Rozhovor s edukátorkou značky Paula’s Choice

1 0 5 min
Rozhovor s edukátorkou značky Paula’s Choice
Kosmetické značky
1 0 5 min

Obsah

  A protože únor 2024 je v Cosibelle měsícem značky Paula’s Choice, speciálně pro naše čtenáře jsme připravili rozhovor s Heather Wish, edukátorkou značky. Odpověděla na otázky, které ji položili sledující na našem Instagramu. Pokud chcete poznat značku Paula´s Choice blíže a zajímají vás kosmetologické rady o tom, jak produkty používat, čtěte dále. Nezapomeňte se také podívat na naší stránku – najdete tam všechny produkty této značky.

  Jaké jsou hlavní hodnoty Paula’s Choice?

  Heather Wish: Jsme značka, která je založena na vědě, což znamená, že každá složka, kterou používáme, je potvrzena vědeckými výzkumy. My vám tak můžeme ukázat, jak a proč ta která složka na pleti funguje. Ode dne, kdy Paula v roce 1995 založila tuto značku, používáme pouze látky, které vaše pleť potřebuje, a vynecháváme to, co je zbytečné. Vyloučili jsme složky, které jsou pro pokožku potenciálně dráždivé, což by mohlo negativně ovlivnit její stav. V dnešní době e svět beauty plný dezinformací – a my se jako značka opravdu snažíme, aby nás bylo slyšet. Snažíme se vysvětlovat a edukovat, abyste se na základě těchto informací mohli rozhodnout nejlépe pro sebe i pro svou pleť.

  Paula’s Choice má širokou škálu produktů. Co byste doporučila nováčkovi, který u nás hledá kosmetiku?

  Paula’s Choice má širokou škálu produktů. Co byste doporučila nováčkovi, který u nás hledá kosmetiku? Především bych doporučila pečlivě prozkoumat, jaký typ pleti a problémy vás trápí. Nesoustřeďte se na to, co je dnes v beauty světě populární. Místo toho zvolte takové produkty, které budou přizpůsobeny potřebám vaší pleti. A za další – pokud do své pečující rutiny zařazujete nový produkt, především pak takový který obsahuje aktivní složky, dělejte to postupně, aby měla pleť čas a šanci si na ně zvyknout.

  Jaké chyby nejčastěji dělají ti, kteří teprve o svou pleť začínají pečovat?

  Podle mého názoru jsou to dvě chyby, které se opakují nejčastěji. Ta první – nedostatečné pravidelné používání opalovacího krému s SPF. Odhaduje se, že přibližně 90 % předčasného stárnutí pleti a dalších kožních problémů je důsledkem poškození slunečním zářením. Používejte proto denně opalovací krém s UV filtrem. V opačném případě je zbytečné kupovat přípravky péče o pleť.

  Druhou chybou, které se mnoho lidí dopouští, a to stále častěji, je nadužívání účinných látek, které jsou nyní populární na sociálních sítích. Nejprve se podívejte na svůj typ pleti a problémy s ní spojené a zvažte výběr účinných látek a rozhodněte se, zda jsou pro vás vhodné.

  Jak vypadá nový produkt s AHA kyselinami v porovnání s virálním exfoliačním produktem s BHA?

  Za prvé, kyselina BHA proniká hlouběji do pokožky, takže účinně čistí póry. Pokud máte sklon k ucpávání pórů a zánětům, bude kyselina BHA pro váš typ pleti lepší volbou. Pokud však jde o vrchní vrstvu pokožky a viditelné změny barvy a suchou pleť, nebo pokud máte mírně citlivou pleť, pomohou vám AHA kyseliny (mandlová a mléčná) zlepšit a obnovit vaši pleť.

  Pokud se potýkáte se záněty, ale zároveň chcete vyzkoušet novinku v podobě AHA kyselin, pak ano, můžete je používat společně, ale zavádějte je velmi pomalu. Pokud je váš obličej uzpůsoben k aplikaci tekutých BHA kyselin několikrát týdně, používejte exfoliant s AHA ve dnech, kdy nepoužíváte dříve zmíněný produkt. Nedoporučuji kombinovat oba přípravky v rámci jedné péče o pleť. Pokročilejší uživatelé mohou aplikovat jeden kosmetický přípravek ráno a druhý večer, ale podle mého názoru to není nejlepší volba pro každého.

  Jak se opalovací krém s SPF smývá a jaké jsou argumenty pro jeho každodenní používání, abychom povzbudili skeptiky?

  Jak by se měl smývat – dvojitým očištěním na konci dne, zejména pokud znovu nanášíte ochranu proti slunci. Druhá část otázky – argumenty pro každodenní používání SPF. Ultrafialové záření je největším karcinogenem, což znamená, že pokud něco statisticky způsobí rakovinu kůže, je to právě slunce, které k tomu přispěje. Používání širokospektrálního opalovacího krému, který chrání před UVA a UVB zářením, ochrání vaši pokožku před tímto negativním účinkem.

  Za druhé, přibližně 90 % předčasného stárnutí kůže je rovněž způsobeno slunečním zářením. Pokud pro vás ani toto není dostatečným argumentem, může vás přesvědčit riziko vzniku rakoviny kůže. Zvažte obě možnosti, a pokud to někoho nepřesvědčí, aby se denně natíral opalovacím krémem, nevím, co by to už mohlo být.

  Stačí používat SPF 30? Nebo byste měli zvolit SPF 50 nebo něco intenzivnějšího?

  Kdy je nutné jej aplikovat? Ve skutečnosti je SPF 30 ve většině dní zcela dostačující, pokud se jedná o širokospektrální filtr, což znamená, že chrání před UVA i UVB zářením. Právě ty jsou zodpovědné za stárnutí pokožky apopálení. Rozdíl ve stupni ochrany mezi SPF 30 a SPF 50 ve skutečnosti není velký. Pokud se při pobytu na slunci alespoň každé dvě hodiny znovu namažete ochranným krémem, mělo by být vše v pořádku a nemusíte používat intenzivnější SPF.

  Jak chráníte pokožku při používání produktů s aktivními složkami?

  Za prvé, používání účinných látek není vždy spojeno s poškozením kožní bariéry. Při správném používání by ji žádná účinná látka neměla poškodit. Nejdůležitějším bodem při používání kosmetiky s jejich obsahem je jejich postupné zavádění do pečující rutiny, aby si vaše pleť vůči nim vybudovala odolnost.

  U každé účinné látky začněte s její aplikací přibližně třikrát týdně a postupně frekvenci zvyšujte. Pokud plánujete zařadit další účinnou látku, zavádějte ji postupně a pomalu spolu s ostatními – to by mělo být v pořádku. Pokud sáhnete po retinolu nebo něčem podobném, můžete nejprve aplikovat hloubkově hydratační sérum, poté retinol a následně intenzivně vyživující krém, který hydrataci uzavře. Používání účinných látek totiž automaticky neznamená, že se musíte starat o svou ochrannou bariéru. Při správné aplikaci bude ochranný plášť vaší pleti v naprostém pořádku.

  Čím jsou výrobky Paula’s Choice tak výjimečné a stojí za to si je koupit?

  Nejdůležitější je, že ve výrobcích Paula’s Choice nepoužíváme žádné dráždivé složky, esenciální oleje, vonné látky, mentol, mátu, citrusy. Všechny tyto věci, u kterých bylo rozsáhlým výzkumem prokázáno, že mají dráždivé účinky na pokožku, v žádném z našich výrobků nenajdete. Naše kosmetika vždy přináší výsledky, a jakmile najdete tu správnou pro svůj typ pleti, už nebudete hledat dál.

  V každém z našich výrobků používáme více složek, antioxidanty, obnovující a regenerační složky. Ať už si koupíte jakýkoliv produkt máte jistotu, že se postaráte o celkové zdraví své pleti a budete bojovat proti konkrétnímu problému, na který je výrobek určen.

  Rozhovor najdete také na našich sociálních sítích. Pokud máte ohledně značky Paula’s Choice dotazy nebo potřebujete poradit s výběrem produktu, neváhejte kontaktovat našeho kosmetologa prostřednictvím našeho kosmetologického formuláře. Můžete nám také napsat na facebooku (cosibellacz), instagramu (cosibella.cz) nebo volat na telefonní číslo +420597010522

  Líbil se vám tento článek?

  1
  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments