Kyselina hyaluronová v kosmetice – hloubková hydratace pleti

0 0 6 min
Kyselina hyaluronová v kosmetice – hloubková hydratace pleti
Účinné látky
0 0 6 min

Obsah

  KYSELINA HYALURONOVÁ V KOSMETICE

  CO JE KYSELINA HYALURONOVÁ

  Kyselina hyaluronová je přirozeně se vyskytující chemická sloučenina, která se nachází v lidském těle ve formě hyaluronátu sodného. Více než 50 % se samozřejmě nachází v kůži, ale nezanedbatelné množství lze nalézt mimo jiné také ve sklivci oka (proto oční kapky s kyselinou hyaluronovou), v synoviální tekutině (tzv. kloubní maz, který omezuje tření) a jiné.

  Množství kyseliny hyaluronové v lidském těle s věkem klesá. Nedostatek kyseliny hyaluronové způsobuje, že je pleť suchá, ochablá, povislá, objevují se vrásky a pleť působí unaveným dojmem.

  ÚČINKY KYSELINY HYALURONOVÉ

  Zdá se nám, že se na kyselinu hyaluronovou trochu zapomnělo… A přitom je kyselina hyaluronová složkou, která se přirozeně nachází v naší pokožce! Pamatujte, že hydratace je základem péče o všechny typy pleti. Jak suché a kuperózní, tak mastné a zralé. Hydratace je základ a bez ní není naše péče kompletní. Jak tedy kyselina hyaluronová funguje?

  • hydratuje
  • zklidňuje
  • má protizánětlivé účinky
  • zmírňuje podráždění
  • váže vodu v pokožce
  • zlepšuje elasticitu pleti
  • urychluje proces regenerace
  • zpomaluje proces stárnutí
  • jako humektant (zvlhčující látka) hydratuje
  • urychluje hojení ran a regeneraci pokožky
  • má antioxidační účinky a neutralizuje volné radikály
  • váže vodu v pokožce a zabraňuje odpařování vody
  • chrání před škodlivými účinky vnějších vlivů
  • na povrchu pokožky vytváří okluzivní vrstvu, která zabraňuje odpařování vody z pokožky (TEWL – Transepidermal Water Loss)

  V závislosti na molekulové hmotnosti kyseliny hyaluronové se účinky přípravku mohou samozřejmě mírně lišit. Proto se nyní zaměříme právě na velikost molekuly.

  POD JAKÝM NÁZVEM SE KYSELINA HYALURONOVÁ SKRÝVÁ?

  Kyselinu hyaluronovou můžete najít pod různými názvy. Všechny však mají téměř totožné funkce.

  KYSELINA HYALURONOVÁ – MOLEKULOVÁ HMOTNOST

  Kyselina hyaluronová (INCI: Hyaluronic Acid) má tak velkou molekulovou hmotnost, že není schopna proniknout do pokožky. To ale neznamená, že není účinná. Zůstává na povrchu pokožky, vytváří ochrannou vrstvu a nepřímo hydratuje. Pamatujte, že čím nižší molekulová hmotnost, tím vyšší schopnost pronikat bariérou do pokožky.

  LMW (Low Molecular Weight), neboli nízkomolekulární kyselina hyaluronová

  Má nejnižší molekulovou hmotnost a proniká nejhlouběji do pokožky. Díky tomu nejen účinně, ale hlavně dlouhodobě hydratuje.

  MMW (Medium Molecular Weight), neboli středněmolekulární kyselina hyaluronová

  Má středně velkou molekulovou hmotnost a proniká do vrchní vrstvy pokožky. Má okamžitý, ale krátkodobý hydratační efekt.

  HMW (High Molecular Weight), neboli vysokomolekulární kyselina hyaluronová

  Molekuly jsou tak velké, že zůstávají na povrchu pokožky. Vytváří vrstvu, která zabraňuje odpařování vody z pokožky a chrání před škodlivými účinky vnějších vlivů.

  Určitě si teď říkáte, že nejlepší formou kyseliny hyaluronové je ta s nejnižší molekulovou hmotností (LMW), protože přece proniká nejhlouběji. Ale není to tak jednoduché. Nejlepším řešením by bylo, pokud by jeden kosmetický produkt obsahoval různě velké molekuly kyseliny hyaluronové – díky tomu by mohl působit na různých úrovních a poskytovat pleti nejlepší efekty. Abychom Vám výběr ulehčili, níže Vám představujeme tipy na nejlepší hydratační krémy, séra a jiné produkty s kyselinou hyaluronovou. 😉

  Zajímavým a výhodným řešením je čisté sérum – sérum na bázi kyseliny hyaluronové, které můžete přidat do Vašeho oblíbeného produktu. Takový přípravek můžete používat samostatně na den a noc nebo ho přidat do jiných kosmetických produktů.

