Skvalan a kosmetika

Množství produktů: 425

ÚČINEK

Skvalan má převážně hydratační, promašťující, zpevňující a anti-aging vlastnosti. Působí také regeneračně a to tím, že obnovuje lipidovou vrstvu pokožky.

TYP PLETI

Skvalan je nekomedogenní a je vhodný pro všechny typy pleti.

ZAJÍMAVOST

Skvalan je stabilní forma skvalenu, který se do 80. let 20. století získával z jater žraloků. Poté byl nahrazen rostlinnými surovinami a dnes je získáván z olivového oleje, cukrové třtiny, rýžových otrub, semen amarantu a pšeničných klíčků.

Skvalen je součástí našeho kožního mazu, ale jeho množství s věkem klesá. Díky této kompatibilitě je ideální pro použití bez ohledu na typ pleti. Je proto vhodný pro pleť citlivou, alergickou a suchou, ale také problematickou, smíšenou a mastnou a stejně tak pro zralou a s prvními známkami stárnutí.

Čistý, 100% skvalan je bezpečný pro používání během těhotenství a kojení. Může být aplikován také na pokožku celého těla, obličeje, vlasů a nehtů. Je velmi lehký a dobře se vstřebává. Stejně jako jiné olejové přípravky, skvalan aplikujte na tonikem nebo hydrolátem zvlhčenou pokožku. Funguje dobře také v kombinaci s jinými oleji nebo sérem či krémem.