SkinTra – Rich Coat – vše, co musíte vědět o novém krému od SkinTra!

0 0 10 min
SkinTra – Rich Coat – vše, co musíte vědět o novém krému od SkinTra!
Kosmetické značky
0 0 10 min

Obsah

  Už 2 týdny testuji nový SkinTra – Rich Coat SPF50+/PA++++ IR, Blue Light. Proč byste si měli moji dlouhou úvahu na téma výběru SPF krému přečíst? Na příklad proto, že už jsem jich z těch na trhu dostupných otestovala více než 30. Z cenové relace od cca 200,- Kč až do nějakých 1200,- Kč.

  Nepřesvědčila jsem Vás? Tak zkusím ještě jiný důvod: možná proto, že jsem k většině testovaných krémů měla vždycky nějakou výtku. Jeden jsem si pro jeho konzistenci hodně oblíbila, ale provedený výzkum neprokázal slibovaný stupeň ochrany. Bohužel…

  A nebo možná proto, že už jsem asi 5 let pravidelnou uživatelkou SPF krémů. Přiznávám, to je trochu slabé slovo… Jsem absolutní maniačkou Pokud bych jednou vedla přijímací pohovory, jedna z podmínek pro přijetí by byla používat krém s UV filtrem. Po celý rok. Všichni by sice byli bledí, ale zato věčně mladí! Ale zapomeňme raději na sny a věnujme se krému.

  Všechny UV filtry světa

  SkinTra - Rich Coat SPF50+/PA++++ IR, Blue Light - Širokospektrální antioxidační krém s SPF

  Pleť mám spíše normální až suchou. Chci „zpomalit proces stárnutí“ (nemám ráda toto označení, protože čas prostě plyne a nejde ho zastavit, a tak to často působí jako válka s větrnými mlýny). Všichni přece ale víme, že až 80 % známek stárnutí má na svědomí slunce. A pokud to nevíte, určitě si o tom přečtěte. 🙂 Já už to vím dávno, a právě proto se mažu SPF krémem. A otestovala jsem jich opravdu mnoho.

  Zkoušela jsem minerální filtry. Svou konzistencí připomínají ty klasické opalovací krémy, které známe z dětství – mastné, bohaté konzistence. Ale bohužel jsme si nerozuměli. Používám je pouze na pláži, když mám nad hlavou vymetenou oblohu bez mráčku. Je to jako se zakrýt kloboukem, ale není to vhodná volba pro každodenní použití, do práce nebo do školy…

  Zkoušela jsem krémy s efektem glow. Protože kdo by neměl rád korejskou kosmetiku a s ní spojený efekt glass skin! Na začátku je nutno zmínit, že glow efekt není pro každého. Je vhodný spíše pro suchou pleť (pod SPF krém ale doporučuji nanést ještě hydratační krém). Naopak mastná pleť se s nadměrným leskem ráda nemá.

  V mém případě je glow efekt hezký pod make-up. Ale před jeho nanesením je třeba chvíli počkat. A kdo má na to čas? No málokdo!

  SPF krémy s lesklým finishem – pod make-up jsou podle mého názoru úžasné. Ale doporučuji je aplikovat s mírou, protože jinak se Vám make-up rozteče. Anebo se pleť bude během dne nadměrně lesknout. A řekněme si upřímně, život není Instagram a na živo by to mohlo působit přehnaně. Dostatečná ochrana před sluncem nebo krásný vzhled pleti? Věčná otázka… Lesklý SPF krém proto nenanáším ve velkém množství a pak je pro mě ideální. Než začneme ale jednotlivé krémy posuzovat, stanovme si očekávání. Koneckonců každá zkušenost je podmíněna před tím stanoveným očekáváním.

  Co očekávám od SPF krému?

  Moje očekávání nejsou komplikovaná: chci bezproblémovost. To, že bude SPF působit stejně jako báze pod make-up a nebude mi na pleti vadit. A nebo že dá vědět hned, že je solitér a nehledá nikoho do páru – a nemám na něj už nanášet make-up. Ale to je spíše přání, protože jsem si doposud na žádném SPF krému nepřečetla, že nespolupracuje s make-upem. A je to škoda. Ráda bych se tuto informaci dozvěděla ještě v obchodě.

