Kosmetika s obsahem mořských řas

Množství produktů: 85

ÚČINEK

Řasy zajišťují hydrataci, podporují regeneraci a vyhlazují pokožku. Mají také anti-aging a vyživující účinky.

TYP PLETI

Jsou určeny hlavně pro suchou, drsnou, ochablou a zralou pleť.

ZAJÍMAVOST

Řasy, v závislosti na druhu, představují tři království. Sinice patří do království bakterií, červené řasy a zelené řasy používané v kosmetice patří do království rostlin a hnědé řasy do protistů.

V kosmetice se používá mnoho druhů řas, mj. hnědé řasy, ruduchy, rozsivky a zelené řasy. Obsahují velké množství organických a minerálních složek a také vitamíny skupiny B, vitamíny C, E a beta-karoten. Díky tomu mají řadu pozitivních účinků na pokožku - silně hydratují, zklidňují, regenerují a mají antioxidační vlastnosti.

Mezi značkami, které nabízíme v našem obchodě je lídrem Sensum Mare, pokud jde o obsah řas ve složení. Je to značka založená na jedinečném komplexu řas, který je účinný v boji proti nadměrně suché a jemné pokožce.

 

Počet produktů: 30/85

Kosmetika s řasami

Řasy jsou vodní výtrusné rostliny, které čerpají energii pro život ze slunce a vody. Rozlišujeme tři druhy. Jsou to: sinice neboli bakterie, hnědé řasy patřící do skupiny protistů, dále červené řasy a zelené řasy, které se používají v kosmetice. Přestože jsou spojovány především s asijskou kuchyní, kuchyně není jediným místem, kde se používají. Tyto složky obsahují mnoho vitamínů, minerálů a mastných kyselin. Jsou proto cenným zdrojem aktivních látek, které podporují péči o pleť a vlasy. Řasy se vyznačují tím, že dobře pronikají do lipidové vrstvy pleti. To jim umožňuje dostat se do jeho hlubších vrstev a podpořit jeho výživu „zevnitř“.

Řasy v kosmetice – jaké mají vlastnosti?

Hlavní složkou řas je voda. Tvoří 75 až 90 % jejich hmotnosti. Kromě vody řasy obsahují:
  • stopové prvky, jako je zinek, brom, hořčík, jód, měď, mangan a železo;
  • polysacharidy, včetně kyseliny hyaluronové - pomáhají hydratovat pleť;
  • aminokyseliny, např. glykoproteiny - pomáhají při hojení ran a regeneraci pleti;
  • vitamíny A, B, C a E – podporují udržení zdravé pleti;
  • polyfenoly – jsou antioxidanty a podporují mimo jiné redukci účinků fotostárnutí,
  • monosacharidy – pomáhají hydratovat a chránit pleť. Pomáhají stimulovat mikrocirkulaci lymfy a krve;
  • barviva - podporují fotoprotektivní, antiradikálové a anti-aging aktivity;
  • lipidy, např. nenasycené mastné kyseliny - pomáhají vytvářet ochrannou vrstvu na povrchu epidermis a chrání ji před ztrátou vody.
Díky těmto aktivním složkám řasy podporují regeneraci a výživu epidermis, pomáhají napínat a rozjasňovat pleť a podporují boj s jizvami, bakteriemi a viry.

Řasy na pleť a vlasy – jaké produkty jsou k dispozici?

Naše nabídka zahrnuje kosmetiku s řasami pro každodenní péči o vlasy a pleť mnoha známých značek, jako např. Apis, Bielenda Professional, Nacomi, Sensum Mare, The Ordinary, Veoli Botanica. Jedná se o krémy, séra, tonika, peelingy, kondicionéry, masky, šampony a mnoho dalších. Zjistěte, co jsme připravili a obohaťte svou kosmetičku o produkty s řasami.