Niacinamid

Množství produktů: 859

ÚČINEK

Niacinamid reguluje tvorbu kožního mazu, snižuje viditelnost rozšířených pórů, zesvětluje pigmentové skvrny, zklidňuje již vzniklé pupínky a nedokonalosti a předchází tvorbě nových.

TYP PLETI

Normalizuje mastnou a smíšenou pleť a seboroickou pokožku. Má zklidňující vlastnosti a posiluje hydrolipidovou bariéru pokožky, a je proto vhodný i pro suchou pleť.

ZAJÍMAVOST

Niacinamid známý také jako kyselina nikotinová nebo nikotinamid je ve skutečnosti vitamín B₃ nebo vitamín PP. Název může být poněkud zavádějící, ale aktivní složka nijak nesouvisí s nikotinem obsaženým v cigaretách.

Vitamíny skupiny B jsou běžnou složkou kosmetických přípravků a niacinamid je z nich nejžádanější. Má mnoho vlastností: rozjasňuje, reguluje práci mazových žláz a zabraňuje vzniku zánětů. Kromě toho také zklidňuje a posiluje ochrannou bariéru pokožky, čímž zanechává pokožku hydratovanou a odolnou vůči vnějším vlivům. Působí také proti stárnutí a redukuje zarudnutí. Není tedy žádným překvapením, že tuto přísadu hledáme nejčastěji v přípravcích pro péči o pleť, tělo a vlasy.