Zjistěte, jakou máte pórovitost vlasů!

1 0 6 min
Zjistěte, jakou máte pórovitost vlasů!
Vlasy
1 0 6 min

Obsah

  Pórovitost vlasů je jednoduše řešeno míra, do jaké jsou kutikuly (vlasové části) od sebe oddělené. Proč je tak důležité znát pórovitost svých vlasů? Za prvé proto, že na základě této skutečnosti by se měla vyvíjet naše péče. Pokud navzdory používání drahé a kvalitní kosmetiky jste nezaznamenali žádné zlepšení kvality Vašich vlasů, problém může spočívat ve špatném výběru péče. V dnešním příspěvku se dozvíte, jaké typy pórovitosti mají Vaše vlasy a jak o ně pečovat.

  Typy pórovitosti

  Vlasy 2

  Vlasy s nízkou pórovitostí

  Vlasy s nízkou pórovitostí se vyznačují kutikulami, které těsně přiléhají k vlasové kůře. Díky tomu jsou takové vlasy odolnější vůči vnějšímu poškození, také vůči stylingu a barvení, takže je obtížnější změnit jejich barvu a účesy jako kudrlinky rychle ztrácejí svůj tvar.Vlasy s nízkou pórovitostí jsou zdravé, hladké a lesklé. Často jim ale chybí objem a mohou vypadat přetíženě.

  Charakteristické vlastnosti:

  Jak se starat o vlasy s nízkou pórovitostí?

  Kosmetické produkty

  Vlasy se střední pórovitostí

  U tohoto typu vlasů jsou kutikuly mírně zvednuté a tyto vlasy jsou označováné jako „normální“. Tento typ vlasů jde snadnější upravovat a barvit, ale kvalita se může zhoršovat rychleji než u vlasů s nízkou pórovitostí. Nejčastěji jim nechybí objem, ale na oplátku déšť a vlhkost způsobují krepatění.

  Charakteristické vlastnosti:

  Jak se starat o vlasy se střední pórovitostí?

  Kosmetické produkty

  Vlasy s vysokou pórovitostí

  Kutikuly vlasů jsou velmi zvednuté a tento typ mají nejčastěji lidé s kudrnatými vlasy nebo lidé s vlasy poškozenými barvením, špatnou péčí a úpravou (např. neustálé používání žehličky). Takové vlasy jsou obvykle matné, drsné na dotek a snadno se poškodí. Snadno se barví, upravují, s radostí absorbují přísady pro péči a těžko se zatěžují.

  Charakteristické vlastnosti:

  Jak se starat o vlasy s vysokou pórovitostí?

  Kosmetické produkty

  Jak určit pórovitost vlasů?

  Nejrychlejší a nejspolehlivější metodou je vyšetření pomocí elektronového mikroskopu, který dokáže přesně ukázat strukturu Vašich vlasů. Pórovitost svých vlasů však můžete snadno poznat doma. Níže uvádíme seznam metod, který Vám s tím může pomoci, a také aspekty, kterým stojí za to věnovat pozornost. Aby byl výsledek co nejspolehlivější, zvažte postupně všechny metody.

  Test se sklenicí vody

  Nalijte vodu do sklenice, vhoďte do ní vlas a po několika minutách začněte pozorovat jak se chová. Pokud rychle klesne ke dnu, máte vlasy s vysokou pórovitostí, vlasy s nízkou pórovitostí zůstanou nad vodou a vlasy se střední pórovitostí budou mezi nimi. Jedná se o zajímavou a zábavnou metodu, ale stále více lidí ji považuje za nepřesnou. Pokud tedy chcete provést test se sklenicí vody, proveďte také níže uvedený diagram a test. Díky testování několika metod zároveň bude výsledek nejpřesnější.


  Tvar vlasů

  Typ pórovitosti Vám může říci, zda jsou Vaše vlasy zkroucené nebo ne. Pokud máte rovné, splývavé vlasy, je to pravděpodobně nízká pórovitost. Vlnité vlasy mají nejčastěji střední pórovitost a kudrnaté vlasy střední nebo vysokou pórovitost.


  Složky obsažené v kosmetice

  Jedná se o metodu, která vyžaduje více času, čtení složek a sledování toho, jak se vlasy chovají po použití.

  Co mohou látky obsažené v kosmetice říci o Vaší pórovitosti vlasů?

  Dotykový test

  Přejeďte si dlaní po vlasech … jaké jsou Vaše pocity?
  Vlasy s nízkou pórovitostí jsou velmi hladké a měkké na dotek, vlasy s vyšší pórovitostí se mohou cítit nerovnoměrně a jemně „drsně“, zvláště vlasy s vysokou pórovitostí budou hrubší.
  Nezapomeňte, že se nemusíte perfektně hodit pouze do jednoho typu. Může se stát, že Vaše vlasy mají střední pórovitost směrem k vysoké nebo nízké pórovitosti, vysokou pórovitost nebo nízkou pórovitost ke střední pórovitosti.

  Další tipy ohledně pórovitosti vlasů naleznete zde: trustedcosmetics.pl

  PROVEĎTE TEST A ZKONTROLUJTE PÓROVITOST VLASŮ

  Líbil se vám tento článek?

  1
  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments