Vrásky na krku a ve výstřihu – jak pečovat o kůži na krku?

0 0 5 min
Vrásky na krku a ve výstřihu – jak pečovat o kůži na krku?
Péče o pleť
0 0 5 min

Obsah

  Vrásky na krku jsou problémem, na který při péči o pleť často zapomínáme. Soustředíme se na péči o obličej a nevšímáme si, že pozornost si zaslouží i náš krk. Je zajímavé, že právě na krku se nejčastěji objevují vrásky, které prozrazují náš věk!

  Proč kůže na krku stárne rychle? Proč vznikají vrásky

  Pokožka krku je velmi náchylná k procesu stárnutí, protože je tenčí a jemnější než pokožka obličeje. Na krku je méně mazových žláz, takže je méně hydratovaná a náchylná ke ztrátě pružnosti. Kromě toho je krk pravidelně vystavován slunci, mimice a dynamickým pohybům, což urychluje tvorbu vrásek a způsobuje, že tak ztrácí pevnost.

  Jak oddálit vznik vrásek?

  Existuje několik důležitých prvků péče o pleť, které je třeba zavést, aby se na krku a dekoltu vrásky neobjevily, a já vás o tom ráda přesvědčím 🙂

  Krém s SPF na krk – vyplatí se?

  Každý si rád užívá slunce a teplých paprsků, ale ne vždy si uvědomujeme, že nadměrné vystavování se slunci může mít vliv i na tvorbu vrásek na krku. UV záření přispívá k poškození kolagenu a elastinu, což vede ke ztrátě pevnosti pokožky. Nevzdávejte se slunce, ale nezapomínejte na střídmost a správnou ochranu! Jednoduše nezapomeňte používat opalovací krém s vysokým UV zářením nejen na obličej, ale také na krk. Pokožka krku je často přehlížena a právě zde se objevují viditelné vrásky. Na krku se nejčastěji objevují horizontální vrásky, zatímco vertikální vrásky se objevují i na pokožce dekoltu. V případě vrásek v dekoltu je obzvláště důležitá ochrana před sluncem!

  Pokud chcete ještě více chránit pokožku krku a dekoltu, poohlédněte se po šátcích nebo šálách s ochranou UPF. Jedná se o stejnou ochranu jako SPF, pouze aplikovanou na látku. Tím se zvýší ochrana a vrásky na krku a dekoltu se objeví mnohem později!

  Vznikají vrásky na krku a dekoltu ze spánku?

  Ukázalo se, že způsob, jakým spíte, může ovlivnit pokožku krku. Spaní na boku nebo na břiše může vést ke vzniku vrásek na krku, které jsou způsobeny tlakem a neustálým napětím na kůži. Můžete investovat do speciálních polštářů pro spaní na boku (nejlépe se osvědčují hedvábné, pokud chcete o svou pokožku pečovat ještě více), nebo zkuste spát na zádech.

  Mimické vrásky

  Každodenní mimické změny obličeje ačkoli se zdají být nevinné, také mohou přispívat ke vzniku vrásek na krku. Gesta, jako je naklánění hlavy dopředu nebo opírání brady o ruku, mohou namáhat pokožku krku a vést ke vzniku vrásek v oblasti dekoltu a krku. Samozřejmě neříkáme, že je dobré přestat se hýbat – to je jen jedna z příčin vzniku vrásek :).

  Kolagen a elastin – nejdůležitější prvek pro udržení pružnosti pokožky

  S přibývajícím věkem ztrácí naše pokožka kolagen a elastin, což vede ke ztrátě pevnosti a tvorbě vrásek. Tento proces je bohužel nevyhnutelný, ale můžete ho zpomalit dodržováním zdravé stravy bohaté na vitaminy a antioxidanty a používáním správných produktů péče o krk, které stimulují tvorbu kolagenu a elastinu.

  Hydratace – nejdůležitější součást péče

  Hydratace pokožky je klíčovým aspektem jejího zdraví a mladistvého vzhledu. Každodenním pitím správného množství vody a používáním hydratační kosmetiky, například s obsahem kyseliny hyaluronové, udržujete pokožku krku pružnou a odolnou. Nezapomeňte, že zdravá a hydratovaná pokožka je odolnější vůči vráskám!

  Jakou kosmetiku vybrat pro péči o krk?

  Doporučujeme zvolit správné produkty péče o pleť krku, jako jsou hydratační a výživné krémy nebo séra, a také aktivní složky, jako jsou kyseliny nebo retinol.

  Přírodní oleje jsou skvělou součástí masáže obličeje a krku. Můžete k tomu použít kámen gua-ša nebo ruce. Různé techniky masáže krku pomohou stimulovat krevní oběh a uvolnit svaly a také zlepšit strukturu pokožky. Věnujte několik minut své každodenní rutině a vaše pleť bude pružnější a pevnější!

  Jednoduché cviky na posílení svalů krku mohou pomoci udržet pokožku pevnou a zpomalit tvorbu vrásek. Stačí několik minut cvičení, například zaklonění hlavy nebo zvednutí brady, abyste pocítili rozdíl a odstranili vrásky na krku.

  Beauty of Joseon - Relief Sun Rice Probiotics - SPF50+/PA++++ - Rýžový pleťový krém s SPF

  Beauty of Joseon – Relief Sun Rice Probiotics – SPF50+/PA++++ – Rýžový pleťový krém s SPF SPF Beauty of Joseon je opalovací krém, který účinně chrání krk před škodlivým UVA a UVB zářením a zabraňuje vzniku vrásek. Složení na bázi přírodních složek, jako je zelený čaj a ženšen, pečuje o pružnost a pevnost pokožky. Lehká textura krému se rychle vstřebává, takže je ideální pro použití na krk pod make-up nebo samostatně. Multifunkční charakter výrobku umožňuje komplexní ochranu před sluncem a péči o pokožku obličeje i krku. Chcete-li zajistit ochranu pokožky krku, naneste přiměřené množství krému na vyčištěnou pokožku před pobytem na slunci. SPF je nejdůležitějším přípravkem pro prevenci a odstranění vrásek na krku.

  NIOD - Neck Elasticity Catalyst - Sérum pro zlepšení pružnosti pokožky krku

  NIOD – Neck Elasticity Catalyst – Sérum pro zlepšení pružnosti pokožky krku Neck Elasticity Catalyst je inovativní sérum určené ke zlepšení pružnosti pokožky krku, které pomáhá bojovat proti známkám stárnutí, jako jsou vrásky a ztráta pevnosti. Obsahuje pokročilé aktivní látky, jako jsou peptidy a rostlinné výtažky, které pleť regenerují, hydratují a zpevňují.

  Díky lehkému a rychle se vstřebávajícímu složení je sérum ideální pro ranní i večerní použití. Multifunkční charakter přípravku podporuje regenerační procesy, posiluje pleť a zabraňuje ztrátě její pevnosti. Aplikujte pravidelně na vyčištěnou a suchou pokožku krku a jemně sérum vmasírujte, dokud se zcela nevstřebá.

  Držení těla – klíč k pěknému krku

  Zlepšení držení těla, ať už při sezení nebo chůzi, může ovlivnit také vzhled krku. Čím více se hrbíte, tím více směřuje vaše hlava dopředu a dolů, a to jen zesiluje horizontální vrásky na krku, jinak známé jako venušin náhrdelník. Ke vzniku vrásek na krku mohou přispívat i naše každodenní návyky, například koukání do telefonu nebo počítače. Proto je dobré dbát na správné držení těla a vyhýbat se krčení. Snažte se do svého dne zařadit protahovací přestávky a cvičení pro správné držení těla. A místo sezení před obrazovkou před spaním využijte tento čas ke čtení relaxační knihy nebo meditaci.

  Pokud potřebujete individuální konzultaci nebo pomoc s výběrem vhodného produktu, napište nám na náš e-mail: objednavky@cosibella.cz. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat také na našem facebookuinstagramu nebo telefonním čísle +420 597 010 522.

  Líbil se vám tento článek?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments