Kosmetické přísady

Rostlinné extrakty v kosmetice - co jsou a jaké funkce plní?

Rostlinné extrakty jsou koncentrované "dobré" složky, které získáváme z rostlin. Vlastnosti rostlinných extraktů jsou neocenitelné pro naše zdraví a zejména pro krásu! Tyto složky můžete získat z různých částí rostlin, jako jsou například listy, květy, kořeny, semínka, kůra nebo plody.

Kyselina hyaluronová v kosmetice – hloubková hydratace pleti

Kyselina hyaluronová je chemická sloučenina (polysacharid), která se přirozeně vyskytuje v lidské kůži ve formě hyaluronátu sodného. S přibývajícím věkem je ho v naší pleti čím dál tím méně, a tak saháme po kosmetice s jeho obsahem. Kyselina hyaluronová v kosmetice vysoce hydratuje a zabraňuje odpařování vody z pokožky. Díky správné hydrataci dokáže také zpomalit stárnutí. Poznejte nejlepší přípravky s kyselinou hyaluronovou!

Probiotika a prebiotika v kosmetice

Pokud je Vaše pokožka suchá, podrážděná a také červená, může to být známka narušeného mikrobiomu. Pokud chcete, aby Vaše pokožka znovu získala hydrataci a zdravý vzhled, zvažte zařazení probiotik a prebiotik do kosmetiky! Přečtěte si příspěvek a zjistěte, kde je najít.

Aloe vera – vše, co potřebujete vědět

Aloe vera je složka, která se v kosmetice používá již mnoho a mnoho let. Má široké spektrum účinků, takže se dá použít při mnoha kožních problémech. Má zklidňující, hydratační a regenerační vlastnosti. Kromě toho je to také perfektní základ pro olej na vlasy. Zjistěte, jaké další vlastnosti má aloe.

Retinol a retinoidy - jak je používat?

Retinol a retinoidy jsou deriváty vitamínu A, který je považován za jeden z nejdůležitějších vitamínů mládí a krásy, zejména díky svým účinkům proti stárnutí a stimulaci obnovy buněk. Je to také jedna z nejlépe studovaných látek v kosmetickém průmyslu. Vitamín A patří do skupiny 4 vitamínů rozpustných v tucích, díky nimž dobře proniká skrz rohovou vrstvu pokožky a funguje tak účinněji než složky rozpustné ve vodě.
pixel