Exfoliační ponožky a účinná péče o nohy

0 0 5 min
Exfoliační ponožky a účinná péče o nohy
Péče o tělo
0 0 5 min

Obsah

  Určitě mi dáte za pravdu, že na nohy se v každodenní pečující rutině často zapomíná. I já se k tomu přiznávám – už několikrát jsem je během péče o tělo přehlídla. A nemělo by tomu tak být. Každý den nesou nohy tíhu celého těla a odvádí těžkou práci, už jen proto si zaslouží naši péči. 🙂 Ale nebojte, není nutné to dělat každý den, nohy nám toho hodně odpustí. Stačí, že do své pečující rutiny zařadíte masky na nohy, bohaté krémy a exfoliační ponožky.

  Jak fungují exfoliační ponožky?

  Ponožky mohou být vyrobeny jak z umělých materiálů, tak i z bavlny (na ty ale natrefíme jen velmi zřídka). Obsahují aktivní látky s exfoliačními účinky. Nejčastěji se jedná o kombinaci kyselin, urey a dalších pečujících složek. Ponožky účinně odstraňují odumřelé kožní buňky a zrohovatělou kůži. Zanechávají pokožku nohou měkkou na dotek a krásně vyhlazují paty. Ideální příprava na období sandálů a žabek! 🙂

  Kyseliny na zrohovatělou kůži

  Když se řekne „exfoliace“, okamžitě se nám vybaví kyseliny. A je to správná asociace. Kyseliny totiž rozpouštějí vazby mezi odumřelými buňkami (konkrétně korneocyty), čímž je účinně odstraňují. Znáte ten pocit, kdy je vaše pokožka po použití peelingu krásně měkká a hladká a nedokážete přestat se jí dotýkat? 😀 Přesně takový komfort dopřejete i vašim nohám.

  Populární kyseliny ve složení exfoliačních masek na nohy

  V kosmetice se používají různé druhy kyselin, např. AHA, BHA nebo PHA kyseliny. Různí se velikostí molekuly, rozpustností a účinky. V péči o pokožku nohou se nejlépe osvědčí:

  Jak exfoliační ponožky používat?

  Přípravky používejte vždy podle návodu na obalu. Aplikujte je na čistá a suchá chodidla, nechte doporučenou dobu působit a poté odstraňte. Nejčastěji výrobci doporučují pokožku nohou po použití exfoliační masky umýt a osušit. To je vše, teď už si jen počkejte na výsledky! Upozorňujeme, že byste exfoliační ponožky nikdy neměli mít na nohou déle, než je doporučeno výrobcem. Delší čas působení vám nezajistí lepší výsledky.

  Esfolio - Foot & Heel Peeling Mask - Peelingová maska na nohy

  1. Esfolio – Foot & Heel Peeling Mask – Peelingová maska na nohy

  V naší nabídce najdete např. tuto masku ve formě ponožek. Kromě kyseliny mléčné a glykolové obsahuje také ureu. Urea jako cenná složka podporuje exfoliační účinky, úžasně vyhlazuje a hydratuje pokožku. Maska byla dále obohacena o mentol, který osvěžuje a extrakt z jasmínu a levandule, které mají pečující vlastnosti. Výsledek? Hladké paty, měkká pokožka a estetický vzhled nohou.

  Je dobré po použití exfoliačních ponožek aplikovat krém?

  Určitě, není zde jediný důvod, proč byste krém nemohli použít. Hydratační krém příjemně zklidní pokožku nohou a zajistí jí potřebné složky. Krém můžete používat každý den. Ve chvíli, kdy vašim popraskaným nohám dopřejete peeling, krém nanášejte klidně několikrát denně. Vybírejte takové produkty, které obsahují panthenol, aloe vera, bambucké máslo nebo rostlinné oleje. Jsou to základní složky, které dokonale regenerují, vyživují a obnovují kožní buňky.

  Kdy se nedoporučuje exfoliační ponožky používat?

  S ohledem na obsažené kyseliny, exfoliační ponožky nepoužívejte v případě:

  Exfoliační ponožky – jsou bezpečné?

  Na internetu koluje spousta informací o (ne)bezpečnosti této metody. Nezapomeňte – pokud by produkt nebyl bezpečný, nemohl by se prodávat. Odpověď tedy zní – ano, jsou bezpečné. Nejdůležitější však je, abyste je používali opatrně a s mírou. Jak už jsem dříve uvedla, používejte je vždy podle doporučení výrobce. Díky tomu vás nic nepřekvapí. Pokud to ale přeženete s délkou působení, nebo budete exfoliační ponožky používat příliš často, můžete si způsobit podráždění, zarudnutí nebo svědění či zhoršíte stav již vzniklých ran. Také nehty se mohou rozvrstvit a poškodit. Myslím, že jsou to dostatečné argumenty k tomu, abyste exfoliační ponožky používali shodně s jejich účelem. 🙂

  Negativa používání exfoliačních ponožek

  Pokud vás přípravek zaujal a přemýšlíte, zda ho do péče o nohy zařadit, mějte na paměti několik faktorů.

  Jak pečovat o nohy – co ještě můžete pro péči udělat

  Samotná exfoliace nebude pro péči o kůži chodidel stačit. Pamatujte také na správnou hygienu, výživu pokožky a vhodně zvolenou obuv. Přesně tak – dobré, pohodlné boty, které respektují tvar chodidla a neutiskují prsty a nehty jsou základem zdravých a opečovávaných nohou. Co se týče hygieny – nohy nevyžadují speciální mycí přípravky. Během sprchování a koupání však na ně nezapomínejte. Krémy, séra a masky na nohy zajistí pokožce potřebné složky a díky nim bude příjemná na dotek, viditelně hydratovaná, bez odřenin a popraskané kůže.

  Doufám, že jsem vám téma exfoliačních ponožek dostatečně přiblížila a nic už nebrání tomu je použít. Pokud stále potřebujete individuální konzultaci nebo pomoc s výběrem vhodného produktu, napište nám na náš e-mail: objednavky@cosibella.cz

  V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat také na našem facebookuinstagramu nebo telefonním čísle +420 597 010 522.

  Líbil se vám tento článek?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments