Propolis v kosmetice

Množství produktů: 129

ÚČINEK

Propolis má baktericidní, protizánětlivé a ochranné účinky. Med účinně zvyšuje úroveň hydratace pokožky a vyživuje ji.

TYP PLETI

Kosmetika s propolisem je vhodná pro všechny typy pleti. Díky svým vlastnostem se doporučují zejména v péči o problematickou, mastnou a smíšenou pleť.

ZAJÍMAVOST

Med je přírodní antibiotikum a velmi cenná složka, proto stojí za to dodat jej do organismu jak v potravinářských výrobcích, tak i použitím kosmetiky s jeho obsahem.

Med je cenná léčivá surovina, proto se často používá v kosmetických přípravcích. Hlavní skupinou chemických látek v medu jsou hydratační cukry. Kromě toho je bohatý na vitamíny A, C a vitamíny skupiny B, kyselinu listovou, kyselinu pantothenovou, biotin a další mikroelementy, které mají pozitivní vliv na stav pokožky.

Sloučeninou související s medem, která se také používá v kosmetice, je propolis, tj. včelí tmel. Má zklidňující účinek, urychluje hojení ran a reguluje práci mazových žláz. Přípravky s propolisem se doporučují hlavně lidem s akné, mastnou a smíšenou pokožkou, která vyžaduje výživu a regeneraci. Bude ale také vhodný i pro suchou, ochablou a zralou pleť.

Počet produktů: 30/129

Propolis v kosmetice

Propolis, známý také jako včelí tmel, je látka, kterou včely vyrábějí a používají k ochraně úlu. Obsahuje mnoho účinných látek, např. vitaminy A, C, D a E, bioprvky, flavonoidy a mastné kyseliny.
Propolis podporuje:

Propolis je díky svým mnoha vlastnostem velmi často používanou složkou v kosmetice. Používá se zejména v přípravcích na suchou a aknózní pleť. To však není vše. Kosmetické přípravky s propolisem lze používat bez ohledu na typ pleti, díky čemuž může jeho jedinečné účinky využívat každý.

Které kosmetických přípravky obsahují propolis?

Propolis je obsažen především v přípravcích pro péči o pleť, jako jsou pleťové masky a krémy. Tato složka podporuje regenerační procesy pokožky. Včelí tmel se však často vyskytuje také ve rtěnkách, máslech a dalších kosmetických přípravcích na rty. Tato složka pomáhá obnovit jemnost a krásný vzhled pokožky.

Využijte kouzlo kosmetických přípravků s propolisem a obohaťte svou péči o všestranně účinnou látku.