  Také bych očekávala, že SPF krém mohu reaplikovat na make-up. Po pár hodinách a na již nanesené přípravky na obličeji. Vím, že to zní zvláštně – nanášet SPF krém na „špinavý“ obličej? Podle mého názoru je to pořád lepší, než být na slunci po dobu 8 hodin bez opětovné reaplikace. Ale každý máme jiné preference. 🙂 V každém případě, já jsem to vyzkoušela.

  Tak co, můžeme začít? Půjdeme postupně podle toho, co výrobce slibuje.

  Slib č. 1
  Krém s emulzní konzistencí, vhodný na obličej, oční okolí i celé tělo.

  Krém jsem používala na obličej, okolí očí a ne úplně na celé tělo. Na obličeji: po prvním nanesení vypadá, jakoby vůbec neexistoval. Přestože po vymáčknutí z tuby se netváří, že bude lehký – naopak bych řekla, že krém je to bohatý (rich v názvu nelže), po rozetření na obličeji tento pocit ale mizí. Pleť nezatěžuje a nezanechává mastný film. Není ani matný, ani lesklý, je prostě „tak akorát“.

  Kolem očí působí jako… oční krém! Neštípe, nevysušuje a neslévá se do vrásek. Já SPF krémy nanáším opravdu blízko oka, protože zastávám názor, že bychom na tuto oblast rozhodně neměli zapomínat.

  Na tělo: je mi ho líto aplikovat na celé tělo! Myslím, že by ho byla škoda. Ale když jsme byli s mužem na procházce, natřela jsem mu krk, aby se nespálil. A opravdu to zafungovalo! Všichni víme, že krk láká UV záření stejně jako solární panely! A pokud se má na těle něco spálit, bude to vždycky pěšinka ve vlasech, horní část čela a právě krk. Haló, výrobci SkinTra – chci od vás SPF i na celé tělo!

  Slib č. 2
  Chrání před sluncem a působí jako prevence proti stárnutí

  Potvrzuji slibovaný stupeň ochrany před UV zářením – slunci jsem se vystavila několikrát a nikdy má pokožka nebyla začervenalá ani jinak spálená. V mém případě se nemůžeme bavit o hezkém bronzovém opálení – na začátku jsem spíše narůžovělá a postupně se objevují nerovnoměrné hnědé skvrny. Těch se zbavuji až do půlky zimy.

  Nanášela jsem ho také na hřbety rukou před jízdou na kole. Bez použití SPF mám ruce vždy opálené. Tentokrát se můžu pochlubit tím, že stále vypadám jako ředitelka vápenky!

  Slibu, že působí jako prevence proti stárnutí musím prostě věřit. Abych ho mohla skutečně ověřit, musela bych vést dvojí život, kde v jednom používám SPF krém, a v druhém ne. A dělat si důkazové fotky, abych je např. za 30 let mohla porovnat. Mám ráda výzvy! Ale tahle bohužel není reálná.

  Tak si říkám… Pokud je sérum s obsahem vysoce koncentrovaného vitamínu C od SkinTra úžasné, protože je otestováno i na nejnižším pH, musí být skvělé i v tomto SPF. A ne nadarmo ho přidali do složení.

  K tomu už nemám co dodat. Vidíme se za 30 let!

  Slib č. 3
  Na pokožce zanechává saténový finish a nevytváří bílou vrstvu

  Saténový – to je přesně to slovo! Není to totiž ani matný finish ani efekt glow. Lesklá tkanina s hladkým stejnosměrným povrchem – tak popisuje „satén“ slovník jazyka českého. Nevím sice, jak s tím naložit v případě pokožky, ale budiž!

