Pupečník asijský v kosmetice

Množství produktů: 542

ÚČINEK

Pupečník asijský má protizánětlivé, antibakteriální účinky a stimuluje regenerační procesy pokožky. Navíc posiluje krevní cévy a snižuje otoky.

TYP PLETI

Používání kosmetiky s pupečníkem asijským je ideálním řešením pro mastnou, smíšenou, aknózní pleť, stejně jako pro stárnoucí pokožku a celulitidu.

ZAJÍMAVOST

Pupečník asijský má mnoho názvů - Centella, Gotu Kola nebo Tiger Grass. V různých jazycích tato jména odkazují na vzhled nebo hojnost rostliny, např. slovo „kola“ znamená list a „gotu“ znamená kalich.

Díky svým prospěšným vlastnostem se pupečník asijský používá po tisíce let v přírodní indické medicíně. Kosmetické přísady, populární v Asii, našly zvláštní použití v kosmetice, m.j. madecassoside a asiaticoside, které byly izolovány z kořene a listů pupečníku asijského.

Díky zklidňujícím, hojivým a protizánětlivým účinkům, se přípravky s extraktem z pupečníku asijského doporučují hlavně pro problematickou, podrážděnou a poškozenou pokožku. Tato účinná látka pomáhá také při regeneraci pokožky a zpomaluje procesy stárnutí.

V současné době ji korejští výrobci velmi rádi používají jako aktivní složku ve svých produktech. Pokud se chcete o tom dozvědět více, doporučujeme Vám se podívat na blog - Korejská péče o pleť.

Počet produktů: 30/542