Hydroláty a květinové vody

Množství produktů: 34

Hydroláty, hydrosoly nebo také květinové vody tonizují a osvěžují pokožku či vlasy. V závislosti na typu hydrolátu mohou dodatečně hydratovat, vyživovat nebo normalizovat sekreci kožního mazu. Hydrolát může skutečně zastoupit funkci tonika, pokud se jeho pH pohybuje ve vhodném, mírně kyselém rozmezí. Vyberte si ten pravý hydrolát pro svou pleť!

Počet produktů: 30/34

Péče o pleť se skládá ze tří hlavních kroků: čištění, tonizace a výživa. Druhý krok je velmi důležitý. Jeho účelem je obnovit správné pH epidermis a připravit ji na vstřebávání dalších produktů. K tomu můžete použít tonika nebo hydroláty, které se také nazývají květinové vody. Tyto produkty lze aplikovat přímo na pokožku, protože ji nedráždí. Mnohé z nich mají navíc jemnou květinovou nebo bylinkovou vůni, díky které je každodenní péče příjemným rituálem.

Co jsou hydroláty a květinové vody?

Hydroláty jsou produkty, které vznikají destilací rostlin vodní párou. Tímto způsobem se získá tekutina s malým množstvím éterických olejů a ve vodě rozpustných rostlinných látek, například fenolů, hydrofilních alkoholů a aldehydů. Obsahují aktivní složky, které:

Nabízíme hydroláty pro všechny typy pleti, včetně zralé, suché, smíšené a mastné pleti. Vyberte si produkt, který doplní Vaši každodenní péči.

Zobrazit více

Květinové vody v e-shopu Cosibella - jaké jsou dostupné?

Nabízíme květinové vody, které byly získány z různých druhů květin a bylin. Zde naleznete hydroláty např., které obsahují:

  • heřmánek – obsahuje aktivní látky, které pomáhají snižovat zarudnutí a podráždění;
  • máta – její složení obsahuje látky, které pomáhají osvěžit pokožku a bojovat proti bakteriím;
  • růže - její látky podporují hydrataci suché a zralé pleti. Má jedinečnou vůni;
  • cist - obsahuje látky, které podporují procesy zklidňující podráždění, regenerující poškození s antioxidačním účinkem;
  • levandule – obsahuje látky, které pomáhají uvolnit, zklidnit pokožku a snížit podráždění.

Před výběrem hydrolátu pro sebe pečlivě analyzujte potřeby Vaší pokožky. Pokud je například po umytí často nepříjemně stažena, pouvažujte nad přípravkem s přísadami, které podporují zvlhčení epidermis. Když se však potřebujete osvěžit, vyberte si kosmetiku s látkami, které pomáhají uklidnit podráždění, snižují tvorbu mazu a dodávají zdravou barvu.

Květová voda pro každodenní péči - jak používat?

Kosmetika má mírně kyselé pH, které je blízké přirozené kožní reakci. To pomáhá obnovit přirozenou rovnováhu pokožky. Proto se během druhé etapy péče vyplatí používat hydroláty. Pro bohaté složení a nízké riziko podráždění je však lze použít i např. do:

  • vytváření různých typů kosmetických přípravků, například v kombinaci s jíly,
  • osvěžení pleti během dne, zejména v létě – hydrolát před použitím vložte do chladničky. Nízká teplota pomůže přinést větší úlevu;
  • zvlhčení bahenních nebo jílových masek po jejich nanesení na obličej.

Naše hydroláty mají praktický atomizér. Usnadňuje aplikaci správného množství produktu na obličej. Prohlédněte si naši nabídku hydrolátů a obohaťte svou každodenní péči o květinové vody. 

Viz také: plátýnkové masky, masážní kameny na obličej, masky na nocnáplasti pod oči

pixel