Kyseliny

Množství produktů: 449

Naše pokožka má mnoho potřeb a jednou z nich je pravidelná exfoliace. Na pomoc si můžete přivolat AHA, BHA a PHA kyseliny, které mají exfoliační účinky a zároveň reagují na různé kožní problémy jako nedokonalosti, pigmentové skvrny a vrásky. Kyseliny jsou skvělý způsob, jak si zpestřit pečující rutinu a zároveň zlepšit stav pleti!

Počet produktů: 30/449
Kyseliny jsou účinné látky, které si díky své účinnosti získávají na popularitě. Rozdělujeme je do tří skupin:

AHA kyseliny neboli alfa-hydroxy kyseliny, kam patří: kyselina mléčná, glykolová, jablečná, maleinová, citronová, vinná a mandlová. Jejich aktivita a účinky se mohou lišit v závislosti na typu kyseliny a její koncentraci. Vykazují jak exfoliační, tak antibakteriální vlastnosti, stejně tak mají protizánětlivé, normalizační, dokonce hydratační a protivráskové vlastnosti.

BHA kyseliny neboli beta-hydroxy kyseliny. Tato skupina zahrnuje pouze kyselinu salicylovou, která je v kosmetologii dobře známým pojmem. Používá se především k péči o mastnou, problematickou se sklonem k akné a zanesenou pleť, protože má antibakteriální vlastnosti a účinně odstraňuje odumřelé kožní buňky (to znamená, že má keratolytický účinek).

Mezi PHA kyseliny řadíme glukonolakton, glukoheptanolakton a kyselinu laktobionovou. Jedná se o relativně jemné kyseliny, které se doporučují pro pleť citlivou a kuperózní (s rozšířenými žilkami).

Co byste měli vědět o AHA, BHA a PHA kyselinách v kosmetice?

Použitím kyselin můžete změnit stav pokožky a její celkový vzhled, ale tento typ péče vyžaduje zvláštní pozornost. Nejprve je třeba mít na paměti, že nanesením produktů s kyselinami, zejména AHA a BHA, můžeme v první fázi podráždit pokožku a způsobit její zarudnutí, které však častějším používáním odezní. Během používání přípravků s kyselinami nezapomínejte používat ochranné krémy s UV faktorem. V létě, tzn. v období silného slunečního záření se používání kyselin nedoporučuje. V případě potřeby zvolte mírnější formu kyseliny (například přípravky s PHA kyselinami).
pixel