Nejlepší produkty s retinolem – TOP 10

0 0 8 min
Nejlepší produkty s retinolem – TOP 10
Účinné látky
0 0 8 min

Obsah

  Retinol – co to je?

  Retinol patří do skupiny organických chemických sloučenin – řadí se mezi retinoidy. Jedná se o deriváty vitamínu A, tedy vitamínu rozpustného v tucích. Retinol je v kosmetice velmi ceněná, do té doby nejlépe prozkoumaná látka. Je oblíbený zejména pro své anti-aging účinky a navíc stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu, redukuje pigmentové skvrny, reguluje sekreci kožního mazu a zlepšuje elasticitu pleti. Díky svým multifunkčním účinkům je vhodný pro všechny typy pleti. Je ale důležité dodržovat hlavní zásady při jeho zařazení do vaší pečující rutiny. Pokud vás téma retinolu a obecně retinoidů zajímá, přečtěte si tento článek, který obsahuje veškeré cenné informace – sepsala ho pro vás naše kosmetoložka Agata.

  Jaké nejlepší produkty s retinoidy najdete v tomto článku?

  Retinol – jak začít?

  Především od SPF krému! Nezavádějte retinol do vaší pečující rutiny, pokud nemáte v plánu přes den používat ochranný krém s vysokým stupněm SPF ochrany. Chrání pokožku před vznikem podráždění a pigmentových skvrn. Ujistěte se také, že je na retinol vhodná doba – nejlepším obdobím pro zavedení retinolu je podzim/zima, kdy sluneční paprsky nejsou tak ostré jako v létě. Vyřaďte veškerou kosmetiku s obsahem aktivních látek, tzn. niacinamid, AHA a BHA kyseliny a vitamín C. A nezapomeňte – důležitá je především regenerace!

  Jak retinol používat?

  Představujeme vám hlavní zásady bezpečného používání retinolu, které doporučujeme dodržovat.

  Retinol – v jakém věku?

  Produkty s touto účinnou látkou doporučujeme začít používat ještě před vznikem prvních vrásek! Ideální věk je kolem 25-30 let. Protože má ale retinol úžasné účinky proti akné a pigmentovým skvrnám, které se objevují zejména u mladších ročníků, nemusíte se řídit věkem. Řiďte se spíše potřebami vaší pleti. Pokud máte pocit, že by vám retinol mohl pomoci, neváhejte a vyzkoušejte ho!

  S čím je možné retinol kombinovat?

  Retinol + SPF

  To jsou nejlepší přátelé! Pamatujte, že pokud budete na noc aplikovat retinol, ráno musíte nanést SPF krém a přes den ho pak reaplikovat.

  Retinol + hydratační a zklidňující složky

  Retinol má bohužel dráždivý potenciál – pokožka je přecitlivělá, reaktivní a suchá. Proto do péče doporučujeme zařadit také např. kyselinu hyaluronovou, skvalan, extrakt z pupečníku asijského nebo trehalózu.

  Retinol + ceramidy

  Úžasná kombinace, která udrží vaši pokožku v té nejlepší kondici! Retinol urychluje obnovu kožních buněk a uvolňuje spojení mezi buňkami v rohové vrstvě pokožky, čímž způsobuje olupování. Ceramidy jsou naopak buněčným pojivem, jsou přirozenou součástí mezibuněčného prostoru, opětovně ho doplňují a chrání před nadměrným vysoušením.

  Retinol + peptidy

  Toto spojení intenzivně vyživí vaši pokožku! Peptidy hydratují, vyplňují jemné linky a vrásky, změkčují a napínají.

  Retinol + niacinamid

  Kombinace pro pokročilé. Pokud vaše pokožka toleruje retinol bez známek podráždění, do ranní pečující rutiny můžete zavést niacinamid. Tyto složky se krásně doplňují a niacinamid redukuje nežádoucí účinky používání retinolu.

  S čím retinol zásadně nekombinovat?

  Retinol + AHA / BHA kyseliny

  Obě tyto složky mají vysoký dráždivý potenciál. Pokud je tedy budete používat současně, pro pokožku to může být příliš. Teprve až si pokožka navykne na retinol a nebude reagovat podrážděním ani vysušením, můžete pomalu zařazovat jemné kyseliny.

  Retinol + benzoyl peroxid

  Benzoyl peroxid se často objevuje v přípravcích proti akné. Kombinace těchto dvou složek způsobuje silné podráždění a to přece není efekt, kterého byste chtěli dosáhnout. 🙂

  Retinol + vitamín C

  Retinol neutralizuje účinky vitamínu C, proto kombinování těchto složek nemá smysl. Až si pokožka vybuduje toleranci na retinol, můžete do ranní pečující rutiny zařadit vitamín C a čerpat tak z jeho antioxidačních vlastností.

  Nejlepší séra s obsahem retinolu

  Pokud jsme vás o účincích retinolu přesvědčili a chcete ho do své pečující rutiny zařadit, představujeme vám TOP 10 produktů, ze kterých si určitě vyberete! Jedná se o produkty s obsahem retinolu ve skvalanu, ve formě krémů nebo pleťových emulzí. Uvedené pořadí je čistě náhodné, všechny produkty stojí za pozornost! 🙂

  BasicLab - Esteticus - Obnova a stimulace - Sérum v emulzi s 0,3 % čistého retinolu, 3 % vitamínu C a koenzymem Q10

  BasicLab – Esteticus – Obnova a stimulace – Sérum v emulzi s 0,3 % čistého retinolu, 3 % vitamínu C a koenzymem Q10

  Sérum s nižší koncentrací retinolu. Obsahuje 0,3 % retinolu a díky tomu je ideálním kandidátem na začátek dobrodružství s touto účinnou látkou! Byl dále obohacen o vitamín C a E a koenzym Q10, které mají antioxidační vlastnosti a chrání před škodlivými účinky vnějších vlivů. Vitamín C je v přípravku zastoupen ve formě Ascorbyl Tetraizopalmitate – nejvíce stabilní forma vitamínu C, která dobře spolupracuje s retinolem a není jím neutralizována. Za pozornost stojí také obsažený skvalan a ceramidy, které pečují o hydrolipidovou bariéru a minimalizují riziko vzniku podráždění. Sérum je velmi lehké a rychle se vstřebává – buďte proto opatrní! Svádí to nanášet zbytečně velké množství. 🙂

  Hlavní složky: retinol, skvalan, ceramidy
  Pro koho: všechny typy pleti
  Konzistence: lehká emulze

  Pharmaceris - T pureRETINOL 0.3 - Krém s retinolem proti akné

  Pharmaceris – T pureRETINOL 0.3 – Krém s retinolem proti akné

  Pokud preferujete formu krému, máme pro vás tip! 🙂 Produkt od značky Pharmaceris obsahuje 0,3 % retinolu, a je proto vhodný také k prvnímu seznámení s touto složkou. Retinol byl zapouzdřen v kapslích s ceramidy a díky tomu minimalizuje riziko podráždění. Důležitou složkou je také skvalan, který předchází vzniku podráždění a pečuje o ochrannou bariéru pokožky. Krém umožňuje postupně a neagresivně zařadit retinol do vaší pečující rutiny.

  Hlavní složky:retinol, skvalan, ceramidy
  Pro koho: všechny typy pleti
  Konzistence: krémová, lehká

  SVR - Ampoule A - Liftingové sérum v ampulce s retinolem

  SVR – Ampoule A – Liftingové sérum v ampulce s retinolem

  Sérum obsahuje 0,3 % retinolu, v tom 0,1 % čistého retinolu a 0,2 % retinolu zapouzdřeného v liposomech, který zajišťuje postupné uvolňování v hlubších vrstvách pokožky a tím minimalizuje riziko podráždění. Přípravek byl obohacen o skvalan, který posiluje hydrolipidovou bariéru a zabraňuje vysoušení a olej z hroznových jader, který vyživuje.

  Hlavní složky:retinol, olej z hroznových jader, skvalan
  Pro koho: všechny typy pleti, včetně citlivé
  Konzistence: mléčná emulze

  Bandi - Medical Expert - Anti Aging - Concentrated Anti-Wrinkle Ampoule - Koncentrované sérum proti vráskám

  Bandi – Medical Expert – Anti Aging – Concentrated Anti-Wrinkle Ampoule – Koncentrované sérum proti vráskám

  Jemný produkt s obsahem retinolu v koncentraci 0,4 %. Má intenzivní účinky proti stárnutí, zlepšuje elasticitu pleti a redukuje pigmentové skvrny. Byl obohacen o vitamín C ve stabilní formě Ascorbyl Tetraisopalmitate. Tato kombinace účinně bojuje proti pigmentovým skvrnám. V séru obsažený vitamín E a makadamový olej navíc hydratují, napínají a zlepšují elasticitu pleti.

  Hlavní složky: retinol, vitamín C, vitamín E
  Pro koho: všechny typy pleti
  Konzistence: olejovitá

  Liqpharm - LIQ CR Serum Night 0,3% Retinol Silk - Noční sérum s 0,3% retinolem

  Liqpharm – LIQ CR Serum Night 0,3% Retinol Silk – Noční sérum s 0,3% retinolem

  Retinol je v tomto produktu zastoupen v koncentraci 0,3 %. Vzhledem k nízké koncentraci je sérum vhodné pro začátečníky. Stále ale buďte opatrní! Přípravek byl obohacen o kyselinu laktobionovou, která vyhlazuje, zklidňuje zánětlivé projevy a má antioxidační účinky. Sérum je lehké, rychle se vstřebává a je ideální zejména pro mastnou, smíšenou a aknózní pleť.

  Hlavní složky: retinol, kyselina laktobionová
  Pro koho: všechny typy pleti
  Konzistence: lehká emulze

  The Ordinary - Retinol 1% in Squalane - Retinol v koncentraci 1 % ve skvalanu

  The Ordinary – Retinol 1% in Squalane – Retinol v koncentraci 1 % ve skvalanu

  Značku The Ordinary asi nikomu představovat nemusíme! Je dobře známo, že v nabídce má hned několik bestsellerů. Mezi nimi i tuto aktivní složku v různé koncentraci a s různou konzistencí – díky tomu máte z čeho vybírat! Tady se zaměříme na retinol v koncentraci 1 % ve skvalanu. Skvalan pečuje o hydrolipidovou bariéru a usnadňuje pronikání účinných látek do pokožky. Přípravek byl dále obohacen o extrakt z rajčete, který intenzivně zklidňuje a snižuje riziko vzniku podráždění.

  Hlavní složky: retinol, skvalan
  Pro koho: všechny typy pleti
  Konzistence: mírně olejovitá, ale dobře se vstřebává

  Cosrx - The Retinol 0.5 Oil - Olejové sérum s retinolem

  Cosrx – The Retinol 0.5 Oil – Olejové sérum s retinolem

  Produkt s obsahem 0,5% retinolu, který má intenzivní účinky proti stárnutí pleti, vyhlazuje a rozjasňuje. Kromě retinolu obsahuje také skvalan a sójový olej, proto má sérum mírně olejovitou konzistenci. Pokud máte suchou nebo zralou pleť, tento produkt bude pro vás ideálním řešením!

  Hlavní složky: retinol, skvalan, sójový olej
  Pro koho: suchá pleť, zralá pleť
  Konzistence: olejovitá

  Retinol a bakuchiol

  Pro podpoření účinků retinolu a zároveň zmírnění dráždivého potenciálu se retinol používá společně s bakuchiolem – „rostlinným retinolem“.

  Good Molecules - Gentle Retinol Cream - Zklidňující krém s retinolem pro citlivou a unavenou pleť

  Good Molecules – Gentle Retinol Cream – Zklidňující krém s retinolem pro citlivou a unavenou pleť

  Retinol je v tomto přípravku zastoupen v 0,1% koncentraci a bakuchiol v 0,3%. Díky tomu může retinol intenzivně působit a zároveň nezpůsobuje podráždění. Přípravek je lehký a je vhodný také pro citlivou pleť. Obsahuje rostlinné extrakty, které zklidňují. Krém si oblíbí zejména ti, kterým nejsou séra nebo olejovité konzistence příjemné.

  Hlavní složky: retinol, bakuchiol
  Pro koho: všechny typy pleti, včetně citlivé
  Konzistence: krémová, lehká

  Paula's Choice - Clinical - 0.3% Retinol + 2% Bakuchiol Treatment - Krém proti vráskám s retinolem a bakuchiolem

  Paula’s Choice – Clinical – 0.3% Retinol + 2% Bakuchiol Treatment – Krém proti vráskám s retinolem a bakuchiolem

  Jemný balzám s obsahem 0,3 % retinolu a až 2 % bakuchiolu. Intenzivně působí v boji proti stárnutí, zlepšuje elasticitu pleti a redukuje pigmentové skvrny. Spojení těchto dvou složek zajišťuje, že přípravek má intenzivní účinky a zároveň nezpůsobuje podráždění jako samotný retinol. Dalším plusem jsou obsažené peptidy, které hydratují, napínají a zlepšují elasticitu pleti a ceramidy, které posilují ochrannou bariéru pokožky.

  Hlavní složky: retinol, bakuchiol, peptidy, ceramidy
  Pro koho: všechny typy pleti
  Konzistence: krémová, lehká

  Retinol, nebo jiný retinoid?

  Přemýšlíte, jestli začít používat retinol, nebo snad jiný derivát vitaminu A? Dobrou složkou je také retinal – je dokonce 11x silnější než retinol! Musíte s ním opatrně, ale výsledný efekt bude stát za to! 🙂

  SkinTra - Liquid Happiness - Sérum s 0,3% retinalem na pleť i pod oči

  SkinTra – Liquid Happiness – Sérum s 0,3% retinalem na pleť i pod oči

  Retinal neboli retinaldehyd je jednoznačně silnější formou vitaminu A než retinol a je třeba tuto složku zařazovat velmi opatrně. Přípravek byl obohacen o skvalan, který posiluje hydrolipidovou bariéru a olej ze semen vodního melounu, který jako lehký, nekomedogenní olej vyživuje a minimalizuje riziko vzniku podráždění. Sérum má lehkou, olejovitou konzistenci, nezanechává mastný film; vyhlazuje, změkčuje a vyživuje. Přípravek můžete používat také pod oči!

  Věříme, že vás účinky retinolu zaujaly a že jej do své pečující rutiny zařadíte na stálo. Snad se vám také podařilo najít ten správný produkt pro vás! 🙂 Pokud ne a potřebujete individuální konzultaci nebo pomoc s výběrem vhodného produktu, napište nám na náš e-mail: objednavky@cosibella.cz Naše kosmetoložky vám s výběrem produktu na míru pomohou!

  V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat také na našem facebookuinstagramu nebo telefonním čísle +420 597 010 522.

  Líbil se vám tento článek?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments