Produkty pro intimní hygienu

Množství produktů: 20

Produkty pro intimní hygienu

Každodenní intimní hygiena je pro zdraví ženy zásadní. Správné mytí oblasti intimních partií je jedním ze způsobů, jak zabránit infekci, nepříjemným pocitům a svědění. Proto je každodenní hygiena intimních partií velmi důležitá. Oblast intimních partií je však velmi citlivá, a proto je třeba o ni pečovat jinak než o ostatní části těla. Důležité je například používat přípravky určené pro intimní hygienu. Přípravky pro intimní hygienu mají jemné složení, nedráždí proto pokožku a snadno se oplachují.

Které přípravky pro intimní hygienu jsou dobré?

Dobrý přípravek pro intimní hygienu je takový, který zanechává po použití pokožku jemnou, hladkou a čistou, bez podráždění nebo zarudnutí. Chcete-li si takový přípravek pořídit, věnujte pozornost jeho složení. Vybírejte produkty, které obsahují např.:

  • kyselinu mléčnou nebo močovinu - podporují zvlhčení, udržují správné vaginální pH a bojují proti bakteriím,
  • Aloe vera a kyselinu hyaluronovou - pomáhají zklidnit podráždění.

Zkontrolujte také pH přípravku - mělo by být nízké. To pomáhá udržovat rovnováhu bakteriální mikroflóry.

Jak často používat přípravky pro intimní hygienu?

Přípravky pro intimní hygienu by se měly používat 1-2krát denně, ale ne častěji - a to ani během menstruace nebo těhotenství. Příliš intenzivní mytí intimních oblastí může vést k narušení bakteriální flóry, což výrazně zvyšuje riziko vzniku infekcí.

Emulze, pěna nebo gel pro intimní hygienu - co vybrat?

Přípravky pro intimní hygienu se liší nejen svým složením, ale také konzistencí.

  • Pěny - mají nejlehčí konzistenci. Jsou velmi šetrné k pokožce. Jsou vhodné pro osoby se sklonem k infekcím nebo dermatologickým problémům.
  • Gely - mají o něco hustší konzistenci. V kombinaci s vodou dobře pění. Jsou šetrné k pokožce a nezpůsobují její vysušení ani pnutí.
  • Emulze - příliš nepění. Mají krémovou konzistenci, která je nejhustší ze všech dostupných přípravků. Jsou vhodné pro osoby s problémy vysychání sliznice a pokožky v intimních oblastech.

Správná intimní hygiena vám pomůže vyhnout se intimním onemocněním a vzniku nepříjemného zápachu.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory Cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Souhlasím
pixel