Kosmetika na opalování

Množství produktů: 356

Chraňte svou pleť před škodlivými slunečními paprsky, aby byla zdravá a mladistvá po celý rok. Naše pečlivě vybraná řada opalovacích krémů kombinuje moderní technologie s účinnými složkami a zaručuje vysokou ochranu proti UVA a UVB záření. Antioxidanty a hydratační látky nejen účinně chrání, ale také pečují o pokožku, zabraňují jejímu předčasnému stárnutí a zachovávají její přirozený jas. Vyberte si opalovací krémy, které nejlépe vyhovují vašim potřebám, a užívejte si krásnou pokožku bez ohledu na počasí.

Počet produktů: 30/356

Velké množství slunce v létě Vám dodá více energie k práci, lepší náladu a povzbudí Vás k aktivnímu trávení času venku. To má pozitivní vliv na Vaše zdraví. S příchodem teplého období však musíte rovněž myslet na ochranu pokožky před škodlivými vlivy slunečního záření. Může Vám v tom pomoci správně vybraná opalovací kosmetika z našeho sortimentu. Mají pečlivě sestavené receptury bohaté na filtry, které podporují ochranu před sluncem.

Opalovací krémy, mléka a spreje - proč je potřebujete je používat?

Ochrana před sluncem se v posledních letech stala oblíbeným tématem rozhovorů. Ke zvýšenému zájmu o toto téma přispěly výsledky výzkumu, který potvrdil negativní vliv slunce na pokožku a zvýšené riziko vzniku melanomu, tedy rakoviny kůže. Potvrzují, že filtry obsažené v opalovacích přípravcích pomáhají předcházet:

 • poškození DNA kůže, která je zodpovědná za vznik rakoviny,
 • vzniku bolestivých popálenin, které mají za následek změnu barvy,
 • ztrátě vody, díky čemuž pokožka není drsná ani málo elastická,
 • vývoj volných radikálů odpovědných za rychlé stárnutí pokožky.

Z těchto důvodů by měl být opalovací krém s filtrem nedílnou součástí výbavy kosmetičky a měl by se používat nejen na pláži, ale každý den.

Nejdůležitější informace o sortimentu opalovací kosmetiky
Aplikace kosmetických přípravků, které obsahují opalovací krém, je klasifikována jako metoda vnější fotoprotekce. Tyto složky vytvářejí na povrchu pokožky ochrannou bariéru, která ji chrání před škodlivými vlivy slunce. Díky tomu se nemusíte obávat negativních dopadů působení slunečního záření.
Zároveň je třeba zdůraznit, že filtry i přes své vlastnosti neblokují syntézu vitaminu D3. Nehrozí tedy, že by v těle vznikly nějaké nedostatky této látky.

Mýty o opalovací kosmetice

Je třeba zmínit i nejoblíbenější mýty o opalovací kosmetice, se kterými se můžeme setkat mezi mnoha lidmi. Podle nich filtry:

 • ovlivňují hospodaření estrogeny ? nejnovější studie takové vedlejší účinky neprokázaly,
 • jsou toxické - podle výsledků analýz tyto látky nepronikají kůží a nejsou škodlivé,
 • vyvolávají alergie ? takové vlastnosti byly prokázány pouze u chemických filtrů, které způsobují fotoalergické reakce.

Negativní účinky po aplikaci krému se mohou objevit, pokud byl produkt nesprávně skladován a jeho receptura byla změněna. Před použitím si proto přečtěte pokyny výrobce, abyste se ujistili, že je použití kosmetiky bezpečné.

Nejlepší opalovací krém pro Vaši pokožku - SPF nebo PA?

Přípravky na ochranu proti slunci lze rozdělit do několika skupin, např. podle úrovně ochrany, kterou poskytují. Na kosmetice můžete najít dvě označení. Jsou to:

 • PA+, které určuje, do jaké míry filtr chrání před UVA zářením. Je cenným vodítkem při výběru produktu. Čím více +, tím větší ochrana,
 • SPF neboli Sun Protection Factor, který vypovídá o tom, kolik slunečních paprsků dopadá na pokožku po aplikaci produktu.

V ideálním případě by měl mít vybraný produkt vysokou hodnotu SPF a PA. V případě profylaxe rakoviny je však důležitější rovněž ochrana před UVB paprsky.

Tipy na osvědčené značky opalovací kosmetiky s filtrem - co vybrat?

Náš sortiment zahrnuje přípravky na ochranu proti slunci od mnoha značek. Mezi nejoblíbenější patří Holika Holika, Bandi, Bielenda Professional, Lirene, Pharmaceris a Uriage. Mohou obsahovat:

 • chemické filtry ? mají schopnost odrážet ultrafialové světlo o vlnové délce 290-400 nm. Do této skupiny patří například dioxybenzon, ortylsalicylát a sulisobenzon,
 • minerální filtry, tzv. fyzické - odrážejí světlo v celém rozsahu vlnových délek. Mezi nimi jsou uvedeny barevné pigmenty, jako je oxid zinečnatý, "total" pigmenty a mikronizované pigmenty, např. oxid titaničitý.

K dostání jsou i smíšené filtry, které spájí látky z obou skupin. Díky tomu nezanechávají bílou vrstvu jako minerální filtry a snadno se roztírají na kůži.

Krém s filtrem je základem péče o obličej a tělo. Pamatujte na to každý den a Vaše pokožka Vám v budoucnu poděkuje.