Retinol / retinal / retinoidy

Množství produktů: 102

ÚČINEK

Deriváty vitamínu A jsou vysoce účinné v boji proti volným radikálům. Regulují tvorbu kožního mazu, zesvětlují zbarvení pokožky a jsou základním prvkem v léčbě proti vráskám.

TYP PLETI

Retinol se často vyskytuje v produktech pro zralou pleť s nerovnoměrným zbarvením. Je také ideální v péči o mastnou a aknózní pleť.

ZAJÍMAVOST

Skvělou alternativou retinolu je bakuchiol, přísada považovaná za rostlinný retinoid. Má podobnou účinnost jako retinol, ale nevykazuje dráždivý a teratogenní účinek. Je proto ideální alternativou pro citlivou pleť, těhotné a kojící ženy.

Vitamín A patřící do skupiny retinoidů je stále více a více používanou a oceňovanou látkou. Retinol - aktivní forma této organické sloučeniny, je velmi populární a často se vyskytuje v kosmetice dostupné na trhu. Retinaldehyd se transformuje na kyselinu retinovou rychleji než retinol, díky čemu rychleji působí na kožní buňky. Tyto látky májí úžasné účinky, ale příliš vysoká koncentrace nebo nadměrná frekvence aplikace produktu, mohou způsobit podráždění jemné, citlivé pokožky.

Vzhledem k fotosenzitivnímu potenciálu těchto složek, doporučujeme aplikovat kosmetiku s retinoidy na podzim a v zimě. Během dne nezapomeňte také na vysokou sluneční ochranu. Doporučujeme postupně budovat toleranci pokožky k těmto přísadám a zahájit kúru s nižší koncentrací (méně dráždivým derivátem vitamínu A). Nejlepších výsledků dosáhnete od 3 do 6 měsíců od zahájení kúry.

Vzhledem k teratogenním účinkům se tyto látky nedoporučuji používat během těhotenství - můžete za to sáhnout po produktu s bakuchiolem. Je to rostlinný retinoid, který má podobný účinek jako retinol, ale nemá dráždivý ani teratogenní účinek.

Přečtěte si více informací o retinoidech, jejich působení a metodách kombinování s jinými účinnými látkami na našem blogu – Retinol a retinoidy a jak je používat?

Počet produktů: 30/102
Retinoidy jsou aktivní složky, po kterých sahá stále více milovníků pokročilé péče a péče specializující se na konkrétní problém. Jedná se o organické sloučeniny, které jsou analogy retinolu (tzn. že jsou derivátem vitamínu A). Kosmetologové mu přezdívají „vitamín mládí“. Deriváty vitamínu A jsou účinné v rozličných pečujících oblastech a to nejen v péči proti stárnutí. Zlepšují pevnost pokožky, vyhlazují vrásky, normalizují sekreci kožního mazu, působí proti akné a urychlují exfoliační proces zrohovatělé vrstvy pokožky.

Co byste měli vědět o přípravcích s retinoidy?

Jak chápat rozdíl mezi retinoidy, retinolem a retinalem? Stává se, že se retinol a retinoidy považují za synonyma odkazující na stejnou látku. Chyba lávky! Retinoidy jsou skupina přísad, která zahrnuje retinol, retinal a kyselinu retinovou (dostupné v přípravcích na předpis). Základní formou vitamínu A je retinol. V důsledku chemických procesů může být přeměněn na retinal a poté na kyselinu retinovou (nejaktivnější forma vitamínu A). Retinol a retinal jsou součástí složení pleťových a očních krémů, sér, pleťových olejů a masek. Pamatujte, že přípravky s obsahem těchto látek je lepší používat ve večerní péči, protože jsou fotocitlivé. Retinol může mít silný vysoušecí účinek a dráždit pokožku, proto se nedoporučuje používat jej na obzvláště citlivou pokožku nebo na viditelné podráždění či poškození. V péči o kuperózní pleť s rozšířenými žilkami se doporučuje retinol v nižší koncentraci.