Kolagen v kosmetice

Množství produktů: 125

ÚČINEK

Kolagen je zodpovědný za pevnost a pružnost pokožky. Zpomaluje proces stárnutí a předchází předčasnému vzniku vrásek.

TYP PLETI

Nejlépe působí na suchou, ochablou a zralou pleť. V případě  mladší pokožky bude mít navíc preventivní a anti-aging účinek.

ZAJÍMAVOST

Kolagen a mořský kolagen se v INCI objevují pod názvy: Collagen, Hydrolyzed Collagen, Atelocollagen, nebo Soluble Collagen a je živočišného původu. Pro vegany alternativou mohou být vyživující komplexy bohaté na aminokyseliny.

Kolagen hraje velkou roli při vytváření tkání naší pokožky. S věkem bohužel jeho množství klesá, což způsobuje ztrátu pevnosti a pružnosti, výskyt vrásek a změnu oválného tvaru obličeje. Proto stojí za to postarat se o systematické doplňování jeho nedostatků, např. používáním ošetřující kosmetiky s obsahem kolagenu.

Tato účinná látka je také používaná v péči o vlasy - hydratuje, vyživuje a posiluje. Doporučuje se zejména pro péči o suché a lámavé vlasy.

Počet produktů: 30/125
Kolagen je látka přirozeně se vyskytující v lidském těle a je známá jako „protein mládí“. Pokožka obsahuje 70 až 85 % kolagenu! S věkem však jeho množství v tkáních klesá a schopnost těla jej produkovat se výrazně snižuje, což ovlivňuje vzhled pokožky. Ztrácí pevnost a pružnost, ochabuje, začínají se na ní objevovat vrásky a také se objevuje celulitida. Pokožka bez kolagenu je suchá, matná a někdy na dotek drsná, je také náchylnější na nepříznivé vlivy okolí. Pomocí jí můžeme přípravky s kolagenem, který se nejčastěji získává například z ryb. Vegani mohou sáhnout po speciálních komplexech aminokyselin, které mají podobný účinek jako kolagen.

Kosmetika s kolagenem, která vám umožní zůstat déle mladá!

Produkty s kolagenem jsou vhodné pro všechny typy pleti. U mladší pleti má kolagen preventivní účinky (musíme si uvědomit, že ztráta tohoto proteinu v pokožce začíná od 26 let!), v případě zralé a suché pokožky obnovuje její celkový vzhled a především pohodlí. Kolagen můžeme najít v mnoha přípravcích: krémy na obličej, oční krémy, masky, séra a krémy. Stojí za to také pravidelně používat kolagenovou vlasovou kosmetiku – i vlasy trpí ztrátou „bílkoviny mládí“ a z toho důvodu jsou suché, křehké a matné. Doporučujeme Vám proto takové výrobky, které se postarají nejen o vzhled, ale také o celkový stav pokožky a vlasů.