Antiperspiranty a deodoranty

Množství produktů: 32

Chraňte se před nadměrným potem a nepříjemným zápachem pomocí deodorantů. Tyto populární pečující přípravky se snadno nanášejí a zajišťují pokožce podpaží svěžest a příjemnou vůni. Vybírejte z klasických kuličkových nebo krémových deodorantů. V naší nabídce najdete také přírodní deodoranty s velmi jemným složením!

Počet produktů: 30/32

Antiperspiranty a deodoranty

Nadměrné pocení je běžným jevem, zejména v letních horkých dnech. Je to přirozená reakce těla a jeden ze způsobů, jak snížit tělesnou teplotu. Pot se však při kontaktu se vzduchem stává ideálním prostředím pro rozvoj patogenů. Výsledkem je pak nepříjemný zápach. Jak tomu zabránit? Používejte antiperspiranty a deodoranty – obsažené látky působí proti nadměrnému pocení a nepříjemnému zápachu. Zajistěte si svěžest po celý den!

Zobrazit více

Co je to antiperspirant?

Antiperspirant se nanáší na místa, kde dochází k pocení – nejčastěji v podpaží. Obsahuje složky, které na povrchu pokožky vytvářejí vrstvu dočasně blokující vývody potních žláz. Tímto způsobem snižují produkci potu. Po určité době se však ochranná vrstva z pokožky stírá. Nejčastěji k tomu dochází při kontaktu s oděvy nebo v důsledku intenzivního pocení, např. během tréninku. Nezapomeňte proto antiperspirant během dne reaplikovat.

Co je to deodorant?

Deodorant odstraňuje nepříjemný zápach. Obsahuje složky, které potlačují růst patogenů zodpovědných za nepříjemný zápach potu. Ve složení těchto přípravků najdete vonné látky, které pomáhají maskovat zápach. Deodorant, na rozdíl od antiperspirantu, neblokuje činnost potních žláz. Neminimalizuje tak vznik potu, pouze kryje jeho nepříjemný zápach.

Antiperspirant nebo deodorant – co si vybrat?

Přípravky jsou určené různým potřebám pokožky.

  • Antiperspirant snižuje nadměrné pocení. Poslouží zejména ve stresových situacích, kdy se na oblečení objevují nevzhledné mokré skvrny. Látky obsažené v antiperspirantu pomáhají snižovat sekreci potu a dodávají pocit jistoty bez ohledu na okolnosti.
  • Deodorant použijte v případě, pokud Vás trápí nepříjemný zápach potu. Obsažené složky poskytují svěží pocit a příjemnou vůni.

Pamatujte, že antiperspirant by se měl nanášet pouze na čistou pokožku. Deodorant lze naproti tomu používat kdykoli během dne.

Kam vyhodit deodoranty a antiperspiranty?

Tuhé nebo kuličkové přípravky můžete vyhodit do standardního sběrného koše na plasty. Pokud používáte přípravky ve spreji, oddělte víčko a střičku od nádobky a vyhoďte do sběrného koše na plasty. Plechová nádobka naopak patří do koše na směsný odpad. Obaly v žádném případě nepalte! Deodoranty ve spreji jsou pod tlakem.

Antiperspirant nebo deodorant? Vyberte si přípravek podle Vašich potřeb a chraňte se před nepříjemným zápachem!

pixel