Niacinamid

Množství produktů: 746

ÚČINEK

Niacinamid reguluje tvorbu kožního mazu, snižuje viditelnost rozšířených pórů, zesvětluje pigmentové skvrny, zklidňuje již vzniklé pupínky a nedokonalosti a předchází tvorbě nových.

TYP PLETI

Normalizuje mastnou a smíšenou pleť a seboroickou pokožku. Má zklidňující vlastnosti a posiluje hydrolipidovou bariéru pokožky, a je proto vhodný i pro suchou pleť.

ZAJÍMAVOST

Niacinamid známý také jako kyselina nikotinová nebo nikotinamid je ve skutečnosti vitamín B₃ nebo vitamín PP. Název může být poněkud zavádějící, ale aktivní složka nijak nesouvisí s nikotinem obsaženým v cigaretách.

Vitamíny skupiny B jsou běžnou složkou kosmetických přípravků a niacinamid je z nich nejžádanější. Má mnoho vlastností: rozjasňuje, reguluje práci mazových žláz a zabraňuje vzniku zánětů. Kromě toho také zklidňuje a posiluje ochrannou bariéru pokožky, čímž zanechává pokožku hydratovanou a odolnou vůči vnějším vlivům. Působí také proti stárnutí a redukuje zarudnutí. Není tedy žádným překvapením, že tuto přísadu hledáme nejčastěji v přípravcích pro péči o pleť, tělo a vlasy.

Počet produktů: 30/746
Niacinamid je vitamín B3, známý také jako vitamín PP, niacin, kyselina nikotinová nebo nikotinamid. Za svou popularitu v kosmetickém odvětví vděčí hlavně své účinnosti a to jak v péči o mastnou, smíšenou a problematickou pleť. Tato složka primárně normalizuje přirozenou funkci pokožky, reguluje sekreci kožního mazu, zmírňuje zánětlivé projevy, zužuje rozšířené póry a urychluje proces hojení. Posiluje a chrání pokožku, a proto je niacinamid vhodný také pro velmi suchou pleť. Další důležitou výhodou této přísady je její rozjasňující účinek, který ocení především osoby s našedlou pletí a pigmentovými skvrnami.

Jaké konkrétní produkty obsahují niacinamid?

Přípravky s obsahem niacinamidu jsou hitem mnoha renomovaných značek jakými jsou například: A'pieu , Medik8 nebo Paula's Choice. Vitamín PP se jako aktivní složka objevuje v pleťových sérech, přípravcích zesvětlujících pigmentové skvrny a zabraňujících vzniku nedokonalostí, denních i nočních krémech, očních krémech, pleťových esencích, maskách, tonicích a dokonce také v produktech pro péči o vlasy: šamponech či kondicionérech. Bez ohledu na to, zda hledáte účinný čisticí gel s matujícím účinkem, krém proti akné nebo peptidové sérum, ve složení přípravku stačí hledat niacinamid. Výsledky zaznamenáte téměř okamžitě: čistá, sjednocená a zářivá pokožka bez jakýchkoli nedokonalostí!
pixel