Problémy s vlasy na podzim a v zimě – jak zachránit vlasy vypadávající, krepaté, elektrizované a oslabené?

PROBLÉMY S VLASY NA PODZIM A V ZIMĚ

PROBLÉMY S VLASY NA PODZIM A V ZIMĚ  małe

PROBLÉMY S VLASY NA PODZIM A V ZIMĚ

Každý ví, co se děje s vlasy, když se blíží podzimní a zimní období. Krepatění vlasů, zvýšené vypadávání, zacuchávání nebo elektrizování vlasů jsou problémy mnoha z nás. Proto jsme pro Vás sepsali některé z nejčastějších problémů v období podzim / zima. V dnešním příspěvku se dozvíte, jak zkrotit zelektrizované, krepaté a oslabené vlasy a jak minimalizovat vypadávání vlasů.

ZAMOTÁNÉ A ZAPLETENÉ VLASY

Na podzim a v zimě se tyto problémy zhoršují, protože vítr a déšť způsobují ještě větší zacuchání vlasů a šály přispívají k zamotání. Jak tomu můžete zabránit? Nejprve si pamatujte, že nejvíce se zamotávají vlasy, které jsou poškozené s otevřenou kutikulou a snadno se o sebe zachytí. Neodkládejte proto zahájení vědomé péče na později a začněte pracovat na rovnováze PEH už teď. Vlasy pravidelně zastřihávejte a chraňte je před mechanickým poškozením.

V případě problému zacuchání vlasů je velmi důležité správné množství změkčovadel. V tomto období si můžete dovolit častější aplikaci oleje a vyplatí se také nanášet sérum na konečky a místa, kde se vlasy zamotávají.

Co ale dělat, když už mám vlasy zamotané? Netahejte za ně ani se je nesnažte rozčesat kartáčem. Naneste velké množství oleje, kondicionéru nebo séra a snažte se vlasy jemně rozčesat prsty.

Zjistěte, které produkty zachrání Vaše zacuchané vlasy:


KREPATĚNÍ VLASŮ

Znáte určitě ten pocit, kdy na podzim lehce mrholí a vy musíte ven. Odcházíte, uplyne 5 minut a Vaše krásně narovnané vlasy nebo jemné vlnky se rázem mění v účes ,,na pudla”? Vlasy bohužel krepatí rychleji, když jsou vystaveny vlhkosti. Tomuto faktoru častěji podléhají vlasy s vysokou pórovitostí a přirozeně kudrnaté vlasy, které mnohem snadněji absorbují vlhkost. Suché, poškozené a odbarvené vlasy jsou další typy, které snadno absorbují vlhkost a krepatí se.

Jak tedy zabránit krepatění? V první řadě se postarejte o správnou rovnováhu PEH. Vlasy, ve kterých je rovnováha narušena, mohou být náchylnější ke krepatění. Navíc se vyplatí do vlasové péče implementovat silikony. Řeč je samozřejmě o kondicionérech, maskách a silikonovém séru. Nenechte se odradit silikony. Pro vlasy nemají žádnou výživnou hodnotu, ale jsou nepostradatelnou složkou podzimní a zimní péče. Chrání vlasy před mechanickým poškozením, například před třením o oblečení. Silikony navíc vlasy zatěžují, uhlazují a zabraňují krepatění a zároveň jsou mnohem lehčí než oleje a jejich používání s sebou nese menší riziko zatěžování.

Podívejte se, které produkty zachrání Vaše krepaté vlasy:


ELEKTRIZOVÁNÍ VLASŮ

Elektrizování je skutečným neštěstím zimní sezóny! Suchý vzduch a ztráta vlhkosti tomu velmi prospívá, takže po sundání čepice nebo rozčesání kartáčem jsou vlasy lehké, vlající a žijí si svým životem... Existuje však mnoho způsobů, díky kterým můžeme minimalizovat nebo zcela odstranit tento problém.

Vlasová péče:
Jiné kroky:
  • vyhýbejte se čepicím, šátkům a oděvům z umělých materiálů (např. akryl), protože zvyšují statickou elektřinu
  • vymáchejte oblečení v aviváži – má antistatický účinek
  • zvažte nákup zvlhčovače vzduchu, pokud je vzduch ve Vaší domácnosti extrémně suchý

OSLABENÍ A VYPADÁVÁNÍ VLASŮ

Slyšeli jste někdy o podzimním slunovratu? Bohužel tento faktor ovlivňuje i Vaše vlasy. V tomto období výrazně klesá sekrece estrogenu, což může mít za následek zvýšené vypadávání vlasů. Dalším důvodem vypadávání vlasů může být nedostatek vitaminu D3 z důvodu nedostatku slunce. Stres, avitaminóza a dokonce i hormony mohou být dalšími faktory. Příčin vypadávání a oslabení vlasů může být mnoho, proto se vyplatí nejprve navštívit lékaře a udělat krevní a hormonální testy.

Jak tedy posílit vlasové folikuly a minimalizovat vypadávání vlasů? Kromě zajištění vhodné a vyvážené stravy se vyplatí postarat také o dobrý výběr kosmetiky. V tomto případě nám pomohou především bezoplachové přípravky se zpevňujícím účinkem, jakými jsou například aplikátory. Posilují vlasové folikuly, snižují vypadávání vlasů a urychlují jejich růst.

Pokud hledáte jemnou vlasovou vodu, protože máte citlivou pokožku hlavy, Vianek - Normalizující řada - Vlasové tonikum normalizující mastnou pokožku hlavy - může být užitečným produktem. Jde o přípravek na bázi výtažků z kopřivy, přesličky, lopuchu, šalvěje a břízy. Všechny mají posilující, mazoregulační a protizánětlivé účinky, navíc urychlují růst vlasů a omezují jejich vypadávání.

Pokud však zkušenosti s používáním aplikátorů již máte a nemáte citlivou pokožku, stojí za vyzkoušení fenomenální vlasové aplikátory Herbaria. Jedná se o produkty na bázi alkoholu, který nemá vůbec žádné negativní vlastnosti, právě naopak! Podporuje pronikání všech extraktů obsažených v přípravku a umožňuje jim efektivněji působit, např. výtažky z křenu, hořčice, jalovce a majoránky.

SUCHÉ VLASY

Jak jsme zmínili výše, suchý vzduch vlasy rychleji zbavuje vlhkosti a v podzimním a zimním období nás provází venku i uvnitř. Vlasy mohou být suché, matné a letní péče už nebude fungovat. Může nám pomoci přechod na výživnější péči. Každá pórovitost vlasů vyžaduje jiný podíl PEH složek, ale vyplatí se experimentovat s více zvlhčovadly a změkčovadly a hlavně dát šanci olejům.

Ověřte si, které produkty zachrání Vaše suché vlasy:


Trpět mohou nejen vlasy, ale i pokožka hlavy, která se v této sezóně často vysušuje, napíná a svědí. V tomto případě se postarejte o její správnou hydrataci užíváním přípravků bohatých na látky jako aloe, urea, allantoin a panthenol. Pomoci může i změna na jemnější šampon.
Doufám, že tento příspěvek odstranil Vaše pochybnosti a pomohl Vám připravit se na zimní období. Pokud si ale stále nejste jistí, můžete nám napsat na instagram nebo se spojit se zákaznickou linkou. :)

Zobrazit další příspěvky z Listopad  2021
pixel