Péče o pleť

Množství produktů: 3457

Vědomá péče o pleť je důležitá pro udržení pokožky v dobré kondici. Různé typy pleti mají různé potřeby, ale základ pečující rutiny je vždycky stejný. Očištění, hydratace a regenerace a k tomu speciální kroky redukující pupínky a nedokonalosti nebo vrásky a známky stárnutí. Z naší nabídky si vyberete produkty, z kterých si vytvoříte komplexní péči od A do Z a zároveň si zajistíte zdravý vzhled pleti!

Počet produktů: 30/3457

Péče o pleť

Sníte o hladké a zářivé pleti, která každého okouzlí? Chcete přestat používat spoustu dekorativní kosmetiky a cítit se sebejistě ve své kůži? Začněte s komplexní péčí o svou pleť pomocí vhodně zvolených kosmetických přípravků. V obchodě Cosibella najdete pleťovou kosmetiku přizpůsobenou vašim individuálním potřebám. Nabízíme kosmetické přípravky řady známých výrobců, včetně polských, asijských a francouzských, které obsahují rozmanité účinné látky. Můžete tak přizpůsobit správnou péči nejen svému typu pleti, ale také svému životnímu stylu.

Jaká pleťová kosmetika je vhodná pro každodenní používání?

Chcete začít s komplexní péčí o pleť, ale nevíte, jaké kosmetické přípravky zvolit? Pro každodenní péči jsou vhodné přípravky se složkami, které pomáhají:

  • odlíčit make-up, jako jsou micelární vody a odličovací mléka - používejte je před každým mytím obličeje,
  • čistit pleť, např. pleťové gely nebo pěny - používejte je ráno a večer,
  • obnovit správné pH, jsou to např. pleťová tonika a hydroláty - lze je používat po každém mytí i během dne k osvěžení pleti,
  • vyživovat/hydratovat/regenerovat pokožku, např. esence, krémy, séra, oleje nebo pleťové masky – určené pro denní i noční použití,
  • chránit obličej před UV zářením, např. krémy - je dobré je nanášet pouze ráno, před odchodem z domu.

Kromě toho je vhodné použít čas od času kosmetické přípravky se složkami, které podporují odstraňování odumřelých kožních buněk a vyrovnávání povrchu pokožky – těmito přípravky jsou například peelingy.

Péče o pleť - jaké kosmetické přípravky jsou vhodné?

Při výběru pleťové kosmetiky věnujte pozornost tomu, zda je určena pro váš typ pleti. Tím se například výrazně sníží riziko podráždění. Dobře zvolené složky navíc pomohou vypořádat se s nedokonalostmi a obnovit krásný a mladistvý vzhled vaší pleti.

Péče o suchou a citlivou pleť

Pro suchou a citlivou pleť vybírejte přípravky s jemným složením. Měly by obsahovat látky, které mimo jiné pomáhají:

  • hydratovat, regenerovat a vyživovat pokožku, např. močovina, aloe vera, kyselina hyaluronová nebo alantoin,
  • obnovit hydrolipidovou vrstvu pokožky, např. ceramidy a aminokyseliny,
  • chránit pokožku před poškozením, například lehké rostlinné oleje - ze sladkých mandlí, slunečnice nebo avokáda.

Při péči o suchou pleť je lepší vyhnout se přípravkům s vysokým obsahem kyselin. Ty mohou pokožku dále vysušovat.

Péče o mastnou a smíšenou pleť

Mastná a smíšená pleť vyžaduje jemnou péči. Mazové žlázy by neměly být stimulovány k nadměrné produkci mazu. Proto pro péči o tento typ pleti vybírejte kosmetické přípravky se složkami, které pomáhají hydratovat a zklidňovat, jako jsou kyselina hyaluronová, betain nebo aloe vera. Dále je vhodná pleťová kosmetika se složkami, které podporují odstraňování přebytečného kožního mazu, eliminují tvorbu bakterií a podporují správnou funkci mazových žláz. Jedná se například o složky jako jsou kyseliny AHA a BHA, rostlinné výtažky a vitaminy C, E nebo A.

Pleťová kosmetika - jak ji skladovat?

Vybíráte pleťové kosmetické přípravky pečlivě? Nedovolte, aby při nesprávném skladování ztratily své vlastnosti. Proto si po zakoupení přípravku vždy přečtěte návod k použití od výrobce.

Nezapomeňte, že některé kosmetické přípravky je třeba uchovávat v lednici. Jiné pleťové kosmetické přípravky - kromě přípravků na čištění pleti - je vhodné uchovávat na suchém a tmavém místě se stálou teplotou. Ideální pro tyto účely je například ložnice. Proč ne koupelna? V této místnosti je často teplo a vlhko. To má nepříznivý vliv na složení přípravků. V těchto podmínkách se velmi snadno množí bakterie a plísně, které mohou být příčinou vzniku nedokonalostí.

Seznamte se blíže s nabídkou pleťové kosmetiky a vyberte si ideální sadu pro potřeby své pleti.

pixel