SkinTra – Čisticí gel s glukosidy – proč byste ho měli zařadit do své pečující rutiny?


Tento text přečtete za 5 minut.

SkinTra – Čisticí gel s glukosidy – proč byste ho měli zařadit do své pečující rutiny?

SkinTra – Čisticí gel s glukosidy – proč byste ho měli zařadit do své pečující rutiny? małe

Doteď v celém sortimentu značky Skintra chyběl pouze čisticí gel, abychom Vám mohli doporučit kompletní péči jedné značky. To už je ale pouhou minulostí! Vyzkoušejte novinku – Čisticí gel s glukosidy, který je ideální pro ranní i večerní mytí obličeje. Proč tento produkt doporučujeme? A co vlastně obsahuje? Vše se dočtete v tomto článku!

Proč je každodenní čištění pleti tak důležité?

SkinTra - Wash It Off - Glukozydowy Żel Oczyszczający
Každý den se na naší pokožce usazují nečistoty jak z okolního prostředí, tak i takové, které vytváří sama pokožka – např. kožní maz. Přestavte si, že byste nanášeli další a další vrstvy pečující kosmetiky a make-upu, aniž byste pleť předtím dostatečně očistili. Vytvořili byste ideální prostředí pro kožní choroby, akné, černé tečky a alergie. Proto jsou čisticí gely na obličej tak důležité! Zároveň s celým Cosibella týmem doporučujeme dvoufázové čištění pleti.

Jaké složky najdete ve složení čisticího gelu SkinTra?

 • Caprylyl/Capryl Glucoside a Lauryl Glucoside surfaktanty, neiontové povrchově aktivní látky přírodního původu, které se vyznačují jemným působením a výbornou pěnivostí.
 • Glukonolakton (PHA kyselina)má větší molekulovou hmotnost než jiné kyseliny, do pokožky proniká pomaleji a v menším množství a díky tomu má menší dráždivý potenciál. Vysoce hydratuje, změkčuje a posiluje hydrolipidovou bariéru.
 • Panthenol má schopnost vázat vodu v pokožce, hydratuje, na povrchu pokožky vytváří jemný film, regeneruje, urychluje hojení ran a zklidňuje podráždění a zánětlivé projevy.
 • Allantoin má hydratační vlastnosti, zvyšuje schopnost vázat vodu a na povrchu pokožky vytváří jemnou hydratační vrstvu.

Funkce a nejdůležitější vlastnosti čisticího gelu s glukosidy

 • Účinné a zároveň velmi jemné čistící vlastnosti!
  Tento čisticí gel pro všechny typy pleti obsahuje glukosidy – surfaktanty, které účinně odstraňují nečistoty z povrchu pokožky, ale také nenarušují kožní mikrobiom a hydrolipidovou bariéru pokožky. To, co tento gel na obličej dělá výjimečným, je jeho konzistence – příjemná nadýchaná pěna. Kombinace a použitá koncentrace surfaktantů byla vybrána tak, aby rychle a do hloubky zbavovala pleť nečistot, a to včetně zbytků make-upu, a zároveň pečovala o kožní mikrobiom, hydrolipidovou bariéru a oční okolí. Gel je vhodný pro každodenní čištění všech typů pleti a můžete ho používat také v průběhu ošetření kyselinami nebo retionidy.
 • Čisticí gel s glukosidy pečuje o kožní mikrobiom
  Ideální kombinace surfaktantů je pouhou polovinou úspěchu tohoto gelu! Přípravek byl obohacen o inulin a prebiotikum, které pomáhají zachovat zdravý kožní mikrobiom. Díky tomu je pokožka chráněna před účinky vnějších vlivů a zároveň je zachována její dostatečná hydratace. A co víc – optimální úroveň kožního mikrobiomu předchází vzniku akné a snižuje nadměrnou citlivost pokožky!
 • Bezpečný pro oční okolí
  Bezpečnost používání mycího gelu v okolí očí bylo potvrzeno oftalmologem. Pro účinné odstranění nečistot z pleti nemůžeme oční okolí vynechat. Ale jak je to možné, když čisticí gely štípou, pálí a způsobují podráždění? A přesně tomu jsme se chtěli vyhnout! Proto náš čisticí gel s obsahem glukosidů nedráždí oční okolí a je ideální dokonce ke smytí řasenky!
 • Jak čisticí gel pečuje o pokožku?
  Díky obsažené kombinaci glukonolaktonu a allantoinu mají přípravky pečující vlastnosti. Pomáhají udržet dostatečnou úroveň hydratace a zabraňují vysoušení a vzniku podráždění způsobeného mytím, a to dokonce i v případě suché a citlivé pleti.
 • Pěnící vlastnosti
  Gel se po nanesení do dlaní mění v hustou pěnu, která usnadňuje a urychluje proces mytí. Gel je opravdu hustý a co je zajímavé, že vytváří stejně hustou pěnu. Díky tomu Vám dlouho vydrží!
 • Vonné složky
  Tento čisticí gel na obličej je prvním produktem od značky SkinTra, který obsahuje parfemaci. Vybrané vonné složky však neobsahují alergeny. Díky tomu je přípravek vhodný také pro citlivou pleť.

Aplikace a používání gelu

Adekvátní množství gelu naneste do vlhkých dlaní a důkladně zpěňte. Hustou pěnu následně aplikujte na celý obličej a oční okolí, vmasírujte až do odstranění nečistot a nakonec opláchněte vlažnou vodou. Používejte ráno a večer.

První použití – moje dojmy

Začnu od vizuální stránky produktu – na poličce v koupelně vypadá hezky. Lahvička z hnědého skla je elegantní a zároveň ekologická. Za druhé – gel je opravdu hustý a při aplikaci neprotéká skrz prsty, díky čemuž neplýtváte zbytečně produktem. Úžasně pění! A to mě opravdu překvapilo. Poslední dobou jsem narazila pouze na mycí gely, které pěnily málo, a proto jsem je musela nanášet ve velkém množství, abych pokožku ráno a večer důkladně očistila.

Dojmy po delším používání

Mám smíšený typ pleti, který je momentálně spíše suchý. Myslím si ale, že tento čisticí gel na obličej bude vhodný pro všechny typy pleti, včetně mastné nebo citlivé. Jak už jsem zmínila, stále mě překvapuje jeho hustota a pěnivost, protože opravdu DLOUHO vydrží. Používám ho už 3 týdny a z lahvičky skoro nic neubylo. A to je součástí mé každodenní péče o pleť! Zkusila jsem ho použít pro 1. i 2. fázi čištění pleti a osvědčil se dokonale! Stačily dvě pumpičky přípravku, aby odlíčil silný make-up z očí i obličeje v rámci 1. fáze a zároveň důkladně dočistil pleť v 2. fázi čištění. Používám ho jak v ranní, tak i večerní péči o pleť. Myslím, že si tento univerzální produkt zamilují ženy i muži s jakýmkoliv typem pleti. Co se týče čisticích gelů na obličej – tento zařazuji mezi své oblíbence!

A pokud potřebujete individuální konzultaci nebo pomoc s výběrem vhodného produktu, napište nám na náš e-mail: objednavky@cosibella.cz Naše kosmetoložky Vám s výběrem produktu na míru pomohou!

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat také na našem facebooku, instagramu nebo telefonním čísle +420 597 010 522.

Zobrazit další příspěvky z Srpen  2023
pixel