Test snášenlivosti – postup

1 0 2 min
Test snášenlivosti – postup
Kosmetika
1 0 2 min

Obsah

  V reakci na vaše dotazy uvádíme, jak bezpečně zařadit novou kosmetiku do Vaší každodenní péče. Domácí kožní testy jsou snadným způsobem, jak zjistit, zda budete mít na nový produkt okamžitou alergickou reakci (podráždění, zčervenání, atd.). Před začleněním nového produktu do režimu péče o pleť se doporučuje takový test provést. Níže uvádíme, v závislosti na typu produktu, jak by měl test snášenlivosti vypadat.

  Produkty, které se vstřebávají do pokožky (séra, krémy, oleje, kyseliny, antioxidanty, peptidy, retinoidy, vitamín C, SPFy atd.):
  Malé množství přípravku naneste na čistou pokožku horní části předloktí. Kůže v této oblasti musí zůstat suchá. Po 24 hodinách testovanou část pokožky opláchněte. Pokud kdykoli během testování zjistíte zarudnutí, pálení, svědění, puchýře nebo podráždění, produkt nepoužívejte.

  Produkty, které oplachujeme:
  Malé množství přípravku naneste na čistou pokožku horní části předloktí. Nechejte přípravek působit po dobu stanovenou v návodu k použití výrobku. Následně opláchněte. Pokud během 24 hodin od testování zaznamenáte jakékoli zarudnutí, pálení, svědění, puchýře nebo podráždění, produkt nepoužívejte.

  Nezapomeňte, že test slouží pouze ke stanovení počátečních kožních reakcí na výrobky a nezaručuje podobné výsledky při aplikaci na jiné oblasti těla (včetně obličeje) nebo při nepřetržitém používání. Nezohledňuje nesprávný výběr produktu pro daný typ pokožky a neměl by se používat k diagnostice hypersenzitivity nebo alergických reakci. Pokud máte obavy ze zavedení nového produktu do své každodenní péče, obraťte se na dermatologa.

  Líbil se vám tento článek?

  1
  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments