Skvělý spojenec pro Vaši pleť: blahodárné účinky niacinamidu na pleť

0 0 6 min
Skvělý spojenec pro Vaši pleť: blahodárné účinky niacinamidu na pleť
Účinné látky
0 0 6 min

Obsah

  Používáte niacinamid v kosmetice? Věděli jste o jeho úžasných vlastnostech? Niacinamide hydratuje, redukuje pigmentové skvrny a snižuje produkci kožního mazu.

  Co je niacinamid?

  Niacinamid, nebo také nikotinamid, je forma vitaminu B3, která se používá v pečující kosmetice. Jedná se o ve vodě rozpustný derivát niacinu, který nabízí řadu výhod pro pokožku.

  Nejlepší účinky niacinamidu

  Mezi klíčové vlastnosti niacinamidu patří schopnost posilovat kožní bariéru. Díky tomu udržuje pleť hydratovanou a chrání ji před vnějšími vlivy.

  Další výhodou je jeho schopnost redukovat pigmentové skvrny a sjednocovat tón pleti. Niacinamid inhibuje přenos pigmentu melaninu do horní vrstvy pokožky, čímž zlepšuje tón pleti a snižuje viditelnost pigmentových skvrn.

  Niacinamid také reguluje nadměrnou sekreci kožního mazu, což ocení zejména mastná nebo aknózní pleť s rozšířenými póry. Vyrovnává funkci pokožky a působí proti akné. Pokud nevíte, jak o mastnou pleť pečovat, přečtěte si náš článek na blogu!

  Nezapomínejte, že každá pleť je jedinečná a na niacinamid může reagovat různým způsobem. Pro Váš typ pleti volte přípravky s obsahem niacinamidu v odpovídající koncentraci a dodržujte pravidelnost a správnost používání.

  Účinky niacinamidu na pokožku

  Niacinamid je úžasným spojencem pro Vaši pleť, protože nabízí řadu výhod. Má multifunkční účinky a zlepšuje celkový vzhled pokožky. Jaké konkrétní vlastnosti má niacinamid na pleť?

  Zlepšuje hydrataci

  Niacinamide posiluje přirozenou bariéru pokožky, čímž zvyšuje úroveň hydratace. Tímto způsobem pomáhá udržovat vlhkost v pokožce a zabraňuje jejímu odpařování. To je velké plus zejména pro suchou a dehydratovanou pleť. Pravidelné používání přípravků s niacinamidem může zvýšit úroveň hydratace, zlepšit elasticitu pleti a zajistit jí zdravý vzhled.

  Redukuje pigmentové skvrny

  Mezi další výhody niacinamidu řadíme jeho schopnost redukovat pigmentové skvrny a nerovnoměrný tón pleti. Niacinamide se zaměřuje na příčiny vzniku pigmentových skvrn: omezuje tvorby melaninu, který je zodpovědný za hyperpigmentaci. Pravidelné používání niacinamidu zlepšuje celkový vzhled pleti a zároveň pomáhá sjednotit její tón.

  Reguluje produkci kožního mazu

  Niacinamid v kosmetice pomáhá regulovat kožní maz. Je velkým pomocníkem zejména pro mastnou pleť, protože normalizuje sekreci kožního mazu, snižuje mastnotu a minimalizuje lesknutí pleti. Pravidelné používání přípravků s niacinamidem zmatňuje pleť a pomáhá udržet kožní maz pod kontrolou.

  Niacinamid jako účinná složka proti stárnutí

  Pokud Vás trápí vrásky a rádi byste věděli, jak udržet Vaši pokožku déle mladistvou, niacinamid je jednou z odpovědí. Jako klíčová složka totiž účinně bojuje proti známkám stárnutí.

  Vyhlazuje jemné linky a vrásky

  Niacinamide je znám pro svou schopnost vyhlazovat jemné linky a vrásky. Působí jako antioxidant, který chrání před škodlivými účinky volných radikálů, což jsou molekuly zodpovědné za poškození a stárnutí pleti. Niacinamid také podporuje produkci kolagenu, zázračného proteinu, který zpevňuje a urdržuje pokožku pružnou. Vyzkoušejte přípravky s obsahem této složky – např. krém s niacinamidem účinně redukuje jemné linky a vrásky.

  Zlepšuje elasticitu a pružnost pokožky

  Niacinamid v kosmetice posiluje a obnovuje kolagenová vlákna v pokožce, zpevňuje, zlepšuje elasticitu pleti a zachovává její mladistvý vzhled. Jako účinná anti-aging složka je vhodná pro všechny typy pleti.

  Bojuje proti volným radikálům

  Volné radikály jsou molekuly, které jsou vytvářeny v těle přirozeným procesem, ale jsou také způsobeny vnějšími vlivy jako je sluneční záření nebo znečištěné prostředí. Volné radikály mohou poškozovat kožní buňky a přispívat k procesu stárnutí. Niacinamide působí jako antioxidant, který neutralizuje volné radikály a pomáhá chránit pokožku před jejich škodlivými účinky. Tímto způsobem niacinamid přispívá k boji proti stárnutí pleti a zachovává její zdravý vzhled.

  Pokud se rozhodnete zařadit niacinamid do své pečující rutiny, vyberte si vhodnou kosmetiku s obsahem této účinné složky. Doporučené koncentrace a četnost používání se mohou lišit v závislosti na konkrétním produktu – vždy čtěte informace na obalu výrobku. Niacinamide můžete pro ještě lepší účinky kombinovat s dalšími složkami jako jsou ceramidy nebo retinol.

  Jak používat niacinamid v každodenní péči o pleť

  Pokud přemýšlíte o zařazení této aktivní složky do Vaší pečující rutiny, přečtěte si, jak niacinamide správně používat. Existuje několik aspektů, které je potřeba při výběru kosmetických produktů s niacinamidem zvážit: měli byste vědět, jaká koncentrace niacinamidu je pro Vás vhodná, s čím jej ne/kombinovat a jak často jej používat.

  Výběr vhodné kosmetiky s niacinamidem

  Před nákupem přípravků s obsahem niacinamidu zvažte konkrétní potřeby Vaší pokožky a přizpůsobte výběr Vašemu typu pleti. Pamatujte, že čím výše je niacinamid ve složení produktu uveden, tím vyšší koncentraci obsahuje. V naší nabídce najdete krémy, pleťová séra a esence, čisticí přípravky a tonika s niacinamidem.

  Kombinace niacinamidu s dalšími složkami

  Niacinamide je nezastupitelná složka v péči o pleť. Můžete ji bez obav kombinovat s dalšími účinnými látkami jako jsou např. ceramidy nebo retinol. Kombinace těchto složek navzájem podporuje své účinky a ve větší míře tak prospívá Vaší pokožce.

  Přejděte do našeho e-shopu a vyzkoušejte niacinamid proti akné nebo niacinamid proti vráskám.

  Doporučená koncentrace a jak často používat

  Správná koncentrace niacinamidu je klíčová pro dosažení požadovaných výsledků. Většina přípravků obsahuje niacinamide v koncentraci od 2 % až 5 %. Pokud máte citlivou pleť, začněte s přípravky s nižší koncentrací a postupně navyšujte – pozorujte reakci Vaší pokožky. Niacinamid se doporučuje používat 2x denně, ráno a večer. Důležité je však aplikaci přizpůsobit konkrétním potřebám Vaší pleti.

  Dodržováním správného použití si bude moci Vaše pleť užít výhody niacinamidu naplno. Vybírejte pouze kvalitní produkty, které obsahují niacinamid ve správné koncentraci, a kombinujte ho s dalšími složkami, které podpoří zdraví a krásu Vaší pokožky.

  Nezapomínejte, že každá pleť je jiná, a je proto důležité najít vhodný produkt přesně pro Vaši pleť. Pravidelná a správná péče o pokožku pomocí niacinamidu může posílit a zlepšit vzhled Vaší pleti, dostatečně ji hydratovat, sjednotit její tón a pomoci v boji proti akné nebo proti stárnutí.

  Pokud potřebujete pomoci s výběrem vhodného produktu, napište nám na náš e-mail: objednavky@cosibella.cz nebo nás kontaktujte na našem facebookuinstagramu nebo telefonním čísle +420 597 010 522.

  Líbil se vám tento článek?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments