Vlasová obnova

Jak vypadá vědomá a úplná péče o vlasy? Nejprve se zaměřte na vhodný šampon pro Vaší pokožku hlavy. Je základem čištění a správné péče. Jak si ale vybrat ten správný? Pokud se stane, že šampon není vhodný pro vlasy, nebo spíše pro pokožku hlavy, můžete narazit na problém se suchou pokožkou nebo naopak s nadměrným vylučováním kožního mazu. Dalším krokem je pravidelná exfoliace, která Vaší péči přináší mnoho výhod. Posiluje a čistí, dodává vlasům objem, reguluje produkci kožního mazu a zabraňuje rozmnožování bakterií. Dalším důležitým prvkem je vlasový aplikátor. Při správném výběru stimuluje růst vlasů, reguluje kožní maz a eliminuje lupy. Vlasové aplikátory v kombinaci s peelingem působí skvěle. Výsledkem jsou krásné, lesklé, husté vlasy a zdravá pokožka hlavy.

Nicméně. Abyste si mohli vybrat tu správnou kosmetiku, musíte znát svoji pórovitost vlasů. Vlasy s nízkou pórovitostí jsou volné, rovné, splývavé a často postrádají objem. Vlasy se střední pórovitostí jsou často kudrnaté a zvlněné. Vlasy s vysokou pórovitostí jsou obvykle poškozené, suché a kudrnaté. Pokud již znáte svoji pórovitost vlasů, je načase vybrat správné produkty a vytvořit si rutinu na základě těchto informací. Tímto způsobem zjistíte, jaké přísady se Vašim vlasům líbí. Při sladění péče o vlasy je velmi důležité vyvážit PEH a správně upravit pečující proteiny, změkčovadla a zvlhčovadla. Jakmile si vyberete peeling, šampon, masku a kondicionér, ponořte se do tajemství mastnoty vlasů. Zjistěte, které oleje Vám vyhovují a jaké typy olejů jsou pro Vaše vlasy ideální. Přečtěte si blogové články a dozvíte se o výhodách vědomé péče o vlasy již dnes!
 

Šampony HairTry – pečujte o vlasy s rozumem!

Když se řekne „péče o vlasy“, vybaví se nám vlasy jako takové. Ale co pokožka hlavy? Značka HairTry, vytvořená týmem Cosibella, na tento důležitý aspekt upozorňuje svým mottem: „Péče o vlasy s rozumem.“ A rozum, to je přece hlava. :) Díky tomuto holistickému přístupu vznikly šampony, které se soustředí na konkrétní problémy pokožky hlavy bez ohledu na náš věk nebo pohlaví. 

Přípravky pro kudrnaté vlasy – jak vypadá péče o vlnité vlasy?

Bez ohledu na to, zda vaše vlnité a kudrnaté vlasy potřebují dodatečnou dávku hydratace, ochranu před škodlivými vnějšími vlivy nebo regenerační kúru, správně zvolený přípravek může udělat divy. V každodenní péči o Vaše vlasy budete potřebovat klidně několik různých produktů. Protože i ty nejkrásnější a dobře vypadající vlny potřebují občas dodatečnou péči.

Styling kudrnatých vlasů – účinné metody

Výběr vhodných produktů je nejdůležitějším krokem jak v případě stylingu, tak i v samotné péči o kudrnaté a vlnité vlasy. Kvalita a typ použitých přípravků rozhoduje o tom, jak bude výsledný efekt vypadat. Chcete vědět, jak se starat o vlnité vlasy a jaké přípravky k tomu použít? V tom případě si přečtěte tento článek!

Jak se starat o kudrnaté vlasy? Průvodce péče o vlnité a kudrnaté vlasy krok za krokem

Jste šťastnou majitelkou vlnitých vlasů? Pokud ano, určitě víte, jak mohou být vlny a kudrny problematické. Kudrnaté vlasy jsou krásné, ale správná péče je opravdovou výzvou. Často totiž řešíte nadměrné krepatění a lámání, suchost nebo zacuchávání vlasů. A co víc – styling kudrnatých vlasů může trvat hodiny, ale výsledný efekt ne vždy odpovídá vynaloženému úsilí.

