Péče o pokožku kolem očí

0 0 5 min
Péče o pokožku kolem očí
Rady kosmetoložky
0 0 5 min

Obsah

  JAK PEČOVAT O POKOŽKU KOLEM OČÍ?

  OČÍ

  Většina z nás věnuje každodenní péči o pokožku obličeje velkou pozornost a pokožku kolem očí často ignoruje nebo s ní nevhodně zachází. Pokožka kolem očí je mnohem tenčí a jemnější než na jiných částech obličeje, proto je mnohem sušší a právě v této oblasti se nejrychleji objevují první vrásky. Vyžaduje správnou péči a velmi jemné zacházení.

  Pokud o tuto oblast nebudeme pečovat a budeme vytahovat kůži kolem očí (např. odličovacími tampony), můžeme na ní urychlit výskyt vrásek. Zajímá Vás, jak se o ní správně starat? Seznamte se s receptem na péči o pokožku pod očima, který jsem pro Vás připravila.

  Všechny body, které jsou nutné k udržení napnuté a mladé pokožky pod očima, najdete níže.

  ODSTRANĚNÍ MAKE-UPU JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ

  Možná Vás napadlo, že tady hned ukážu úžasně fungující séra a krémy, ale nic takového. Začínáme pěkně od začátku. Odličování je činnost, kterou mnoho z nás dělá každý den, a způsob, jakým to děláme, má velký vliv na stav pokožky pod očima. Pokud odličujete kosmetickými tampony, pokožku netřete ani nestahujte, ale naneste namočený v přípravku tampon a podržte na pokožce. Pokud odličujete rukama, zkuste jemně masírovat. Abyste se vyhnuli příliš agresivnímu zacházení s těmito oblastmi, najděte si účinnou kosmetiku, která rychle rozpustí make-up a nebudete ani muset použít sílu.

  JEMNÉ KOSMETICKÉ ODLIČOVACÍ PRODUKTY

  SUCHÁ KŮŽE POD OČIMA – HYDRATACE?

  Stejně jako pokožka obličeje, tak i pokožka pod očima potřebuje dostatečnou hydrataci, aby si udržela pružnost a mladistvý vzhled. Pokud Vaše pokožka kolem očí nezpůsobuje žádné větší problémy, můžete použít stejný hydratační krém jako na pokožku obličeje. Jak jsem však již zmínila, kůže pod očima je tenčí a také obsahuje mnohem méně mazových žláz, takže úroveň její hydratace je obvykle slabší a vyžaduje delší péči. I když máte mastnou pleť, kůže kolem očí může vyžadovat větší výživu a v tomto případě stojí za to použít samostatný krém. Při nanášení krému nebo séra jemně vmasírujte přípravek konečky prstů, aniž byste pokožku tahali.

  KRÉM POD OČI S LEHKOU KONZISTENCÍ

  KRÉM POD OČI S BOHATOU KONZISTENCÍ

  PROČ POKOŽKA KOLEM OČÍ STÁRNE RYCHLEJI?

  Oční okolí často odráží celkový stav těla. Kruhy pod očima nebo otoky po probdělé noci – znáte to? Je velmi důležité pečovat o tělo zevnitř, včetně dostatečně dlouhého spánku.

  Mezi další faktory, které mohou mít špatný vliv na vzhled oblasti pod očima, patří:

  KRUHY POD OČIMA – JAK VZNIKAJÍ?

  Jedná se o jeden z nejčastějších problémů. Příčin tmavých kruhů pod očima může být mnoho. Prvním z nich je životní styl: únava, nedostatek spánku, stimulanty nebo nevhodná strava. Naše stíny jsou často geneticky podmíněny: struktura oka nebo extrémně tenká kůže v této oblasti. Tmavé kruhy pod očima mohou být také důsledkem nemocí a poruch těla. Kosmetika poskytne nejlepší výsledky v případě první příčiny. Složky, které byste měli hledat, jsou především stimulanty mikrocirkulace, jako je kofein, a také vitamín C, které posilují a rozjasňují pokožku.

  SÉRUM POD OČI S VITAMÍNEM C

  OTOKY POD OČIMA – JAK JE REDUKOVAT?

  Okeklá pokožka pod očima značí nejčastěji nahromaděnou lymfu. Často se vyskytuje po probdělé noci, může být ale způsobena nesprávnými stravovacími návyky – přemírou soli nebo cukrů. Nicméně někteří z nás prostě mají sklon k otokům. Alergie nebo onemocnění jako hypotyreóza mohou také způsobovat otoky kolem očí.

  Při tomto problému je masáž velmi nápomocná, protože pomáhá odvést nahromaděnou lymfu. Můžete to udělat rukou, válečkem nebo masážní deskou gua sha. Složkami, které pomohou zmírnit otoky, jsou například kofein, který stimuluje mikrocirkulaci, a výtažky ze zeleného čaje nebo okurky, které otoky snižují. Pokud k tomu výrobce nemá námitky, vyplatí se takovou kosmetiku uchovávat v ledničce, protože chladivý přípravek také sníží otoky.

  VRÁSKY – JAK ZPOMALIT STÁRNUTÍ POKOŽKY?

  Protože je kůže pod očima tenká, ochablá a jemná, objevují se na ní nejčastěji první vrásky. Často jsou také důsledkem naší mimiky.

  Co můžete udělat, abyste oddálili vznik vrásek?

  Toto jsou 3 základní kroky, které je třeba provést, aby byla péče proti stárnutí účinná. Druhou částí jsou kosmetické produkty, které musí obsahovat správné složky. V kosmetice se vyplatí hledat antioxidanty jako vitamín C nebo E, které neutralizují volné radikály a tím zpomalují proces stárnutí pokožky.

  Pokud se již objevily první vrásky, pomůže retinol, který stimuluje produkci kolagenu. Dalšími látkami jsou peptidy, zejména neuropeptidy jako Acetyl Hexapeptide-8 nebo argirelin. Jemně napínají pokožku, takže jemné vrásky jsou méně viditelné.

  SÉRUM POD OČI S RETINOLEM NEBO PEPTIDY

  Doufám, že nyní víte, jak o pokožku kolem očí pečovat. Pokud ne tak se nestyďte nás kontaktovat a my Vám rádi poradíme a vybereme správnou kosmetiku.

  Líbil se vám tento článek?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments