Kosmetické oleje

Množství produktů: 1015
`

ÚČINEK

Rostlinné oleje vyživují, zlepšují pružnost a chrání pokožku před škodlivými účinky vnějších faktorů. Zabraňují také úniku vody z pokožky, což zlepšuje její hydrataci.

TYP PLETI

Doporučují se hlavně osobám se suchou, zralou a citlivou pokožkou. Správně vybraný olej bude vhodný také pro mastnou, smíšenou a dokonce i problematickou pleť.

ZAJÍMAVOST

Skvalan získávaný z oliv nebo cukrové třtiny je olej, který dokonale ladí ke všem typům pleti. Je skvělou náhradou za skvalen, který je přirozenou složkou lidského mazu, kterého množství s věkem klesá.

Oleje jsou bohaté na esenciální mastné kyseliny, vitamíny, antioxidanty a další přírodní organické sloučeniny. Podporují rekonstrukci, regeneraci a výživu pokožky obličeje, těla, vlasů a nehtů.

Oleje se dělí na zasychající oleje - určené pro mastnou a problematickou pleť, polozasychající - pro normální nebo smíšenou pleť a nezasychající - ideální pro suchou, dehydratovanou a zralou pleť. Majitelé mastné pleti a pokožky se sklonem k akné se často vzdávají používání olejů. Zbytečně! Rostlinné tuky z první skupiny, např. olej tamanu, konopný olej, olej z černého kmínu (černuchy seté), mají antibakteriální účinky a zklidňují záněty, proto jsou pro tyto typy pleti vhodné. Polozasychající oleje pocházejí m.j. z malinových semen a sladkých mandlí. Zatímco avokádový nebo makadamiový olej je nutriční vitamínovou bombou pro suchou pokožku.

Oleje by měly být aplikovány na navlhčenou pokožku obličeje po použití tonika nebo hydrolátu. Díky tomu olej nezanechá na pokožce nepříjemný mastný film. Mohou být také použity v kombinaci s krémem nebo jako poslední krok v péči o pleť.

Vzhledem k jejich blahodárným účinkům si nerafinované oleje nebo produkty na bázi oleje často vybírají budoucí maminky pro použití během těhotenství nebo na jemnou pokožku dítěte