Séra na konečky vlasů – nejlepší produkty

Poškozené, roztřepené konečky budí dojem krepatých vlasů, od jinak rovných vlasů odstávají a působí matným, unaveným dojmem bez lesku. Jak dosáhnout hebkých, krásně lesklých vlasů, které se nezamotávají? Vyzkoušejte sérum na konečky vlasů! Jak takové sérum používat a čím se liší od oleje na konečky vlasů? Na tyto i další otázky najdete odpověď v tomto článku. Přečtěte si jej a poznejte nejlepší sérum na vlasy!

 

Základní pravidla péče o vlasy – poznejte důležité zásady

I přesto, že o vlasy už dlouhodobě vědomě pečujete, znáte pórovitost svých vlasů a postupujete podle zásad rovnováhy PEH, jsou Vaše vlasy stále poškozené, matné bez lesku nebo bojujete s nadměrným vypadáváním vlasů? A ani ten nejdražší produkt Vám nezajistí krásné vlasy a „Good Hair Day“? Problém možná tkví v úplných maličkostech, nebo (a to byste snad ani nečekali), je problém v samotném základu péče o vlasy.

 

Krepatění vlasů - co dělat

Krepaté a rozevláté vlasy zná snad každá majitelka vlasů se střední nebo vysokou pórovitostí. Co dělat v této situaci? Zjistěte důvody, proč se Vaše vlasy krepatí, a naučte se, jak získat dokonalý vzhled a jakou kosmetiku zvolit pro uhlazení vlasů.

Problémy s vlasy na podzim a v zimě – jak zachránit vlasy vypadávající, krepaté, elektrizované a oslabené?

Každý ví, co se stane s jeho vlasy, když se blíží podzimní / zimní období. Krepatění, vypadávání, zacuchání nebo elektrizace vlasů jsou problémy mnoha z nás. Z toho důvodu je v tomto období těžké vlasy ovládat. Proto jsme pro Vás sepsali některé z nejčastějších problémů, které se vyskytují. V dnešním příspěvku se dozvíte, jak minimalizovat vypadávání vlasů, krepatění a elektrizování vlasů a jaké přípravky používat na výživu a regeneraci poškozených a oslabených vlasů.

Vlasový šampon - jak si vybrat ten nejlepší?

Šampony pro poškozené vlasy? Nebo né na vlasy, ale na suchou nebo mastnou pokožku hlavy? V tomto příspěvku se dozvíte, jak správně umýt pokožku hlavy nebo co způsobuje svědění pokožky. Dále zde najdete seznam nejlepších šamponů, které byly rozdělené do kategorií podle problému, který Vás trápí.

Mastné vlasy a jak tomu zabránit?

Mastné vlasy u kořínků jsou problémem, který postihuje mnoho lidí. Je velmi možné, že je to důsledek hormonů, přesněji řečeno hormonálního narušení. Klíčem je najít a diagnostikovat problém a dalším krokem kromě léčby je výběr správného šamponu pro mastné vlasy, respektive pokožku hlavy. Jak to udělat? Jak zjistit příčinu a jaký šampon zvolit? V tomto příspěvku zjistíte více!

Rovnováha PEH v kostce

Rovnováha PEH má obrovský vliv na stav našich vlasů. Právě správný výběr kosmetiky s bílkovinami, změkčovadly a zvlhčovadly nám pomůže dosáhnout nejlepších výsledků v péči o vlasy. Co se tedy může stát, když je rovnováha PEH narušená?

Zjistěte, jakou máte pórovitost vlasů!

Pórovitost vlasů je jednoduše řešeno míra, do jaké jsou kutikuly (vlasové části) od sebe oddělené. Proč je tak důležité znát pórovitost svých vlasů? Za prvé proto, že na základě této skutečnosti by se měla vyvíjet naše péče. Pokud navzdory používání drahé a kvalitní kosmetiky jste nezaznamenali žádné zlepšení kvality Vašich vlasů, problém může spočívat ve špatném výběru péče. V dnešním příspěvku se dozvíte, jaké typy pórovitosti mají Vaše vlasy a jak o ně pečovat.
pixel