Tonikum na pleť

Množství produktů: 368

Úkolem tonika je navrátit pleti její přirozené, fyziologické pH – to znamená mírně kyselé. Je základem pro následující pečující kroky. Tonikum může být obohaceno o rozmanité aktivní složky, které rozšiřují jeho vlastnosti a jsou přizpůsobeny konkrétním potřebám a typu pleti. Prohlédněte si naši nabídku a vyberte si z ní jedno ze speciálně pro vás připravených tonik!

Počet produktů: 30/368

FUNKCE

Tonikum je často mylně považováno za čisticí produkt. Jeho úkolem je obnovovat fyziologické, mírně kyselé pH pokožky. Díky tomu budou výsledky dále nanesených produktů efektivnější.

APLIKACE

Tonizace pleti je základem pro další péči. Tonikum používejte každé ráno a večer, hned po důkladném vyčištění obličeje. Poté pokračujte dalšími kroky péče.

TIP

Tonikum na bázi AHA, BHA nebo PHA kyselin je exfoliačním přípravkem. Proto pokud výrobce nedoporučuje jinak, je nejlepší jej nanášet pouze několikrát týdně, vždy pouze večer a střídat s hydratačním tonerem.

Pleťová tonika

Tonikum na obličej je kosmetický přípravek s lehkým vodnatým složením. Používá se jako druhý krok v pečující rutině, po očištění pleti. Obsažené složky navíc pomáhají regulovat kožní mikroflóru. Tonikum není nezbytnou součástí každodenní péče o pleť, ale účinné látky ve složení navíc zajišťují správnou rovnováhu kožního mikrobiomu, urychlují regeneraci, snižují riziko podráždění a usnadňují vstřebávání složek z později nanesených přípravků. Nezapomeňte, že tonika kromě vyrovnávání přirozeného pH navíc pečují o pokožku.

Přečtěte si více

Co pleťová tonika obsahují?

Základní složkou pleťových tonik je voda. Pomáhá ředit účinné látky a zajišťuje rychlé vstřebávání. Ve složení těchto přípravků můžete najít:
kyselinu hyaluronovou, skvalan a aloe vera – hydratují a změkčují; jsou vhodné zejména pro suchou a citlivou pleť

  • AHA, BHA a PHA kyseliny – mírně rozjasňují, sjednocují tón pleti, neutralizují volné radikály a zabraňují vzniku podráždění; tonika s kyselinami jsou vhodná pro aknózní, smíšenou a mastnou pleť
  • peptidy, ceramidy a kolagen – urychlují proces obnovy kožních buněk, bojují proti volným radikálům a zpomalují proces stárnutí; vhodné pro všechny typy pleti

V těchto přípravcích nechybí ani cenné oleje, vitamíny nebo probiotika, která mohou obohatit každodenní pečující rutinu.

Jak a kdy tonika používat?

Pleťová tonika mají velmi tekutou konzistenci, a proto je není možné nanášet stejně jako například krém nebo sérum. Tonika ve spreji však velmi usnadňují aplikaci – stačí je nastříkat přímo na obličej ze vzdálenosti cca 10-15 cm.

Tonika v lahvičce nanášejte prsty nebo pomocí kosmetického tamponu. Malé množství přípravku aplikujte na tampon a přetřete jím pokožku obličeje. Nečekejte, až přípravek zaschne a ihned pokračujte dalšími kroky péče.

Pleťové tonikum – jaké zvolit?

Výběr pleťového tonika závisí na typu Vaší pleti. Pokud Vás trápí:

  • nepříjemně napnutá, nadměrně suchá nebo olupující se pokožka, zvolte tonikum s obsahem hydratačních složek;
  • akné, nadměrná sekrece kožního mazu nebo rozšířené póry, vybírejte z přípravků s obsahem složek normalizujících práci mazových žláz a redukujících bakterie;
  • známky stárnutí, zvolte tonikum s aktivními látkami, které stimulují obnovu kožních buněk a navrací pleti mladistvý vzhled.

Pečlivě analyzujte potřeby své pleti a přizpůsobte jim výběr vhodného tonika. Seznamte se s celou naší nabídkou pečujících tonik a vytvořte si pro Vás ideální kosmetickou sadu!

Viz také: pleťové masky, pleťové oleje, pleťová sérakrémy na obličej