Kyselina hyaluronová v kosmetice

Množství produktů: 1000

ÚČINEK

Kyselina hyaluronová má silné hydratační a regenerační účinky.

TYP PLETI

Doporučuje se zejména pro suchou, drsnou, citlivou, podrážděnou a zralou pokožku. Nevykazuje komedogenní účinky, proto je také vhodná pro smíšenou a mastnou pleť.

ZAJÍMAVOST

Kyselina hyaluronová paradoxně nemá exfoliační účinek, proto ji lze aplikovat po produktech s obsahem kyselin AHA, BHA, PHA.

Kyselina hyaluronová je kyselina, která nemá exfoliační účinek. Existují tři typy kyseliny hyaluronové: ultra-nízkomolekulární (ULMW), nízkomolekulární (LMW) a vysokomolekulární (HMW). Čím nižší molekulární hmotnost, tím lépe kyselina pronikne skrze rohovou vrstvou pokožky. V kosmetických přípravcích se často vyskytuje hyaluronát sodný, což je sodná sůl kyseliny hyaluronové. Díky menší molekulové návaznosti lépe proniká skrze rohovou vrstvu a váže vodu v pokožce, díky čemu ji účinně hydratuje. Kyselina hyaluronová má větší molekulu, což znamená, že zůstává na povrchu pokožky a zabraňuje ztrátě vody.

Počet produktů: 30/1000
Kyselina hyaluronová má v kosmeticke obrovský význam, protože je to jedna z nejúčinných látek. Je nenahraditelná v péči o všechny typy pleti, včetně zralé, suché, podrážděné, ale také smíšené nebo mastné. Na rozdíl od toho, co vyplývá z jejího názvu, kyselina hyaluronová nemá exfoliační účinek, ale naopak pokožku účinně hydratuje, chrání ji před ztrátou vlhkosti a váže vodu v pokožce. Jak tedy funguje kyselina hyaluronová? Zmírňuje olupování pokožky, má protizánětlivé vlastnosti, zlepšuje elasticitu pleti, vyhlazuje jemné vrásky a zlepšuje pronikání účinných látek do pokožky. Známe tři formy kyseliny hyaluronové: ultra-nízkomolekulární (ULMW), nízkomolekulární (LMW) a vysokomolekulární (HMW). Princip je jednoduchý: čím nižší je molekulová hmotnost kyseliny, tím lépe prostupuje rohovou vrstvou pokožky.

Kde najdete kyselinu hyaluronovou?

Kyselina hyaluronová je známá především z estetické medicíny jako výplňová látka. Přesto je oblíbenou složkou mnoha přírodních kosmetických přípravků pro péči o obličej, tělo a dokonce i vlasy a pokožku hlavy. Najdete ji především v pleťových sérech, krémech (včetně očních krémů), tonicích, mycích gelech, šamponech a kondicionérech na vlasy a v různých typech masek (na obličej i vlasy). Co potěší milovníky vícestupňové péče je fakt, že přípravky s kyselinou hyaluronovou lze aplikovat přímo po použití produktů s exfoliačními kyselinami jako jsou AHA, BHA nebo PHA kyseliny.
pixel