  Dohodněme se tedy, že pro potřeby pokožky bude „saténový“ něco mezi matem a leskem. Tedy tak, jak bychom si přáli, aby pleť vypadala po celý den. A tento krém to zajišťuje stoprocentně. Už za pár sekund od aplikace krému nic nevidíte ani necítíte. Je to, jako by krém vůbec neexistoval. Přidala jsem další vrstvu (tu první jsem nanesla moc tenkou, protože se mi krém zdál hustý). I druhá vrstva se za chvíli proměnila v satén. A bílý film zmizel úplně.

  Pro dosažení opravdových výsledků musím testovaný produkt vystavit i extrémním podmínkám. Po nějakých 5 hodinách jsem se krém jala reaplikovat na make-up. Prostě a jednoduše (otázku hygieny teď vynechme). Jedná se přece o test a ne návštěvu u hlavního hygienika. 😉 Na WC v restauraci jsem neměla možnost si obličej umýt a nanést veškeré kroky péče. Reaplikace na hotový make-up proto byla jediným možným řešením před pobytem na ostrém slunci v 15:30! Krém začínám nanášet s myšlenkou, že to nemůže dobře dopadnout. Doufám, že to minimálně nebude vypadat hrozně… No a co? No a WOW!

  Krém dokonce krásně sjednotil make-up, který byl pod ním. Nebudeme si nalhávat, že to byl perfektní make-up, ale po nanesení SPF krému na to všechno, co už jsem na obličeji měla, pleť krásně vyhladil. Sice trochu snížil krytí, ale stále jsem vypadala lépe než před reaplikací! Příště pro zapracování zkusím použít houbičku na make-up. A bude to vypadat ještě líp!

  V testu přeskočím sliby výrobce, které sama nemohu ověřit a jdeme do finále!

  Slib č. už nevím kolik
  Obsažené složky, např. Pentavitin, arginin nebo olej ze semen melounu pomáhají udržet pleť dostatečně hydratovanou

  Složení zjišťujeme v INCI – potvrzuji, tyto složky tam opravdu jsou. Na prvních místech. Jak dobře víte, čím výše jsou složky ve složení INCI, tím jsou obsažené ve vyšší koncentraci. A s hydratací přípravku souhlasím na 100 %. Já jsem pod SPF krém nanesla ještě pečující tonikum s prebiotiky také od značky SkinTra. Obvykle aplikuji SPF krém na tonikum a vynechám make-up – ani po několika hodinách jsem nepocítila nepříjemné stažení ani vysušení. Během dne jsem se nezačala lesknout. A dobře víme, že T-zóna reaguje leskem jako první v případě, že se jí něco nelíbí.

  Poslední slib
  Veganský produkt bezpečný pro těhotné a kojící ženy

  Svědomité těhotné ženy a ortodoxní vegani dobře vědí, co by vhodný krém měl a neměl obsahovat. To se dočteme už v INCI. Ale že by nám dali předem vědět, že se krém hodí pod make-up, to ne. 🙂

  Já to ale mohu říct. SPF krém od SkinTra je pod make-up ideální. Vždy je samozřejmě lepší mezi nanesením SPF krému a make-upu počkat (alespoň těch doporučených 20 minut). Díky tomu z UV filtru dostanete vše, co slibuje. Přípravek se do pokožky krásně vstřebá a make-up na něm bude bezchybně držet. No ale ne vždy je na to čas. Já jsem zkusila make-up nanést hned na SPF. Výsledek? Dokonalost! Make-up vypadal jako obvykle, SPF krém mu nedodal lesk, nic se neslévalo, nevrstvilo ani nerozjíždělo. SPF krém mu však ubral na intenzitě krytí. Ale po nanesení druhé vrstvy bylo vše jak má být.

  Milovaná SkinTro, těším se na další produkty!

  Doufám, že jsem Vás navnadila a tuto novinku ze světa sluneční ochrany vyzkoušíte! A až ho otestujete, napište nám své dojmy. 🙂

  Pokud potřebujete individuální konzultaci nebo pomoc s výběrem vhodného produktu, napište nám na náš e-mail: objednavky@cosibella.cz. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat také na našem facebookuinstagramu nebo telefonním čísle +420 597 010 522.

  Líbil se vám tento článek?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments