Prebiotika / probiotika / fermenty

Množství produktů: 321

ÚČINEK

Umožňují udržování správného mikrobiomu pokožky, zabraňují rozvoji patogenních mikroorganismů, mají protizánětlivé a posilující účinky.

TYP PLETI

Kosmetika s prebiotiky a probiotiky pomůže při péči o mastnou, aknózní a problematickou pleť, stejně jako o suchou, citlivou a atopickou pokožku.

ZAJÍMAVOST

Název „probiotikum“ byl převzat z řečtiny a znamená „pro život“. Poprvé byl použit v roce 1965 k popisu látek produkovaných mikroorganismy, které stimulují růst lidí a zvířat.

Prebiotika, považovaná za „živiny pro užitečné mikroorganismy“, zvyšují jejich množství, což je pro nás velmi výhodné. Probiotika jsou zase přípravky, které již obsahují bakteriální kultury nezbytné pro správné fungování naší trávicí soustavy. Díky svým příznivým účinkům se obě látky stávají stále více používanou složkou kosmetických přípravků. Často také doplňují přípravky pro děti nebo pro lidi s podrážděnou a poškozenou pokožkou, protože zklidňují, vyživují a posilují její ochrannou bariéru

Fermenty se vytvářejí pomocí rostlinných extraktů s použitím probiotických bakterií nebo kvasinek. Často se používají v kosmetice s účinkem proti stárnutí, kvůli zvýšenému množství antioxidantů nebo stimulaci produkce kolagenu.

Jednou z nejcennějších ingrediencí používaných v korejské kosmetice je bohatý na prebiotika houbový filtrát Galactomyces. Reguluje práci mazových žláz, má antibakteriální a zklidňující účinek.

Pokud Vás zajímá asijský rituál péče o pleť, nezapomeňte se podívat na náš blog - Korejská péče o pleť.

Počet produktů: 30/321

Probiotika v kosmetice

Probiotika jsou prospěšné bakterie, které pomáhají udržovat zdravou mikroflóru. Nejčastěji jsou spojována se střevní mikroflórou, protože podporují trávení. Používají se ale také v kosmetice, kde brání rozvoji patogenních mikroorganismů, pomáhají obnovovat ochrannou bariéru pokožky, urychlují proces hojení a bojují proti zánětlivým projevům. Právě z těchto důvodů je probiotická kosmetika vhodná zejména pro mastnou, aknózní, problematickou, smíšenou, atopickou a citlivou pleť.

Co najdete v naší nabídce?

Nabízíme produkty s obsahem různých druhů probiotik. Ve většině případů se jedná o složky z rodiny bakterií Lactobacillus, Lactoccocus, Bifida Ferment Lysate a Microccocus. Najdete je například v pleťových maskách, sérech, esencích, krémech a přípravcích na čištění pleti.

Objednejte si kosmetiku s probiotiky z e-shopu Cosibella a přesvědčte se o účincích těchto složek na vlastní kůži!

pixel