  KYSELINA HYALURONOVÁ – PRO KOHO?

  Už to bylo řečeno výše, ale pro jistotu to zopakujeme ještě jednou, aby to nikdo nepřehlédl :). PRO VŠECHNY. Opravdu, kyselina hyaluronová je velmi populární složka, která je do kosmetických přípravků dodávána bez toho, aniž by se na ni upozorňovalo. Je to však cenná složka, která se přirozeně vyskytuje v našem těle. Základní funkcí kyseliny hyaluronové je hydratovat, a hydratovat přece potřebují všechny typy pleti. Každá pokožka potřebuje hydrataci. Ano, dokonce i ta mastná.

  NEJLEPŠÍ PRODUKTY S KYSELINOU HYALURONOVOU

  Pokud jsme Vás již přesvědčili o pozitivech kyseliny hyaluronové, přejděme ke konkrétním produktům. Většinu z těchto přípravků můžete používat jako sérum pod krém nebo jako booster do Vašeho oblíbeného krému. Jdeme na to!

  TONIKA A PLEŤOVÉ MLHY S KYSELINOU HYALURONOVOU

  Tonika jsou cenným přípravkem, která navrací pleti její přirozené pH. Ta, která byla obohacena o různé formy kyseliny hyaluronové mají navíc hydratační vlastnosti. Například COSRX obsahuje až 5 forem kyseliny hyaluronové! Tonikum značky Q+A je zase vhodné k osvěžení pleti během dne.

  LEHKÉ ESENCE S KYSELINOU HYALURONOVOU

  Esence patří mezi lehké produkty s bohatým složením. Můžete je používat ráno i večer. Většina se do pleti úplně vstřebá. Creamy je esence na bázi fermentované rýžové vody, která má antioxidační účinky a obsahuje hydrolyzovanou kyselinu hyaluronovou. COSRX obsahuje hyaluronát sodný a rakytníkovou vodu, která má protizánětlivé účinky. V esenci značky Purito naopak najdeme panthenol, kyselinu hyaluronovou a složky izolované z pupečníku asijského.

  VYSOCE HYDRATAČNÍ SÉRA S KYSELINOU HYALURONOVOU

  Sér s obsahem různých forem kyseliny hyaluronové je na trhu spousta! Pokud ovšem hledáte bohaté složení s jemným okluzivním účinkem, doporučujeme séra značky BasicLab. Jestli chcete do své pečující rutiny zařadit produkt s kyselinou hyaluronovou, který bude obohacen o řadu dalších cenných složek, vyberte si Veoli Botanica nebo Paula’s Choice. Sérum značky Purito je vhodnou volbou pro ty, kdo hledají velmi lehký produkt.

  KRÉMY S KYSELINOU HYALURONOVOU

  Podle mého názoru by kyselinu hyaluronovou mohl obsahovat každý produkt z naší pečující rutiny. Krémy s touto složkou vysoce hydratují. Pyunkang Yul je například vhodnou volbou pro ty, kteří potřebují vysokou dávku hydratace a zklidnění.

  OČNÍ KRÉMY S KYSELINOU HYALURONOVOU

  Kyselina hyaluronová v přípravcích pečujících o oční okolí je velmi důležitou a cennou složkou, protože vysoce hydratuje jemnou pokožku kolem očí. Pokud hledáte lehký krém / sérum s chladivým efektem, vyzkoušejte krém značky Apis. Sérum značky Veoli Botanica je vhodné pro Vás, kdo máte rádi inovativní konzistence a hledáte něco s bohatým složením, které ale nezatěžuje pleť.

  HYDRATAČNÍ MASKY S KYSELINOU HYALURONOVOU

  Zasloužený relax a zároveň vysoká dávka hydratace? Vyzkoušejte hydratační masky na obličej. Ta od značky Pyunkang Yul obsahuje až 5 forem kyseliny hyaluronové, COSRX ji obsahuje ve 3 formách a maska od Apis byla obohacena o hyaluronát sodný, kolagen a elastin.

  Doufáme, že se Vám podařilo najít produkt, který jste hledali. Snažili jsme se, aby byl výběr rozmanitý, ale určitě se neváhejte podívat na složení jednotlivých produktů :). Pokud bojujete se suchou pletí a nevíte, jak ji účinně hydratovat, napište nám na náš e-mail: objednavky@cosibella.cz Naše kosmetoložky Vám s výběrem produktu na míru pomohou!

  A v případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat také na našem instagramufacebooku nebo telefonním čísle +420 597 010 522.

  Líbil se vám tento článek?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments