Tajemství zdravých vlasů: nejlepší masky na vlasy, bez kterých se neobejdete!


Tento text přečtete za 9 minut.

Tajemství zdravých vlasů: Nejlepší masky, které potřebujete!

Tajemství zdravých vlasů: Nejlepší masky, které potřebujete! małe

Vlasy potřebují pravidelnou a správnou péči. Právě masky na vlasy jsou jedním z klíčových kroků, jak dosáhnout zdravých a krásných vlasů. Proč jsou vlastně masky na vlasy tak důležité a jak vůbec fungují?

Proč se vyplatí používat masky na vlasy?

Maska na vlasy je právoplatný člen vlasové kosmetiky, protože intenzivně vyživuje poškozené vlasy. Naše vlasy jsou každodenně vystavovány různým škodlivým vlivům, mezi které patří teplý vzduch fénů, UV záření nebo chemické ošetření. Tyto faktory mohou způsobit suchost, lámavost a ztrátu lesku vlasů. Maska na vlasy proniká hluboko do struktury vlasu, hydratuje, chrání a poskytuje potřebné živiny.

Pravidelné používání masek má mnoho výhod pro naše vlasy. Masky pomáhají hydratovat, což předchází suchosti a lámavosti, zlepšují pružnost vlasů, díky čemuž zabraňuje lámání a vypadávání vlasů.Masky navíc dodávají vlasům lesk a jemnost, čímž zlepšují jejich celkový vzhled. Pro různé typy vlasů existují masky s různými účinky – na trhu najdeme regenerační, hydratační, posilující, proti lupům nebo proti vypadávání vlasů.

Nejlepší maska na vlasy – jak působí?

Masky na vlasy obsahují různé složky, které poskytují vlasům potřebnou péči a výživu. Ve složení masek nejčastěji najdeme arganový olej, kokosový olej, proteiny nebo vitamíny. Tyto složky mají schopnost pronikat do struktury vlasu a postupně ji obnovit. Arganový olej je navíc bohatý na omega-3 mastné kyseliny, které hydratují vlasy a dodávají jim lesk. Kokosový olej je známý pro své hydratační a vyživující vlastnosti.

Masku naneste na umyté, ještě vlhké vlasy. Účinky podpořte teplem, a proto vlasy zabalte do ručníku nebo speciální čepice, které zadržují teplo a umožňují složkám proniknout hluboko do struktury vlasu. Doba působení masek se může lišit, ale obvykle se pohybuje okolo 10-30 minut, aby měly složky čas zapůsobit.

Pro dosažení nejlepších výsledků je důležité používat masky pravidelně a ve správném časovém rozmezí. Masky na vlasy jsou skvělý způsob, jak poskytnout Vašim vlasům extra péči, kterou si zaslouží. Skvěle poslouží i domácí maska na vlasy.

Kvalitní složky

Pro dosažení zdravého vzhledu Vašich vlasů je důležité používat kvalitní masky, které obsahují vybrané složky. Tyto složky poskytují vlasům potřebnou výživu a podporují jejich obnovu. O jaké složky se jedná?

Vybrané složky pro zachování zdravých vlasů

 • Kokosový olej: známý pro své hydratační vlastnosti. Proniká hluboko do struktury vlasu, dodává jim vlhkost a zabraňuje jejich vysoušení. Kokosový olej také změkčuje a zabraňuje lámání vlasů.
 • Avokádový olej: bohatý na vitamíny A, D a E, které jsou pro vlasy velmi prospěšné. Dodává vlasům živiny a pomáhá udržovat jejich zdravý vzhled. Avokádový olej také zabraňuje lámání a třepení vlasů.
 • Jojobový olej: vysoce účinná hydratační složka na vlasy. Svou konzistencí je velmi podobný přirozenému kožnímu mazu, díky čemuž snadněji proniká do vlasových folikulů Jojobový olej pomáhá udržovat správnou rovnováhu kožního mazu na pokožce hlavy a zabraňuje vysoušení vlasů.
 • Proteiny: stavební kameny vlasů. Použití proteinových složek v maskách pomáhá vlasy posilovat, obnovuje jejich strukturu a zlepšuje jejich pružnost. Výsledkem jsou zdravé a silné vlasy.

Výhody jednotlivých složek

 • kokosový olej: hydratuje, minimalizuje suchost vlasů, změkčuje, zabraňuje lámání vlasů
 • avokádový olej: vyživuje, posiluje, zabraňuje lámání vlasů
 • jojobový olej: hydratuje, vyrovnává kožní maz na pokožce hlavy, minimalizuje suchost vlasů
 • proteiny: posilují, obnovují strukturu vlasu, zlepšují pružnost
Použití masky s obsahem kvalitních složek je klíčové k dosažení zdravých vlasů. Vybrané složky jako právě kokosový, avokádový nebo jojobový olej či proteiny vyživují, hydratují a posilují vlasy. Vyberte si masku obsahující tyto složky a dopřejte si výrazné zlepšení stavu Vašich vlasů.

Druhy masek na vlasy – jak vybrat masku na vlasy?

Existují nejrůznější druhy masek na vlasy. Každá maska má své specifické vlastnosti a přináší různé efekty. Mezi tři základní masky, které pomohou Vašim vlasům řadíme:

Hydratační maska na vlasy

Hydratační maska je skvělou volbou pro suché a dehydratované vlasy. Tyto masky obsahují složky, které pomáhají zadržet vlhkost ve vlasech a hydratovat je. Díky tomu Vaše vlasy získají zpět ztracenou pružnost a lesk. Hydratační masky jsou obzvláště užitečné pro vlasy, které jsou vystaveny častému barvení, žehlení nebo vysoušení fénem – tyto faktory mohou způsobovat ztrátu vlhkosti.

Vyživující maska na vlasy

Vyživující maska poskytuje Vašim vlasům potřebné živiny. Obsahuje složky, které pronikají hluboko do struktury vlasu a posiluje je od kořínků až po konečky. Tyto masky jsou ideální pro poškozené a lámavé vlasy se sklonem k třepení. Pravidelné používání vyživujících masek může zlepšit celkovou kondici a strukturu Vašich vlasů.

Regenerační maska na vlasy

Regenerační maska obnovuje a posiluje poškozené vlasy. Tyto masky obsahují aktivní složky, které pomáhají opravit poškození způsobené tepelným stylingem, chemickým ošetřením nebo vnějšími vlivy. Regenerační masky navíc pomáhají vyživovat vlasovou pokožku a podporují zdravý růst vlasů. Pravidelné používání regeneračních masek může vést k silnějším a odolnějším vlasům.
Výběr správné masky na vlasy závisí na konkrétních potřebách a problémech. Pro získání maximálních efektů můžete druhy masek libovolně kombinovat. Nezapomeňte, že pravidelnost je klíčem k dosažení nejlepších výsledků.

Jak vlasové masky správně používat

Při aplikaci je potřeba dodržovat několik základních pravidel. Tímto způsobem zajistíte, že masky budou plnit svou funkci a poskytnou Vašim vlasům nejlepší efekty.

Četnost používání

Jak často používat masku na vlasy? To závisí na různých faktorech jako je typ vlasů, jejich stav a konkrétní potřeby. Obecně platí, že hydratační masku můžete používat častěji než vyživující nebo regenerační masku na vlasy. Je však důležité najít rovnováhu a vyvarovat se nedostatečnému nebo naopak nadměrnému používání masek.

Typ masky na vlasy / četnost používání
 • Hydratační maska / 1-2x týdně
 • Vyživující maska / 1-2x za 14 dní
 • Regenerační maska / 1x za 3-4 týdny
Frekvenci používání je důležité přizpůsobit individuálním potřebám Vašich vlasů a jejich reakci. Pokud jsou Vaše vlasy nadměrně zatížené nebo mastné, je vhodné četnost používání snížit. Pokud jsou Vaše vlasy velmi suché nebo poškozené, je vhodné frekvenci používání naopak navýšit.

Aplikace a doba působení

Správná aplikace masky na vlasy je klíčová pro dosažení viditelných výsledků. Vlasy důkladně umyjte šamponem a opláchněte. Poté na vlhké vlasy naneste masku, a to od kořínků až po konečky a dobře rozetřete prsty nebo hřebenem.

Doba působení masky se liší podle typu a výrobce. Obvykle se pohybuje mezi 5-30 minutami. Přečtěte si pokyny na obalu masky a dodržujte doporučenou dobu působení. Příliš dlouhá doba působení může vlasy zbytečně zatížit nebo minimalizovat účinky masky.

Po vypršení stanovené doby vlasy důkladně opláchněte teplou vodou, abyste odstranili veškerou masku. Následně pokračujte dalšími kroky péče o vlasy – použijte například kondicionér nebo oleje na konečky vlasů.

Správné používání masek na vlasy zahrnuje správnou aplikaci a dodržování frekvence používání a doby působení. Díky tomu dosáhnete nejlepších výsledků a zdravých a krásných vlasů.

Domácí masky na vlasy – jak dosáhnout zdravých vlasů

Pokud toužíte po zdravých vlasech, můžete vyzkoušet domácí masky, které jsou cenově dostupné a zároveň účinné. Přírodní složky, které najdete ve Vaší kuchyni, mohou být vynikající volbou pro péči o vlasy.

Přírodní složky pro domácí masky na vlasy

 • avokádo: bohaté na zdravé tuky a vitamíny, které přispívají ke zdraví vlasů. Jeho hydratační vlastnosti pomáhají změkčit suché vlasy a zanechávají je lesklé a hladké na dotek.
 • banány: jsou plné vitamínů a minerálů, které posilují vlasy a zlepšují jejich pružnost. Mají také vyživující účinky, což je pro suché a poškozené vlasy velmi prospěšné.
 • med: je známý pro své hydratační a regenerační vlastnosti. Je zdrojem přirozených enzymů a antioxidantů, které zlepšují stav vlasů a dodávají jim lesk.
 • olivový olej: bohatý na vitamíny a mastné kyseliny, které posilují vlasy a chrání je před poškozením. Má také změkčující vlastnosti a pomáhá vyživit suché vlasy.
 • vaječný žloutek: obsahuje bílkoviny a tuky, které jsou pro vlasy důležité. Pomáhá zpevnit vlasy a dodává jim lesk.

Recepty na domácí masku na vlasy

 • Avokádová maska: rozmačkejte zralé avokádo a smíchejte ho se lžící olivového oleje.Hotovou masku nanesete na vlasy a nechte 30 minut působit. Poté vlasy důkladně opláchněte.
 • Banánová maska: rozmačkejte zralý banán a přidejte lžíci medu. Dobře promíchejte a nanesete na vlasy. Po 20 minutách důkladně opláchněte.
 • Medová maska: smíchejte lžíci medu se lžící olivového oleje a přidejte jeden žloutek. Naneste na vlasy a nechte 30 minut působit. Poté vlasy důkladně opláchněte.
 • Vaječná maska: rozšlehejte dva žloutky a přidejte lžíci olivového oleje. Naneste na vlasy a nechte 20 minut působit. Poté vlasy důkladně opláchněte.
Pamatujte, že v případě domácích masek na vlasy je důležité dodržovat správný postup. Před aplikací masky vlasy důkladně umyjte šamponem a masku nanášejte na vlhké vlasy. Rozetřete prsty nebo hřebenem do celých délek vlasů. Doba působení se může lišit, ale obvykle se pohybuje mezi 20 a 30 minutami. Po uplynutí této doby vlasy důkladně opláchněte teplou vodou.

Podívejte se na celou naši nabídku masek na vlasy, kde najdete i masku na suché vlasy, na barvené vlasy, pro všechny typy vlasů, s nízkou, střední nebo vysokou pórovitostí a mnoho dalšího!

A pokud stále váháte, jaký produkt bude pro Vaše vlasy nejlepší, napište nám na náš e-mail: objednavky@cosibella.cz Naše kosmetoložky Vám s výběrem produktu na míru pomohou! A v případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat také na našem Facebooku, Instagramu nebo telefonním čísle +420 597 010 522.

Zobrazit další příspěvky z Říjen  2023
pixel