SkinTra – Účinná péče o smíšenou pleť

0 0 7 min
SkinTra – Účinná péče o smíšenou pleť
Kosmetické značky
0 0 7 min

Obsah

  Jak pečovat o smíšenou pokožku?

  Je tady někdo, kdo má problém s péčí o smíšenou pleť? Nebo si nejste jisti, jestli máte tento typ pleti? V tomto případě Vám doporučuji přečíst si příspěvek o tom, jak rozpoznat typ pleti. Najdete tam podrobné charakteristiky každého typu pleti a nakonec Vás čeká test. Když se vrátím ke smíšené pokožce, nepřekvapuje mě, jestli máte problém s jejím určením. Na jedné straně máte suché tváře a pokožku kolem dolní čelisti a na druhé straně můžete jasně vidět nadprodukci kožního mazu v T zóně. Jak se o tuto pokožku starat? Jak jí správně hydratovat? V tomto příspěvku se ujistíte, že máte smíšenou pleť a naučíte se, jak ji hydratovat a starat se o ní.

  SMÍŠENÁ POKOŽKA, TAKŽE JAKÁ? – VLASTNOSTI

  Jak rozpoznat smíšenou pleť? Jedná se o typ pokožky, o kterou je relativně obtížné se starat. Pamatujte, že neexistuje nic jako smíšená pleť. Typ pleti často dědíme, samozřejmě nemluvím o takových případech, jako je změna smíšené pokožky na suchou při ošetření izotekem. Dovolte mi uvést typický příklad – smíšenou pleť a rozšířené póry. Často jsou nedílnou součástí tohoto typu pokožky a je třeba je pouze přijmout. Samozřejmě, s náležitou péčí, můžeme snížit jejich viditelnost, ale pamatujte – jsou tam pořád!

  Smíšená pokožka často obsahuje rysy dvou extrémních typů – smíšené a suché. To často způsobuje problémy při výběru kosmetiky, protože T zóna často vyžaduje ošetření zaměřené na snížení produkci kožního mazu a čištění, z druhé strany tváře, spánky a čelist potřebují uklidňující a hydratační produkty. Smíšená pokožka má mnoho funkcí, některé z nich jsou:

  skintra
  • může doprovázet akné
  • má sklon k tvorbě černých teček
  • kombinuje vlastnosti suché, normální a mastné pleti
  • nevyhovují ji přísady s vysokým komedogenním potenciálem
  • je náchylná ke zbarvení
  • často vyžaduje dvojí péči, tj. použití jiné kosmetiky pro T-zónu, jiné pro tváře
  • k nadměrné produkci kožního mazu obvykle dochází v T-zóně (čelo, nos, brada)

  PÉČE O SMÍŠENOU PLEŤ SE ZNAČKOU SKINTRA

  Čas pro nejzajímavější část, kterou je seznámení s kosmetikou, nastal! Název článku není náhodný, protože v tomto příspěvku Vám ukážu, jak vybudovat efektivní péči pomocí kosmetiky SkinTra. Jako majitelka smíšené pokožky si myslím, že Vám jednoduše představím kosmetiku, díky které moje pokožka získala stejnou barvu, přiměřenou hydrataci a nežádoucí překvapení se objevují pouze zřídka.

  Odličování a čištění

  Tento krok pravděpodobně velmi dobře znáte. Zde nemohu nabídnout nic od značky SkinTra, protože takové produkty nemáme … zatím! Doporučuji ale aplikovat dvoustupňové čištění pleti. V současné době dominuje v mém odličování tento produkt – micelární čisticí balzám od Natural Secrets.

  Něco víc než pouhá tónizace

  Jak víte, tónizace není vždy nutným krokem, protože mnoho mycích gelů má fyziologické pH. Produkty, které Vám představím, však neplní pouze tuto funkci. Mají totiž řadu dalších cenných vlastností, které tato kosmetika přináší.

  SkinTra - Everything What Your Skin Will Love - Pečující tonikum s prebiotiky

  SkinTra – Everything What Your Skin Will Love – Pečující tonikum s prebiotiky

  Během dne Vám doporučuji prebiotické tonikum. Je velmi možné, že to bude Váš tonikum + denní krém v jednom, a kromě toho budete muset nanést už pouze krém na opalování. Proč? Tonikum má mléčnou strukturu a bohaté složení. Zároveň je velmi lehké a může úspěšně nahradit denní krém. Obsahuje lehká změkčovadla, která se starají o lipidovou vrstvu, aniž by působila tíhu a mastnotu. Tonikum také obsahuje azeloglycin, derivát kyseliny azelaové, který jednak zesvětluje zbarvení a zabraňuje tvorbě nových, jednak reguluje produkci kožního mazu a má antibakteriální vlastnosti. Tonikum má také antioxidační vlastnosti díky vedlejším produktům z kvasinkového fermentačního procesu a díky obsahu niacinamidu regeneruje a urychluje hojení zánětů. Inulin, beta-glukan a alantoin jsou odpovědné za správnou hydrataci pokožky.

  Existují lehká změkčovadla, která se starají o hydrolipidovou bariéru? ANO. Existují přísady, které regulují produkci kožního mazu a zesvětlují zbarvení pokožky? ANO. A přísady, které zvlhčují pokožku? ANO, jsou. Myslím, že vše, co potřebujete pro smíšenou pleť, je v této lahvičce prebiotického tonika.

  SkinTra - Brightoner - Kyselinové tonikum 9 % pro celoroční použití

  SkinTra – Brightoner – Kyselinové tonikum 9 % pro celoroční použití

  Na noc můžete bezpečně použít prebiotické tonikum nebo Brightoner, tj. tonikum s kyselinami. Proč se vyplatí do Vaší péče přidávat kyseliny, zejména toto tonikum? Samotné kyseliny nám pomáhají pravidelně exfoliovat odumřelé buňky. Díky nim odstraníme mrtvou pokožku z povrchu pokožky a připravíme ji na další kroky péče a je známo, že každá kosmetika bude fungovat mnohem lépe, pokud bude pokožka dobře vyčištěná. Brightoner je skvělá volba pro všechny a po celý rok, dokonce i v létě, protože SkinTra provedla výzkum, jehož výsledky potvrzují, že tonikum nemá žádný fototoxický ani fotocitlivý potenciál. Kosmetika obsahuje kyselinu mandlovou složku doporučenou pro všechny typy pleti, protože má nízký dráždivý potenciál, zároveň exfoliuje pokožku a má silné antibakteriální vlastnosti. Kyseliny tranexamové a kojové zabraňují zbarvení a mají sebo-regulační účinek a eethylovaná forma vitaminu C má antioxidační účinek, vyrovnává tón pleti a vypadá zdravě. Kyselé tonikum navíc obsahuje azeloglycin, který zesvětluje zbarvení a zabraňuje jejich tvorbě, a arginin, což je aminokyselina, která uklidňuje podráždění.

  SkinTra - Reviver - Revitalizační sérum

  SkinTra – Reviver – Revitalizační sérum

  Pokud potřebujete silný revitalizační účinek, můžete si tento značkový produkt nasadit do své péče. Sérum obsahuje až 30% GFF, tj. vedlejší produkt kvasinkové fermentace se silnými antioxidačními a regeneračními vlastnostmi. Samozřejmě zde nemůže chybět ani azeloglycin, který je obsažen z 10 %. Díky takové vysoké koncentraci sérum účinně bojuje proti pozánětlivému zbarvení. Produkt také obsahuje kyselinu PHA – kyselinu laktobionovou, která urychluje přirozený proces odlupování pokožky, regeneruje a zvlhčuje pokožku. Alantoin a panthenol jsou zodpovědné za zklidnění podráždění. Sérum Reviver stojí za vyzkoušení především kvůli jejímu silnému antioxidačnímu účinku, lehkému složení a nekomedogenitě, což je v případě smíšené pleti velmi důležitý aspekt. Pokud hledáte produkt, který regeneruje, rozjasní, hydratuje a má antioxidační účinky, Reviver bude určitě fungovat.

  SkinTra - Let Your Skin Drink Up - Hydratační krém s prebiotiky

  SkinTra – Let Your Skin Drink Up – Hydratační krém s prebiotiky

  Během dne používejte krém s ochranným filtrem a v noci si vyberte prebiotický hydratační krém, který doplní Vaši péči. Hydratace je velmi důležitým a nepostradatelným krokem v péči o všechny typy pleti. Let Your Skin Drink Up je velmi bohatým, vyživujícím, ale zároveň lehkým krémem. Obsahuje mnoho účinných látek se širokým spektrem aktivity. Změkčovadla, která byla do tohoto krému přidána, jsou velmi lehká, nekomedogenní a vyživují přirozenou bariéru pokožky. Krém obsahuje azeloglycin a niacinamid, které vyrovnávají tón pleti, mají protizánětlivé a regulační účinky. Za hydratační, vyživující a uklidňující účinek je odpovědná řada ingrediencí, vč. sacharid izomerátu, inulinu, beta-glukanu, alantoinu a patentované složce Black BeeOme ™ Powder regulující produkci kožního mazu.

  SkinTra - Destructor - Kyselinový peeling 24 % pro celoroční použití

  SkinTra – Destructor – Kyselinový peeling 24 % pro celoroční použití

  Co je to za péči, pokud neobsahuje exfoliaci? Destruktor je kyselinový peeling, který musíte vyzkoušet. Už ve fázi prototypů jsme věděli, že tento produkt bude naprostým hitem. Umožňuje silnou exfoliaci pokožky bez opuštění domova. Je také dalším kyselinovým produktem SkinTra, který nevykazuje fototoxický a fotocitlivý potenciál. Obsahuje 20% kyselinu mandlovou, 2% kyselinu tranexamovou, 1% kyselinu kojovou, 2% ethylovanou formu vitaminu C a 2% azeloglycin. Pokud jde o účinky, řeknu Vám, že v mém případě bylo okamžitým účinkem napnutí pokožky, zejména na čele. Kromě toho můžete vidět, že reguluje produkci kožního mazu, významně snižuje množství černých teček a zesvětluje tón pleti. Používám ho třikrát měsíčně a vidím, jak podporuje moji smíšenou péči o pleť.

  Ranní péče o smíšenou pleť

  Silná antioxidace a prevence vrásek

  nebo

  Zklidnění a sjednocení tónu pleti

  Večerní péče o smíšenou pleť

  Redukce zbarvení

  nebo

  Intenzivní regenerace a hydratace

  *Můžete použít prebiotické tonikum na T zónu a hydratační krém na ostatní části obličeje.

  Můj tip: Před aplikací opalovacího krému vždy používám sérum Reviver, které pomáhá snižovat produkci kožního mazu. Díky tomu si moje pokožka udržuje zdravý vzhled během dne a je mnohem méně mastná.
  Doufám, že díky produktům SkinTra konečně najdete perfektní péči o Vaši smíšenou pleť. Určitě si přečtěte recenze výše uvedených produktů. Máte-li jakékoli dotazy týkající se péče o smíšenou pleť, kontaktujte nás a my Vám rádi poradíme.

  Líbil se vám tento článek?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments