Nejlepší péče proti vráskám

0 0 6 min
Nejlepší péče proti vráskám
Péče o pleť
0 0 6 min

Obsah

  Nejlepší péče proti vráskám

  Stárnutí pleti

  První procesy stárnutí pleti začínají po 25. roce. Ano, čas je nevyhnutelný. V této souvislosti stojí za to jednat na víceúrovňovém základě. Na trhu máme několik složek, které nám pomohou v našem působení proti stárnutí, a v tomto příspěvku jsem vybrala seznam těch nejlepších. Nechme stárnout naší pokožku důstojně!

  Typy vrásek

  Lze pozorovat několik typů vrásek. Některé jsou mělké, ale jiné zasahují do hlubokých vrstev pokožky. Čím hlubší vráska, tím hůř se s ní bude bojovat. Nemůžeme ji úplně vyhladit, ale můžete ji udělat mělkou a hladkou.

  Existuje mimo jiné několik charakteristických typů vrásek:

  Nejlepší kosmetika proti vráskám a stárnutí

  Doufám, že nebudete překvapeni, když Vám řekneme, že nejlepší kosmetika proti vráskám je opalovací krém. Bez něho další péče nepřinese očekávané výsledky. Kromě UVB záření (B-burning – zarudnutí – opálení) přítomného v Česku od dubna do září je celoročně přítomné UVA záření (A-aging – stárnutí). Právě UVA je zodpovědné za degradaci DNA v našich buňkách a urychluje stárnutí pleti. Krémy na opalování, které jsou dnes k dispozici, mají skvělé složení a jsou dokonalou náhradou denního krému, nikoli bělící mastnoty z lékárny, kterou si děti dávaly na pláž před 10 lety. Používání SPF po celý rok je zdravý zvyk, a pokud jste mladí a čtete tento příspěvek, pamatujte, že prevence je lepší než léčba.

  Retinoidy

  Retinoidy fungují dvěma způsoby. Na jedné straně regulují proces keratinizace, díky čemuž si dobře poradí s černými tečkami a nedokonalostmi, na druhé straně se dostávají do vrstvy dermis a zhušťují ji, což nám dává protivráskový a anti-aging efekt . Nejoblíbenějšími deriváty jsou retinol a retinal.

  SPF + retinoidy jsou nejlepší duo na vrásky.

  Antioxidanty

  Kromě dlouhodobého účinku krému s filtrem a retinoidy si můžete pomoci antioxidanty. Tyto látky chrání před volnými radikály a před negativními účinky slunečního záření. Vyplatí se je zavést do ranní péče, protože budou dokonale ladit s SPF. Do této skupiny patří mimo jiné známý vitamín C, který navíc pomůže vyrovnat barvu a prosvětlit pleť.

  Peptidy

  Jde o širokou skupinu složek s různými účinky. V rámci boje proti vráskám se vyplatí hledat neuropeptidy, které mají za úkol uvolnit mimické svaly. Peptidy byly oslavovány jako botox – samozřejmě, že nám nepřinesou takový účinek jako injekce, ani výrazně neovlivní mimiku, ale skvěle vyhlazují vrásky a lehce stahují. Zároveň dokonale hydratují, takže si poradí s dehydratací a opticky vyplňují.

  TOP 10 kosmetických produktů

  Sensum Mare - Algodrops - Anti-Photoaging Protective Face Drops - Ochranná emulze proti fotostárnutí pleti

  Sensum Mare – Algodrops – Anti-Photoaging Protective Face Drops – Ochranná emulze proti fotostárnutí pleti

  Vynikající širokopásmová ochrana ve formě lehkých kapek. Vysoká úroveň ochrany proti UVA, UVB, HEV, IR záření. Je obohacen o antioxidanty a optimálně hydratuje a zklidňuje. UPOZORNĚNÍ – může si Vás získat. 🙂

  COSRX - Aloe Soothing Sun Cream SPF 50+/PA+++ - Hydratační krém s ochranným faktorem

  COSRX – Aloe Soothing Sun Cream SPF 50+/PA+++ – Hydratační krém s ochranným faktorem

  Pokud ještě nemáte svůj oblíbený SPF krém, zkuste značku COSRX. Perfektně funguje jako denní krém pod make-up, tak i pro lidi, kteří se nelíčí a dokonce i pro muže. Nebělí a neleskne a zároveň poskytuje optimální hydrataci.

  Basiclab - Esteticus - Redukce a stimulace - Korekční sérum s Retinalem 0,07 %, fytosfingosinem a karnosinem 2.0

  Basiclab – Esteticus – Redukce a stimulace – Korekční sérum s Retinalem 0,07 %, fytosfingosinem a karnosinem 2.0

  Velmi stabilní sérum ve formě lehké emulze. Nenechte se zmást nízkými %, je to velmi silný a účinný produkt. Tato kosmetika obsahuje retinal, který vyžaduje nižší koncentrace než retinol.

  Paula's Choice - 1% Retinol Booster - Booster z Retinolem

  Paula’s Choice – 1% Retinol Booster – Sérum s 1% retinolem

  Silný konkurent, který přináší krásné účinky na zralou pleť. Pro tyto produkty se rozhodněte pouze tehdy, pokud jste si předem vytvořili dobrou toleranci k nižším koncentracím. Má formu emulze a dobře se vstřebává.

  SkinTra - Light Your Skin - Sérum s 20% vitamínem C a kyselinou ferulovou

  SkinTra – Light Your Skin – Sérum s 20% vitamínem C a kyselinou ferulovou

  Sekera mezi vitamíny C. Jejím základem je čistá kyselina askorbová, kterou podporuje další silný antioxidant – kyselina ferulová. Kromě antioxidačního účinku se dočkáte zrdravého lesku a příjemného bělení. Pokud bojujete s hnědým zabarvením, jistě se Vám bude líbit. Ideální pro tzv kuřáckou pleť.

  BasicLab - Esteticus - Hydratace a vyplnění - Sérum s 10 % trehalózy, 5 % peptidu a kyselinou hyaluronovou

  BasicLab – Esteticus – Hydratace a vyplnění – Sérum s 10 % trehalózy, 5 % peptidu a kyselinou hyaluronovou

  Sérum je založeno na hydratačním komplexu. Najdeme v něm trehalózu a kyselinu hyaluronovou. Další aktivní složkou je nejúčinnějších z peptidů – SNAP-8. Dobře si poradí s jemnými vráskami, včetně těch způsobených dehydratací. Má skvělou konzistenci a opravdu funguje pro všechny typy pleti.

  Paula's Choice - Resist - Ultra-Light Super Antioxidant Concentrate Serum - Ultra lehké antioxidační sérum

  Paula’s Choice – Resist – Ultra-Light Super Antioxidant Concentrate Serum – Ultra lehké antioxidační sérum

  Antioxidační bomba na bázi resveratrolu, koenzymu Q10 a ultrastabilní formy vitaminu C. Paula’s Choice se vyznačuje vynikajícími surovinami a velmi lehkými recepturami. Jde o výživný koktejl, který vyživuje do hlubky.

  Veoli Botanica - Focus Lifting Milk - Liftingové sérum s anti-aging účinkem s bakuchiolem a Fision® Instant Lift

  Veoli Botanica – Focus Lifting Milk – Liftingové sérum s anti-aging účinkem s bakuchiolem a Fision® Instant Lift

  Směs kmenových buněk, rostlinných extraktů a bakuchiolu. Sérum krásně vyhlazuje a pleť se stává viditelně jemnou. Skvělé sérum proti vráskám ve formě lehkého mléka.

  Good Molecules - Super Peptide Serum - Peptidové sérum proti vráskám

  Good Molecules – Super Peptide Serum – Peptidové sérum proti vráskám

  O kosmetice proti vráskám se nedá hovořit pokud bychom nezmínili měděné peptidy – ty jsou také v popředí těch nejúčinnějších, zde v tandemu s argirelinem. Lehké sérum se silným zpevňujícím účinkem.

  Polemika - Matcha Care - Hydratační krém s antioxidanty

  Polemika – Matcha Care – Hydratační krém s antioxidanty

  Poslední produkt je ideální pro příznivce lehkých krémů s antioxidačním komplexem na bázi extraktu ze zeleného čaje. Krém hydratuje a dobře se vstřebává, je vhodný i na den pod opalovacím krémem. Pro velmi suchou pokožku může být nedostatečná.

  Našli jste strategii, jak bojovat proti vráskám? Doufám, že Vám tento příspěvek pomůže zorientovat se v tomto tématu, ale pokud máte nějaké pochybnosti, kontaktujte nás.

  Líbil se vám tento článek?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments