsme odlišit značky, kterým záleží na životním prostředí v mnoha ohledech. Neexistuje jediná správná „metoda“ ochrany přírody, proto naše kritéria nevycházejí z pevného rámce. Symbol zeleného listu označuje jak přípravky šetrné k životnímu prostředí, tedy takové, jejichž výroba nejméně zatěžuje životní prostředí, tak i produkty, jejichž obaly pocházejí z recyklace nebo jsou k recyklaci vhodné a produkty bez zbytečných obalů. Mnohé z oceněných značek podporují nadace, které se snaží zlepšovat kvalitu životního prostředí a vedou kampaně zaměřené na snižování plýtvání surovinami. Dalším faktorem pro získání symbolu zeleného listu je složení produktů. Chceme propagovat přírodní složky, které mají blahodárný vliv na naši pleť v její každodenní péči. Při nákupu kosmetiky hledejte označení zeleného listu a vybírejte produkty vědomě – právě díky Vám a Vaší volbě se stále více značek rozhoduje vyrábět kosmetiku bez dopadu na životní prostředí.

I naše vlastní značky vyrábíme s ohledem na přírodu
SkinTra – Skin Transformation
Naše první značka pro péči o obličej a tělo! Jejím cílem je zlepšit vzhled a celkový stav pokožky na úrovni ošetření v kosmetických salonech, ale v pohodlí domova.

A co ekologie? To byl zásadní bod projektu SkinTra. Chtěli jsme ekologickou značku a máme ji! Hnědé skleněné lahvičky chrání obsah před UV zářením a jsou zároveň recyklovatelné. Prázdný obal stačí vyhodit do zeleného kontejneru na sklo – díky tomu se brzy vrátí do oběhu.

Recyklované papírové štítky lze opět recyklovat. Víme, že méně je více, proto výrobce SkinTra nepoužívá další obalové materiály. Složení a veškeré informace o produktu si můžete přečíst na etiketě vytištěné na ekologickém papíře.

Díky tomu nevyrábíme nové zbytečné obaly, což je klíčové pro minimalizaci spotřeby přírodních zdrojů. Každý vyrobený produkt značky SkinTra se rovná 0,5 m² lesa zasazeného ve spolupráci s polskou nadací Las Na Zawsze. Nezáleží na tom, zda jste si produkt koupili, byl Vám zaslán v rámci reklamní kampaně nebo jste jej vyhráli v soutěži. Nákupem produktů SkinTra sázíte lesy s námi – díky Vám jsme zasadili již 2,5 hektaru!
ZOBRAZIT
HairTry - pečujeme o vaše vlasy
Stejně jako SkinTra musí být i naše značka vlasové kosmetiky HairTry ekologická a musí se chovat s ohledem na životní prostředí.

Podporujeme iniciativu Ocean Waste Plastic, která kompenzuje plasty uvedené do oběhu čištěním moří a oceánů. Každá lahvička je plast vylovený z řek, moří a oceánů. HairTry spolupracuje s projektem ReSea, který zlepšuje stav vod a podporuje místní komunitu. Plast je recyklován - může být tedy znovu použit při výrobě dalších obalů.

Podporujeme také nadaci SeedBalls Kenya, každý výrobek poskytuje 20 kuliček s několika druhy semínek na zalesňování Keni a zemí východní Afriky. Spoluprací s organizací SeedBalls Kenya podporujeme region v boji proti odlesňování
ZOBRAZIT
A co můžete u nás udělat Vy, abyste byli ještě více eko?
Eko kosmetika
Vybírejte kosmetiku, která je šetrná k životnímu prostředí a nevytváří zbytečné obaly.
Vědomý výběr
Kupujte produkty vhodné přesně pro Vás, díky čemuž minimalizujete riziko nevhodného nákupu. Potřebujete pomoci? Nechte si poradit od našich kosmetologů!
Opětovné použití
Pokud však musíte zboží vrátit, použijte k tomu krabici, ve které bylo zboží zasláno. Otevřeli jste produkt a až poté jste zjistili, že Vám nevyhovuje? Zeptejte se Vašich známých – pro ně možná bude ideální volbou.
Celkem 825 916 zásilek bylo odesláno bez použití plastu
Neutralizovali jsme 3 823 tun oxidu uhličitého
A jaký bude náš další cíl?
pixel