Kosmetické oleje

Množství produktů: 881
`

ÚČINEK

Rostlinné oleje vyživují, zlepšují pružnost a chrání pokožku před škodlivými účinky vnějších faktorů. Zabraňují také úniku vody z pokožky, což zlepšuje její hydrataci.

TYP PLETI

Doporučují se hlavně osobám se suchou, zralou a citlivou pokožkou. Správně vybraný olej bude vhodný také pro mastnou, smíšenou a dokonce i problematickou pleť.

ZAJÍMAVOST

Skvalan získávaný z oliv nebo cukrové třtiny je olej, který dokonale ladí ke všem typům pleti. Je skvělou náhradou za skvalen, který je přirozenou složkou lidského mazu, kterého množství s věkem klesá.

Oleje jsou bohaté na esenciální mastné kyseliny, vitamíny, antioxidanty a další přírodní organické sloučeniny. Podporují rekonstrukci, regeneraci a výživu pokožky obličeje, těla, vlasů a nehtů.

Oleje se dělí na zasychající oleje - určené pro mastnou a problematickou pleť, polozasychající - pro normální nebo smíšenou pleť a nezasychající - ideální pro suchou, dehydratovanou a zralou pleť. Majitelé mastné pleti a pokožky se sklonem k akné se často vzdávají používání olejů. Zbytečně! Rostlinné tuky z první skupiny, např. olej tamanu, konopný olej, olej z černého kmínu (černuchy seté), mají antibakteriální účinky a zklidňují záněty, proto jsou pro tyto typy pleti vhodné. Polozasychající oleje pocházejí m.j. z malinových semen a sladkých mandlí. Zatímco avokádový nebo makadamiový olej je nutriční vitamínovou bombou pro suchou pokožku.

Oleje by měly být aplikovány na navlhčenou pokožku obličeje po použití tonika nebo hydrolátu. Díky tomu olej nezanechá na pokožce nepříjemný mastný film. Mohou být také použity v kombinaci s krémem nebo jako poslední krok v péči o pleť.

Vzhledem k jejich blahodárným účinkům si nerafinované oleje nebo produkty na bázi oleje často vybírají budoucí maminky pro použití během těhotenství nebo na jemnou pokožku dítěte

 

Počet produktů: 30/881

Kosmetika s přírodními oleji

Péče o pleť přípravky s přírodními kosmetickými oleji je neustále oblíbená. Tyto složky obsahují mnoho cenných minerálů, vitamínů, antioxidantů, organických sloučenin a nenasycených mastných kyselin, které mají pozitivní vliv na stav organismu. Mají také tu výhodu, že jsou dobře přijímány pokožkou a lze je kombinovat s mnoha různými účinnými látkami. Aby Vám však pomohly dosáhnout kýžených výsledků, musíte olej vybrat vhodně pro Váš typ pleti a problém, se kterým se potýkáte.

Kosmetické oleje v e-shopu Cosibella - jaké jsou dostupné?

Naše kosmetické produkty obsahují mnoho různých rostlinných olejů a másel, které lze rozdělit např. podle doby jejich vstřebávání. Rozlišují se následující složky:

  • vysychající ? do této skupiny patří např. lehké oleje z brutnáku lékařského, lněných semínek a divoké růže. Rychle se vstřebávají a dobře působí na mastnou a aknózní pleť;
  • částečně vysychající ? zde můžete zmínit arganový nebo sezamový oleje. Dobře se vstřebávají, nezanechávají mastný film a zároveň podporují hydrataci pokožky. Jsou vhodné pro normální a smíšenou pleť;
  • nevysychající ? jedná se např. o bambucké máslo, kokosový olej nebo olivový olej. Absorbují se po velmi dlouhou dobu, díky čemuž pomáhají hydratovat a chránit pokožku před vnějšími faktory.

Vyplatí se vybrat přírodní kosmetický olej, který zároveň podpoří Vaši každodenní péči o tělo a bude se pohodlně používat.

Produkty s přírodními oleji - jak používat?

Kosmetiku s rostlinnými oleji, jako je hydratační olej na pleť lze používat denně nebo podle potřeby. V ideálním případě byste před jejich aplikací na pokožku měli provést peeling těla a odstranit odumřelou pokožku - složky pak budou moci proniknout do hlubších vrstev pokožky.
Pokud používáte přípravky, které obsahují pouze oleje, můžete je například smíchat s pleťovou vodou nebo přidat do koupele. Olejnaté substance se pak budou dobře vstřebávat a nezanechají na pokožce mastný film.

Vyzkoušejte produkty s oleji a rozhodněte se, který je pro Vás nejlepší.

pixel