Skvalan a kosmetika

Množství produktů: 368

ÚČINEK

Skvalan má převážně hydratační, promašťující, zpevňující a anti-aging vlastnosti. Působí také regeneračně a to tím, že obnovuje lipidovou vrstvu pokožky.

TYP PLETI

Skvalan je nekomedogenní a je vhodný pro všechny typy pleti.

ZAJÍMAVOST

Skvalan je stabilní forma skvalenu, který se do 80. let 20. století získával z jater žraloků. Poté byl nahrazen rostlinnými surovinami a dnes je získáván z olivového oleje, cukrové třtiny, rýžových otrub, semen amarantu a pšeničných klíčků.

Skvalen je součástí našeho kožního mazu, ale jeho množství s věkem klesá. Díky této kompatibilitě je ideální pro použití bez ohledu na typ pleti. Je proto vhodný pro pleť citlivou, alergickou a suchou, ale také problematickou, smíšenou a mastnou a stejně tak pro zralou a s prvními známkami stárnutí.

Čistý, 100% skvalan je bezpečný pro používání během těhotenství a kojení. Může být aplikován také na pokožku celého těla, obličeje, vlasů a nehtů. Je velmi lehký a dobře se vstřebává. Stejně jako jiné olejové přípravky, skvalan aplikujte na tonikem nebo hydrolátem zvlhčenou pokožku. Funguje dobře také v kombinaci s jinými oleji nebo sérem či krémem.

Počet produktů: 30/368

Skvalan – hydratuje a zpevňuje

Skvalan je univerzální přísada, kterou lze použít bez ohledu na typ pleti. Jeho velkou výhodou je, že i přes svůj vysoký hydratační účinek není komedogenní. To znamená, že nezanáší póry a neznečišťuje pokožku. Proto jsou naše kosmetické přípravky s obsahem skvalanu tak oblíbené.

V naší nabídce najdete mimo jiné i jedinečné pleťové krémy. Za zmínku stojí především krémy určené pro pleť s prvními známkami stárnutí. Dokonale hydratují a vyživují pokožku. Obsahují nejen skvalan, ale také další užitečné složky, včetně bambuckého másla, niacinamidu, kyseliny hyaluronové, růžového oleje a extraktu z plodů aceroly. Skvalan má v kosmetice mimořádně důležité místo, protože pleti zajišťuje mladistvý a zdravý vzhled. Proto není na škodu sáhnout po přípravcích s obsahem skvalanu.

Skvalan nenajdeme pouze v krémech

Skvalan není součástí složení pouze hydratačních krémů. Oblíbené jsou také naše jedinečné čisticí oleje na obličej. Nabízíme mimo jiné hydrofilní oleje, které pokožku nejen čistí a vyživují, ale také účinně posilují lipidovou bariéru pokožky a zklidňují podráždění.

Zejména doporučujeme produkty s obsahem skvalanu z cukrové třtiny, který usnadňuje pronikání účinných látek do pokožky a dokonale hydratuje. Skvalan je také součástí složení pleťových emulzí. Emulze je ve skutečnosti gelový krém, který dokonale řeší problémy vysoce mastné pokožky. Přípravky na bázi skvalanu, meruňkového oleje nebo jiných podobných složek vyživují pokožku a zabraňují nadměrnému vysychání. Výrobky tohoto typu mají silný matující účinek a zároveň nedráždí. V souvislosti se skvalanem je třeba zmínit také pleťová séra. OV naší nabídce najdete projasňující séra s okamžitým účinkem, která zklidňují suchou a napjatou pokožku. Skvalan v tomto případě hydratuje a hloubkově vyživuje. Všechny přípravky se skvalanem najdete v našem e-shopu Cosibella.cz
pixel