Šampony pro suché vlasy

Množství produktů: 49

Bojujete se suchými a na pohled matnými vlasy? V naší Cosibella nabídce najdete řadu hydratačních přípravků včetně šamponů na vlasy. Důkladně odstraňují nečistoty z pokožky hlavy a díky obsaženým složkám navíc pečují o vlasy a dostatečně je hydratují. Díky tomu budou Vaše vlasy vyživené, měkké na dotek a plné lesku. Prohlédněte si naši nabídku ještě teď!

Počet produktů: 30/49

Šampon pro suché vlasy – působení

Suché vlasy jsou na dotek drsné, snadno se naruší vlhkem a krepatí a jsou náchylné k poškození, zejména k lámavosti a třepení konečků. Šampony na suché vlasy odstraňují nečistoty a kožní maz z pokožky hlavy, ale zároveň zlepšují hydrataci. Péče o vlasy začíná již od kořínků, tzn. od pokožky hlavy, a proto již v tomto kroku by šampon neměl ani dráždit, ani vysušovat vlasovou pokožku.
Obsahuje aktivní složky, které pomáhají udržet vlhkost uvnitř vlasu. Ve výsledku jsou vlasy pružné, měkké a odolné vůči poškození.

Zobrazit více

Dobrý šampon pro suché vlasy – jaký si vybrat?

Výběr správného šamponu pro suché vlasy s ohledem na jeho složení je pro účinnou péči klíčový. Při nákupu se zaměřte na tyto faktory:

  • hydratační složky: vybírejte šampony, které obsahují hydratační složky jako panthenol, glycerin, bambucké máslo nebo kyselinu hyaluronovou. Tyto složky pomáhají udržet vlhkost uvnitř vlasu a zabraňují vysoušení.
  • bezpečné detergenty: pokud Vám záleží na jemném mytí, vyhýbejte se šamponům s obsahem agresivních detergentů, např. SLS nebo SLES, které mohou vysoušet vlasy a dráždit pokožku hlavy. Vsaďte naopak na šampony s jemným složením, které budou pro Vaše suché vlasy ideální.
  • konzistence a vůně: to již záleží na osobních preferencích. Můžete vybírat z šamponů s velmi tekutou konzistencí, nebo tužším, krémovým složením. Vůně je také důležitá, protože zpříjemňuje proces mytí vlasů.

Hydratační složky v šamponech na suché vlasy

Složení nabité účinnými aktivními látkami je klíčem ke zdravým vlasům. V šamponech na suché vlasy najdete například tyto složky:

  • panthenol: neboli provitamín B5, který proniká do struktury vlasy, hydratuje, vyhlazuje a zlepšuje pružnost
  • glycerin: zadržuje vodu ve vlasech, hydratuje a zabraňuje vysoušení
  • bambucké máslo: vyživuje, posiluje, hydratuje a chrání před poškozením
  • kokosový olej: bohatý na mastné kyseliny; vyživuje, hydratuje a uhlazuje vlasy
  • vitamín E: silný antioxidant, který chrání vlasy před škodlivými účinky vnějších vlivů a před vysoušením
  • kyselinu hyaluronovou: váže na sebe vodu a dlouhodobě hydratuje

Šampon s obsahem některé z těchto složek bude přesně odpovídat potřebám suchých vlasů. Díky tomu zlepšíte jejich stav a zabráníte lámání a vzniku poškození.

Nejlepší šampony na suché vlasy

Jste majitelkou tohoto typu vlasů a nevíte, jaký šampon si vybrat? V nabídce e-shopu Cosibella najdete úžasné možnosti od značek jako např. Apis, Fanola, Masil, HairTry a mnoho dalšího. Šampony se charakterizují jemným působením, nezpůsobují podráždění pokožky hlavy, jsou plné hydratačních složek a mají příjemnou vůni.

pixel