Báze pod make-up

Množství produktů: 31

Báze připravují pokožku na aplikaci make-upu a zároveň prodlužují jeho výdrž. Zvyšují přilnavost produktu a usnadňují jeho aplikaci. Na trhu najdete báze, které vyhlazují, sjednocují tón pleti nebo zmatňují. Vyberte si vhodný produkt z naší nabídky a prodlužte výdrž svého make-upu!

Počet produktů: 30/31

Podkladové báze pod make-up  

Aby make-up vypadal dokonale, je důležité na něj pleť správně připravit. Pouhé čištění nemusí stačit. Postarejte se rovněž o to, aby byla hladká a měla rovnoměrný tón. K dosažení takových účinků mohou pomoci přísady přítomné v podkladových bázích. Připravili jsme široký výběr produktů mnoha známých značek, jako jsou: A'Pieu, Annabelle Minerals, Clochee, Fluff, Holika Holika, Missha, Paese a Miya. Jsou určeny pro různé typy pleti, takže si určitě pro sebe najdete tu nejvhodnější.

Podkladové báze – proč se je vyplatí používat?

Mnoho lidí vynechává aplikaci báze pod make-up, protože mají pocit, že ji nepotřebují. Toto je však chyba. Tyto typy produktů obsahují složky, které pomáhají:

 • vyhladit povrch pokožky - podporují snadnější nanášení kosmetiky na obličeji;
 • zamaskovat zarudnutí, změnu barvy a další nedokonalosti a získat tak pleť s jednotným tónem - nemusíte pak nanášet tolik podkladu;
 • hydratovat a vyživovat epidermis - díky tomu se o pokožku staráte i během dne;
 • rozjasnit pleť - po nanesení podkladové báze vypadá obličej zářivěji;
 • prodloužit trvalost make-upu – nehrozí, že by tekutina migrovala po obličeji a hromadila například v jeho prohlubních nebo odtékala vlivem potu.

Z těchto důvodů se vyplatí sáhnout po podkladové bázi nejen při významných příležitostech, ale i denně.

Podkladové báze – jaké jsou k dispozici?

Připravili jsme báze pod make-up od předních výrobců v sypké i tekuté formě. Najdete mezi nimi produkty určené pro pleť:

 • suchou - obsahují látky, které pomáhají hydratovat epidermis;
 • smíšenou a mastnou - jejich receptury obsahují složky, které pomáhají zmatňovat pleť;
 • aknózní – obsahují např. mátový olej, který pomáhá zmírňovat záněty;
 • zralou - obsahují např. skvalan, který podporuje vyhlazení a zpevnění.

Vyberte si produkt šitý na míru potřebám Vaší pleti. Složky v něm obsažené pomohou zdůraznit přirozenou krásu pokožky.

Báze pod make-up - jak aplikovat?

Věděli jste, že způsob nanášení báze pod make-up závisí na tom, zda se dobře spojí s bází? Tuto kosmetiku nemůžete na kůži jen tak rozetřít mnoha různými směry. Chcete-li po aplikaci produktu dosáhnout uspokojivých výsledků, stojí za to dodržovat několik pravidel.

 • Báze by se měla nanášet pouze na čistou pokožku. Nejprve si umyjte obličej čisticím gelem nebo pěnou nebo jej otřete micelární vodou. Ingredience v nich obsažené pomohou snížit riziko stékání make-upu.
 • Nenanášejte na obličej příliš velké množství produktu. Pro kontrolu množství použité báze ji nejprve naneste na hřbet dlaně a odtud přeneste na pokožku.
 • Báze obličeje by měla být rozetřena vklepáním do povrchu pokožky, nikoli třením . Složky produktu tak proniknou do epidermis a pomohou vyrovnat její povrch, vyrovnat barvu a dodají pleti jas.

K nanášení báze pod make-up můžete použít konečky prstů, štětec na make-up nebo speciální houbičku. Výběr závisí na Vašich preferencích!

Přečtěte si více

Základem každého make-upu je dokonale hladká, lehce prosvětlená pleť s přirozeným a zdravým odstínem. K dosažení takového efektu potřebujete dobrý základ. V naší nabídce naleznete široký výběr produktů známých značek, např. LAMEL, Missha, Paese, Pharmaceris, Annabelle Minerals a Cosrx. Obsahují složky, které dokážou pomoci např. skrýt nedokonalosti, vrátit pleti krásnou barvu a lesk a zabránit lesknutí či zarudnutí nosu a čela. Stačí si jen vybrat ten správný přípravek pro Váš typ pleti.

Typy podkladových bází – jaké zvolit, abyste získali ten nejlepší make-up?

Aby se podkladová báze osvědčila při každodenním používání, musíte věnovat pozornost nejen jejím složkám, ale také složení. Na ní záleží způsob aplikace produktu, jakož i dosažený účinek.

Tekutá podkladová báze

Tekuté základy jsou nejoblíbenější. Na pokožku se snadno roztírají nejen štětci nebo houbičkami, ale i konečky prstů. Díky tomu není pro jejich aplikaci potřeba žádné speciální příslušenství. Tekuté produkty mají tendenci se rychle vmísit do pokožky, takže můžete nanést několik vrstev, dokud nedosáhnete správné úrovně krytí.

Sypký pudr

Podkladové minerální báze jsou většinou dostupné v sypké formě. Mají jemné složení. Jejich složení obsahuje přírodní složky, např. oxid železitý nebo oxid zinočnatý, které pomáhají dosáhnout dokonalého krycího efektu bez „masky“.

Kompaktní podkladová báze

Kompaktní podkladové báze jsou velmi šikovné – jsou v baleních, která lze snadno vložit do tašky a vzít např. na dlouhou cestu. Obsahují složky, které pomáhají zmatnit pleť a dosáhnout dokonalého krycího efektu. Lehce se nanášejí na obličej – stačí pleť navlhčit houbou.

Zamyslete se nad tím, co Vaše pleť potřebuje, a poté si vyberte produkt přizpůsobený jejím požadavkům. Díky tomu můžete získat make-up, o kterém sníte.

pixel