Kosmetika pro muže – co by měla pánská kosmetická taška obsahovat?

0 0 7 min
Kosmetika pro muže – co by měla pánská kosmetická taška obsahovat?
Výběr kosmetiky
0 0 7 min

Obsah

  Může muž používat kosmetiku, na které není nápis „for men”? Mají muži „hrubou“ pokožku? Na tyto otázky najdete odpověď v dnešním článku. Věnuje se totiž péči o pokožku každého muže!

  Potřeby mužské pokožky

  Mužská pokožka je v porovnání s tou ženskou:

  Větší odolnost pokožky a její drsnost neznamená, že o pokožku není třeba pečovat! S ohledem na častý problém s nadměrnou sekrecí kožního mazu, muži častěji trpí na problematickou pleť se sklonem k akné. Na druhou stranu je mužská pokožka náchylná ke vzniku podráždění a často je také drsná na dotek. Na každý tento problém je možné najít řešení ve formě vhodné kosmetiky. 🙂

  Kosmetika „for men”

  Muži se často řídí nápisem „for men” na obalu výrobku. Věděli jste ale, že na kosmetickém trhu najdete univerzální přípravky, které je možné přizpůsobit každému typu pokožky, bez ohledu na pohlaví? 😉 Pokud jste si ale výběrem kosmetiky označené jako „for men” jistější, nemusíte to samozřejmě měnit. Pouze připomínáme, že používáním kosmetiky bez tohoto označení Vaší pokožce neublížíte!

  Chyby v pánské péči o pleť

  Mezi nejčastější chyby v pánské skincare rutině patří:

  Mytí obličeje mýdlem

  Na trhu je dostupná široká škála produktů pro čištění mužské pokožky – od gelů po pěny a jsou určitě lepší variantou než klasické tuhé mýdlo. Proč? Mýdlo má jiné pH než fyziologické pH pokožky. Vysušuje, narušuje hydrolipidovou bariéru a může způsobovat podráždění. Je proto lepší vybírat jemnější produkty, které odstraní nečistoty bez narušení ochranné bariéry pokožky. 😉 Naše návrhy najdete níže v tomto článku.

  Používání kosmetiky s obsahem alkoholu

  Ve složení klasických vod po holení se na prvních místech nachází denaturovaný alkohol (INCI: Alcohol Denat), který vysušuje a dráždí pokožku. Lepší variantou na zklidnění pokožky po holení je vyživující pleťový olej nebo přípravek s obsahem aloe vera. Najdete u nás skladem!

  Tření pokožky ručníkem a používání pouze jednoho ručníku

  Pokožka nemá ráda, když se s ní zachází agresivně. Intenzivní tření ručníkem nahraďte jemným osušením pokožky pouze pomocí přiložení ručníku. Jeden ručník na celé tělo? Pozor, je to nehygienické a bakterie z pokožky těla si přenášíte na obličej. Používejte jednorázové papírové ručníky nebo alespoň jiný ručníček výhradně na obličej. Proč? Zapařená a vlhká koupelna je ideálním místem pro množení bakterií a následky se pak často projeví na naší pokožce.

  Pánská pečující rutina krok za krokem

  Už víte, kterým chybám je dobré se v pánské pečující rutině vyhýbat. Teď vám ukážeme důležité kroky, kterých není mnoho, ale zajistí, že vaše pokožka bude dostatečně opečovaná. 🙂

  Čištění obličeje

  Už víte, že pokožku obličeje není dobré mýt mýdlem ani přípravky na vlasy – jaké produkty si tedy k čištění pánské pokožky vybrat? Na trhu najdete řadu jemnějších variant, které účinně odstraňují nečistoty, přebytečný kožní maz a zbytky SPF přípravků. Můžete například sáhnout po mycím gelu s obsahem aktivního uhlí, který je ideální volbou pro problematickou pleť!

  Hydratace a regenerace

  Nejdůležitějším pravidlem pro zachování zdravé pokožky a základem každé péče o pleť je zajistit jí dostatečnou hydrataci. A i přesto, že se vaše pokožka nadměrně mastí – nikdy na tento krok nezapomínejte! Projevem nedostatečně hydratované pleti je právě nadměrná sekrece kožního mazu. Účinná hydratace nemusí nutně znamenat těžké a mastné konzistence, které zanechávají na pleti znatelný film po celý den. Prohlédněte si naše tipy na lehká séra, pleťové esence nebo univerzální krémy, které se rychle vstřebávají.

  Zklidnění podráždění

  Každodenní holení je pro pokožku nelehký úkol. Na jejím povrchu vznikají drobné ranky a hydrolipidová bariéra se postupně poškozuje. Holení může být také zdrojem vzniku podráždění a suchosti a může zhoršovat drsnost pokožky. Je proto dobré v pánské pečující rutině zohlednit kosmetiku, která zklidní podráždění a urychlí proces hojení. S klidným svědomím můžete vybírat z našich návrhů!

  SPF ochrana

  Zásadní roli v péči o každý typ pleti (včetně pokožky muže) hraje ochrana před slunečním zářením. Díky tomu si zajistíte ochranu před kožními nemocemi a také předčasným stárnutím pleti. Krémy s SPF používejte po celý rok, nejen na dovolené. Muži většinou preferují lehké, nezatěžující konzistence – a právě takové najdete na seznamu námi doporučených produktů. 😉 Nezanechávají bílý film, snadno se nanáší, dobře se vstřebávají a (co je nejdůležitější) účinně chrání před UV zářením!

  Jaké složky se vyplatí hledat ve složení INCI?

  Věnujte pozornost těmto složkám obsaženým v pánské kosmetice :

  Dárkomat – nechte si poradit dárek pro muže

  Při speciálních příležitostech najdete na naší stránce záložku Dárkomat, který vám pomůže vybrat produkty a doplňky pro péči o pleť. Jakou kosmetiku pro muže tam najdete? S lehkou konzistencí, s typicky pánskou/těžkou vůní, v minimalistickém obalu a redukující nejčastější problémy mužské pokožky. Nechte se inspirovat a obohaťte kosmetičku každého muže!

  Doufáme, že jsme vám tímto článkem alespoň o kousíček přiblížili tajemství pánské pokožky a obohatíte váš pečující rituál o nové kosmetické produkty z našeho e-shopu! A pokud potřebujete individuální konzultaci nebo pomoc s výběrem vhodného produktu, napište nám na náš e-mail: objednavky@cosibella.cz

  V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat také na našem facebookuinstagramu nebo telefonním čísle +420 597 010 522.

  Líbil se vám tento článek?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments