The Ordinary

Množství produktů: 51

Tato značka původem z Kanady si získala uznání fanoušků péče o pleť díky svému jednoduchému složení, účinným složkám, transparentnosti co do použitých koncentrací a nízké ceně. Podívejte se na bohatou nabídku a vyberte si pleťové sérum, olej nebo kyselinový peeling.

Počet produktů: 30/51

The Ordinary – transparentní kosmetika

The Ordinary je jednou z nejznámějších vlajkových značek kanadské kosmetické společnosti DECIEM, kterou v roce 2013 založil Brandon Truaxe. Nabízí kosmetiku s jednoduchým, transparentním složením. Obsahuje pečlivě vybrané aktivní složky, které zlepšují celkový stav a vzhled pokožky. Ke zdůraznění faktu, že značka klade na první místo kvalitní složky, byly použity lahvičky, tuby a kelímky s minimalistickým designem. Tato jednoduchost, jak v obsahu, tak v balení, se stala charakteristickým znakem The Ordinary.

Kosmetika The Ordinary – jak ji správně používat?

Vyznavači komplexní péče o pleť si u nás přijdou na své. Značka The Ordinary má ve své nabídce přípravky pro různé kožní problémy. Obsažené složky Vám pomohou správně pečovat o pleť po všech stránkách.

Peelingy The Ordinary

Peelingy The Ordinary jsou vlajkovým produktem této značky. Obsahují AHA a BHA kyseliny, např. kyselinu glykolovou, salicylovou, šikimovou nebo mléčnou. Přípravky mají tekutou konzistenci a díky tomu se snadno nanášejí. Stačí aplikovat pár kapek na pokožku, vmasírovat, nechat doporučený čas působit, opláchnout a poté pokračovat dalšími kroky péče. 

Peelingy se nedoporučuje používat každý den, vystačí 2x-3x týdně nebo méně, v závislosti na citlivosti Vaší pleti. Začínejte od aplikace 1x týdně a poté postupně navyšujte četnost používání. Díky tomu se vyhnete podráždění.

Warto przed pierwszym zastosowaniem przeprowadzić próbę uczuleniową. W ten sposób unikniesz przykrych niespodzianek po aplikacji preparatu. 

Séra The Ordinary

V nabídce najdete exfoliační, antioxidační a hydratační pleťová séra. Složení přípravků obsahuje různé koncentrace aktivních látek, které podporují exfoliační, hydratační, vyživující a anti-aging účinky. 

Mají tekutou konzistenci, snadno se nanášejí a obsažené složky mohou rychleji pronikat do vrstev pokožky. Sérum obohacuje každodenní pečující rutinu o dodatečnou dávku aktivních látek. Stačí, když:

  • pár kapek přípravku aplikujete na obličej
  • jemně vmasírujete
  • opláchnete vlažnou vodou nebo necháte vstřebat – podle doporučení výrobce

Četnost používání závisí na konkrétním složením séra. Proto si před aplikací pozorně přečtěte doporučení výrobce.

Přečtěte si více

Čisté oleje The Ordinary

Čisté oleje The Ordinary obsahují nenasycené mastné kyseliny, které promašťují, změkčují, vyhlazují a na povrchu pokožky vytvářejí ochrannou vrstvu.  

Můžete je používat jako jeden z kroků každodenní pečující rutiny např. pod sérum nebo je přidat do krému. Oleje jsou vhodné také na vlasy – pár kapek přípravku vmasírujte do vlhkých vlasů a zabezpečte je tak před škodlivými účinky vnějších vlivů.

Krémy The Ordinary

Ve složení krémů The Ordinary najdete složky, které pečují o pokožku, chrání ji před škodlivými vnějšími vlivy (např. UV zářením), hydratují, vyživují a regenerují, a to jak během dne, tak během noci.

Můžete je používat samostatně nebo jako další vrstvu na olej či sérum. Hustá krémová konzistence zpříjemní Vaši každodenní pečující rutinu. 

Pleťové masky The Ordinary

Nabízíme hotové jílové masky The Ordinary nebo sypké antioxidační masky, které lze přimíchat do denního krému.

Tyto přípravky mají rozličné složení a jsou vhodné pro různé potřeby pleti. Např. ve složení čisticích masek najdete složky, které pomáhají odstraňovat nečistoty, odumřelé kožní buňky a zbytky produktů z povrchu pokožky. Pomáhají absorbovat přebytečný kožní maz a navrací pleti její matný vzhled. 

Tyto typy přípravků jsou vhodné pro občasné použití – 1x-2x týdně. Příliš častá aplikace by mohla podráždit Vaši pokožku. 

Čisticí gely na obličej The Ordinary

V nabídce značky The Ordinary nemůžou chybět přípravky pro každodenní mytí obličeje. Čisticí gely mají výjimečné složení. Emulze se po vmasírování do pokožky mění na olej. To znamená, že bychom produkt měli již z pokožky obličeje smýt.

Ve složení čisticích gelů najdeme aktivní složky, které pomáhají jemně odstraňovat nečistoty včetně make-upu, aniž by způsobovaly podráždění. Zanechávají pokožku hydratovanou a měkkou na dotek.

Tonika The Ordinary

Tonika značky The Ordinary používejte večer na očištěnou pleť. Obsahují složky jako:

  • kyselinu glykolovou, která reguluje sekreci kožního mazu
  • šťávu z aloe vera, která hydratuje

Pokud večer aplikujete tonikum, nezapomeňte ráno nanést SPF krém s ochranným UV filtrem.

Kyseliny The Ordinary – co si vybrat?

Dříve, než zvolíte vhodný produkt, analyzujte důkladně potřeby Vaší pleti a seznamte se se složením konkrétního přípravku. Můžete vybírat z: 

  • kyseliny glykolové a salicylové – jedná se o slavný „krvavý peeling”. Obsažené složky pomáhají odstraňovat odumřelé kožní buňky, redukují vrásky a pigmentové skvrny a normalizují sekreci kožního mazu. Tento kyselinový peeling je vhodný zejména pro smíšenou, mastnou a aknózní pleť.
  • kyseliny mléčné – v koncentraci 5 % podporuje hydrataci. Přípravky s obsahem této látky jsou vhodné pro citlivou, dehydratovanou, suchou a podrážděnou pleť. V koncentraci 10 % má keratolytické účinky, ale stále je jemnější než např. kyselina salicylová. Je proto vhodná pro začátečníky.
  • kyseliny mandlové – v koncentraci 10 % pomáhá jemně exfoliovat. Má velkou molekulu, díky čemuž neproniká do hlubších vrstev pokožky tak rychle a nezpůsobuje podráždění. Nejčastěji ji najdeme v kombinaci s kyselinou hyaluronovou, která hydratuje a zklidňuje podráždění.

Pokud používáte kyseliny, nezapomínejte během dne aplikovat SPF krém s ochranným UV faktorem.

Vyberte si produkty The Ordinary přesně pro potřeby Vaší pleti a pečujte o ni komplexně.

pixel