Probiotika a prebiotika v kosmetice

0 0 5 min
Probiotika a prebiotika v kosmetice
Účinné látky
0 0 5 min

Obsah

  Pro mnoho lidí je holistický a vědomý přístup k péči stále známější. Abyste však porozuměli své pokožce, musíte se seznámit s mikroorganismy na ní žijícími, které ji stejně jako strážci chrání a tvoří ochrannou bariéru. Bakterie, plísně a viry jsou často spojeny s infekcemi. V tomto příspěvku Vás přesvědčím, že jejich přítomnost na pokožce je prospěšná a nezbytná pro její správné fungování.

  Když slyšíte o probiotikách a prebiotikách, často Vás jako první napadne střevní mikroflóra. To je správná úvaha, protože má obrovský vliv na stav celého organismu a správné fungování tělesných systémů. Už se ví, že strava a stav střev se odráží na kůži. V tomto příspěvku se však konkrétně zaměříme na přítomnost pro a prebiotik v kosmetice a jejich účinky!

  Co je kožní mikrobiom?

  Kůži obývají bakterie, plísně, kvasinky – tyto mikroorganismy přispívají k mikrobiomu kůže. Nejdůležitější v péči o mikrobiom je udržení jeho rovnováhy mezi dobrými a patogenními mikroorganismy. Převaha a dominance patogenních bakterií je základem pro vznik mnoha kožních problémů. Narušení této rovnováhy se nazývá dysbióza, která se projevuje zesílením aknózních ložisk, exacerbací AD/PsA a náchylností k podráždění. Účelem zavedení pro a prebiotické péče je udržení rovnováhy mikrobiomu.

  Probiotika a prebiotika – pro jakou pleť?

  Kosmetika s probiotiky a prebiotiky pomůže zejména v péči s:

  Probiotika a prebiotika v kosmetice

  Zní podobně, liší se pouze jedním písmenem. Co tedy přesně jsou?

  Probiotika v kosmetice

  Je třeba zdůraznit, že kosmetika obsahuje bakterie ve formě lyzátů, které se nemohou nekontrolovatelně množit. Technologové zodpovědní za receptury produktů mají určitá omezení kvůli nutnosti udržovat mikrobiologickou čistotu kosmetiky.

  Funkce probiotik v kosmetice

  Příklady probiotik v kosmetice

  Při hledání probiotik v kosmetice se můžete setkat mimo jiné s:

  Kosmetika s probiotiky

  Prebiotika v kosmetice

  Prebiotika jsou živiny, které reagují na potřeby bakteriální flóry. Jsou potravou pro probiotické bakterie, stimulují je k růstu a podmiňují jejich přežití.

  Působení prebiotik v kosmetice je

  Příklady prebiotik v kosmetice

  Prebiotika používaná ve formulaci kosmetiky jsou cukry, vč. frukto- a galakto-oligosacharidů. Při hledání prebiotické kosmetiky věnujte pozornost:

  Další prebiotika jsou: Galactoarabinan, Glucose, Fructose, Sucrose, Xylitol, Maltodextrin.

  Kosmetika s prebiotiky

  Synbiotika v kosmetice

  probiotikum + prebiotikum = synbiotikum

  Synbiotika kombinují probiotika s prebiotiky v jedné kosmetice, poskytují dobré bakterie a zároveň je vyživují. Komplexy probiotik a prebiotik účinně působí na pokožku a posilují její ochrannou bariéru.

  Setkat se můžete i s pojmem postbiotika – jde o látky vylučovanou probiotiky, tedy metabolity probiotických bakterií.

  Vlasové přípravky s probiotiky a prebiotiky

  Stojí za to vědět, že přípravky s probiotiky a prebiotiky najdeme i ve vlasových přípravcích. Vyživují pokožku hlavy, obnovují přirozený mikrobiom. Narušený mikrobiom pokožky hlavy může být příčinou lupů a také faktorem zhoršujícím vypadávání vlasů.

  Tělové přípravky posilující mikrobiom

  Při zaměření na pokožku obličeje se často stává, že pokožku těla vynecháváme a odsouváme do pozadí. Péče o tělo je však stejně důležitá a pro a prebiotická kosmetika ji může zpestřit a přinést s sebou obrovské výhody. Tyto složky najdeme i v kosmetice na intimní partie.

  Doufám, že jsem Vás tímto příspěvkem přesvědčil o blahodárných vlastnostech mikroorganismů, které žijí na lidské pokožce. Bude ve Vaší péči pro a prebiotická kosmetika? 🙂

  V případě jakýchkoliv dotazů nám vždycky můžete napsat na instagram nebo se spojit s naší zákaznickou linkou.

  Líbil se vám tento článek?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments