Peelingy na obličej

Množství produktů: 135

Peelingy odstraňují odumřelé kožní buňky. Pomocí exfoliace má pokožka šanci se sama zregenerovat, obnovit a vyrovnat svou strukturu. Díky tomu je navíc projasněná a lépe vstřebává nanesené aktivní složky. V naší nabídce najdete mechanické, enzymatické a také kyselinové peelingy. Vyberte si ten pravý produkt pro sebe!

Počet produktů: 30/135

FUNKCE

Peelingy účinně odstraňují odumřelé kožní buňky. Exfoliační přípravky regenerují, obnovují a vyrovnávají strukturu pokožky. Díky tomu dodatečně zesvětlují pigmentové skvrny a usnadňují pronikání účinných látek do pokožky.

APLIKACE

Peeling obličeje provádíme jednou nebo dvakrát týdně, obvykle večer. V závislosti na typu produktu ho nanášíme na několik minut na pokožku celého obličeje a poté opláchneme vodou nebo necháme působit přes noc.

TIP

Peeling si vybírejte podle Vašeho typu pleti. Chemický peeling na bázi kyselin nebo enzymů je ideální volbou pro problematickou, kuperózní nebo citlivou pleť.

Peelingy na obličej

Čištění pleti je prvním krokem ranní a večerní péče. Většina produktů určených pro tento úkol však obsahuje složky, které podporují pouze odstranění vnějších nečistot. Patří mezi ně například make-up, prach nebo přebytečný kožní maz. Látky obsažené v peelingu na obličej pomáhají hloubkově vyčistit póry pokožky a zbavit ji odumřelých kožních buněk. Tyto přípravky jsou doplňkem každodenní péče o pleť a může je používat každý. Je však důležité zvolit správný kosmetický přípravek pro váš typ pleti.

Zobrazit více

Jaké peelingy nabízíme v našem obchodě?

Pleťové peelingy se liší svým složením a účinnými látkami. Proto lze tyto přípravky rozdělit do 4 kategorií s různými účinky a použitím.

Mechanický peeling

Mechanický peeling obsahuje hrubé nebo jemnozrnné částečky, které pomáhají obrušovat odumřelé kožní buňky a "odkrývají" mladou pokožku pod nimi. Doporučují se především pro mastnou pleť. Tento druh peelingu by neměl být aplikován na citlivou a aknózní pleť, jelikož peeling může tuto pokožku podráždit.

Enzymový peeling

Enzymové peelingy mají velmi jemné složení, které je založeno na přírodních enzymech získávaných například z papáji a ananasu. Podporují jemné hloubkové odstraňování nečistot z pórů pokožky.

Chemický peeling

Chemické peelingy jsou také známé jako kyselé peelingy. Obsahují kyseliny AHA, BHA a/nebo PHA. První dvě složky jsou intenzivní a pomáhají odstraňovat nedokonalosti, odumřelé kožní buňky a podporují správnou činnost mazových žláz. Doporučují se pro všechny typy pleti s výjimkou pleti citlivé a kuperózní. Pro citlivou pleť se doporučuje peeling s kyselinou PHA, který je šetrný a nezpůsobuje podráždění.

Peeling peel-off

Peelingy peel-off se obvykle dodávají ve formě sáčků - stejně jako pleťové masky. Nanášejí se na obličej a poté se nechají zaschnout. Po uplynutí vhodné doby by se měl takový přípravek z pokožky smýt nebo by se měla kosmetická vrstva sloupnout jako náplast.

Složky obsažené v peelingu peel-off pomáhají odstraňovat nečistoty, které se zachytily v hlubokých pórech pokožky.

Peeling na obličej - jaký vybrat?

Každá pleť potřebuje jinou péči. Proto si nemůžete vybrat náhodný peeling. Vyberte peeling podle typu pleti:

  • suchá, citlivá, kuperózní a aknózní pleť - volte šetrné přípravky, např. enzymové nebo chemické peelingy s PHA kyselinou, které nedráždí pokožku,
  • mastná nebo smíšená pleť - můžete využít peelingy se složkami, které mají značný čistící účinek, jako jsou mechanické peelingy nebo peelingy s AHA a BHA kyselinami.

Dobře vybraný peeling s odpovědnými složkami vám pomůže dosáhnout hladké a zářivé pleti bez zarudnutí, podráždění nebo nepříjemných pocitů.

Jak používat peeling?

Peelingy na obličej by se měly používat opatrně podle pokynů výrobce, aby nedošlo k poškození pokožky. Nepoužívejte je příliš často, aby nedošlo k podráždění. Pro domácí péči je aplikace přípravku 1-2krát týdně dostačující. Peeling na obličej zpestří každodenní péči o vaši pleť. Nezapomeňte na něj!

Viz také: tonika s kyselinami, exfoliační masky, mechanické peelingypeelingy na rty