Peptidy v kosmetice

Množství produktů: 285

ÚČINEK

Peptidy primárně stimulují zvýšení hustoty a pevnosti pokožky, minimalizují účinky stárnutí pokožky a podporují fungování vodního hospodářství v organismu.

TYP PLETI

Jsou hlavně součástí péče o zralou pleť a protivráskové kúry pro mladší pokožku.

ZAJÍMAVOST

Díky své malé velikosti jsou peptidy schopné proniknout hluboko do pokožky, což přispívá k jejich účinnosti.

Peptidy lze rozdělit na: signální peptidy, které pomáhají vyhlazovat jemné vrásky, transportní peptidy, které pomáhají účinným látkám pronikat do hlubokých vrstev kůže, a neuropeptidy, kterým se říká „neinvazivní botox“.

Jedním z prvních a nejčastěji používaných peptidů v kosmetických přípravcích je signální peptid - Matrixyl®, který stimuluje buňky k produkci kolagenu, kyseliny hyaluronové, elastinu a fibronektinu, čimž přispívá k vyhlazení vrásek.

Stále častěji používanou přísadou v kosmetických přípravcích jsou peptidy mědi, vč. Copper Tripeptide-1. Jedná se o transportní peptidy, které stimulují produkci kolagenu, regenerují, snižují laxnost pokožky a zlepšují její celkový stav.

Mezi neuropeptidy patří Argireline ™, který také účinně zpevňuje pokožku a vyplňuje mimické vrásky.

Počet produktů: 30/285
Peptidy jsou organické chemické sloučeniny, amidy, které vznikají spojením dvou nebo více molekul aminokyselin s peptidovou vazbou. Lze je rozdělit na: signální peptidy, které pomáhají vyhlazovat jemné vrásky, transportní peptidy, které usnadňují pronikání účinných látek do hlubších vrstev pokožky a neuropeptidy, kterým se přezdívá „neinvazivní botox“. Poslední zmíněné peptidy zastavují propustnost sodíkových iontů a tím proudění nervových impulsů do svalů. Hlavním úkolem peptidů v kosmetice je zlepšit hustotu a pevnost pokožky, snížit viditelnost prvních známek stárnutí, zlepšit kontury obličeje, ale také hydratovat a vyživovat. Jejich účinnost je primárně dána optimální velikostí, která usnadňuje pronikání peptidů do vrstev pokožky.

Zobrazit více

Pro koho jsou přípravky s peptidy vhodné?

Přípravky s peptidy nejsou agresivní a jejich používání není spojeno s vedlejšími účinky. Jsou proto vhodné pro všechny typy pleti, dokonce pro pleť citlivou nebo kuperózní (s rozšířenými žilkami). Peptidy jsou však nejlepší volbou pro pleť zralou vyžadující péči proti stárnutí, protože vyplňují mimické vrásky a zlepšují pevnost a hustotu pokožky. Vlasové přípravky s obsahem peptidů jsou lékem na suché a křehké vlasy. Věnujte pozornost také kosmetickým přípravkům s polypeptidy (jsou vhodné na zimu a chrání pokožku) a lipopeptidy, které stimulují produkci kolagenu a elastinu.