Péče o pokožku kolem očí

PÉČE O POKOŽKU KOLEM OČÍ

PÉČE O POKOŽKU KOLEM OČÍ małe

JAK PEČOVAT O POKOŽKU KOLEM OČÍ?


OČÍ
Většina z nás věnuje každodenní péči o pokožku obličeje velkou pozornost a pokožku kolem očí často ignoruje nebo s ní nevhodně zachází. Pokožka kolem oka je mnohem tenčí a jemnější než na jiných částech obličeje, proto je mnohem sušší a právě v této oblasti se nejrychleji objevují první vrásky. Vyžaduje správnou péči a velmi jemné zacházení.

Pokud o tuto oblast nebudeme pečovat a budeme vytahovat kůži kolem očí (např. odličovacími tampony), můžeme na ní urychlit výskyt vrásek. Zajímá Vás, jak se o ní správně starat? Seznamte se s receptem na péči o pokožku pod očima, který jsem pro Vás připravila.

Všechny body, které jsou nutné k udržení napnuté a mladé pokožky pod očima, najdete níže.


ODSTRANĚNÍ MAKE-UPU JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ

Možná Vás napadlo, že tady hned ukážu úžasně fungující séra a krémy, ale nic takového. Začínáme pěkně od začátku. Odličování je činnost, kterou mnoho z nás dělá každý den, a způsob, jakým to děláme, má velký vliv na stav pokožky pod očima. Pokud odličujete kosmetickými tampony, pokožku netřete ani nestahujte, ale naneste namočený v přípravku tampon a podržte na pokožce. Pokud odličujete rukama, zkuste jemně masírovat. Abyste se vyhnuli příliš agresivnímu zacházení s těmito oblastmi, najděte si účinnou kosmetiku, která rychle rozpustí make-up a nebudete ani muset použít sílu.

JEMNÉ KOSMETICKÉ ODLIČOVACÍ PRODUKTY
SUCHÁ KŮŽE POD OČIMA - HYDRATACE?

Stejně jako pokožka obličeje, tak i pokožka pod očima potřebuje dostatečnou hydrataci, aby si udržela pružnost a mladistvý vzhled. Pokud Vaše pokožka kolem očí nezpůsobuje žádné větší problémy, můžete použít stejný hydratační krém jako na pokožku obličeje. Jak jsem však již zmínila, kůže pod očima je tenčí a také obsahuje mnohem méně mazových žláz, takže úroveň její hydratace je obvykle slabší a vyžaduje delší péči. I když máte mastnou pleť, kůže kolem očí může vyžadovat větší výživu a v tomto případě stojí za to použít samostatný krém. Při nanášení krému nebo séra jemně vmasírujte přípravek konečky prstů, aniž byste pokožku tahali.

KRÉM POD OČI S LEHKOU FORMULÍ

KRÉM POD OČI SE SILNOU FORMULÍ
PROČ POKOŽKA KOLEM OČÍ RYCHLEJI STÁRNE?

Oční oblast často odráží celkový stav těla. Kruhy pod očima nebo napuchnutí po probdělé noci - znáte to? Je velmi důležité pečovat o tělo zevnitř, včetně dostatečně dlouhého spánku.

Mezi další faktory, které mohou mít špatný vliv na vzhled oblasti pod očima, patří:
  • stres
  • stimulanty
  • nemoci
  • dehydratace
  • špatné stravovací návyky
  • dlouhé hodiny práce u počítače

KRUHY POD OČAMI - ODKUD SE BEROU?

Jedná se o jeden z nejčastějších problémů. Příčin tmavých kruhů pod očima může být mnoho. Prvním z nich je životní styl: únava, nedostatek spánku, stimulanty nebo nevhodná strava. Naše stíny jsou často geneticky podmíněny: struktura oka nebo extrémně tenká kůže v této oblasti. Tmavé kruhy pod očima mohou být také důsledkem nemocí a poruch těla. Kosmetika poskytne nejlepší výsledky v případě první příčiny. Složky, které byste měli hledat, jsou především stimulanty mikrocirkulace, jako je kofein, a také vitamín C, které posilují a rozjasňují pokožku.

SÉRUM POD OČI S VITAMÍNEM C
NAPUCHNUTÍ - JAK TO REDUKOVAT?

Napuchnutí pod očima je nejčastěji nahromaděná lymfa. Často se vyskytuje po probdělé noci, může to být způsobeno dietou, jako je nadbytek soli nebo sacharidů. Nicméně někteří z nás prostě mají sklon k otokům. Alergie nebo onemocnění, jako je hypotyreóza, mohou také způsobit otok kolem očí.

Při tomto problému je masáž velmi nápomocná, protože pomáhá odvést nahromaděnou lymfu. Můžete to udělat rukou, válečkem nebo masážní deskou gua sha. Složkami, které pomohou zmírnit otoky, jsou například kofein, který stimuluje mikrocirkulaci, a výtažky ze zeleného čaje nebo okurky, které otoky snižují. Pokud k tomu výrobce nemá námitky, vyplatí se takovou kosmetiku uchovávat v ledničce, protože chladivý přípravek také sníží otoky.

VRÁSKY - JAK ZPOZDIT STÁRNUTÍ POKOŽKY?

Protože je kůže pod očima tenká, ochablá a jemná, objevují se na ní nejčastěji první vrásky. Často jsou také důsledkem naší mimiky.

Co můžete udělat, abyste oddálili výskyt vrásek?
  • hydratujte
  • chraňte před UV zářením
  • jemně zacházejte s pokožkou
Toto jsou 3 základní kroky, které je třeba provést, aby byla péče proti stárnutí účinná. Druhou částí jsou kosmetické produkty, které musí obsahovat správné přísady. V kosmetice se vyplatí hledat antioxidanty, jako je vitamín C nebo E, které snižují působení volných radikálů, a tím zpomalují proces stárnutí pokožky.

Pokud se již objevily první vrásky, pomůže retinol, který stimuluje produkci kolagenu v kůži. Dalšími látkami jsou peptidy, zejména neuropeptidy jako Acetyl Hexapeptide-8 nebo argirelin. Jemně napíná pokožku, takže jemné vrásky jsou méně viditelné.

SÉRUM POD OČI S RETINOLEM NEBO PEPTIDY
Doufám, že nyní víte, jak o pokožku kolem očí pečovat. Pokud ne tak se nestyďte nás kontaktovat a my Vám rádi poradíme a vybereme správnou kosmetiku.


Zobrazit další příspěvky z Září  2021

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory Cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Zamítnout vše a opustit stránku.
Přijmout Cookies a přejít na stránku.
pixel