TOP 5 nejlepších produktů proti pigmentovým skvrnám

Nejlepší kosmetické produkty proti zbarvení pleti - TOP 5

Nejlepší kosmetické produkty proti zbarvení pleti - TOP 5 małe

TOP 5 osvědčených produktů proti pigmentovým skvrnám


Skvrny po těžších formách akné, pigmentové skvrny ze slunce, melasma...? Někdy je těžké najít příčinu a tím pádem i účinnou kosmetiku, která Vám pomůže se problému zbavit.

Kosmetika proti pigmentovým skvrnám

Na trhu je mnoho kosmetických přípravků, které redukují již vzniklé pigmentové skvrny a zabraňují vzniku nových. A takovou kosmetiku Vám nabídneme níže. Je důležité nejen problém odstranit, ale také předcházet jeho opětovnému vzniku.

Představím Vám žebříček nejlepších rozjasňujících produktů z našeho sortimentu, které jsou jistotou, pokud jde o redukci pigmentových skvrn. Ale nejen to! Jedná se o skvělou inovativní kosmetiku, kterou stojí za to přidat do Vaší pečující rutiny. Myslím si, že chcete vybrat ten nejlepší produkt pro Vaší pokožku, takže níže u každé kosmetiky najdete informace o vůni, textuře a povrchové úpravě pokožky a nejdůležitější složky, které daný přípravek obsahuje.

TOP 5 rozjasňujících přípravků


Sérum s kyselinou tranexamovou

Paula's Choice - Clinical - Discoloration Repair Serum - Sérum s niacinamidem a bakuchiolem redukující pigmentové skvrny

1. Paula's Choice - Clinical - Discoloration Repair Serum - Sérum s niacinamidem a bakuchiolem redukující pigmentové skvrny

Nejedná se jen tak o ledajaký produkt. Proč se právě tento produkt objevil v TOP 5? Hlavně pro jeho top 3 účinně složky: 3% kyselina tranexamová, 5% niacinamid a 0,5% bakuchiol působí synergicky, díky čemuž efektivně zesvětlují pigmentové skvrny, redukují pupínky a nedokonalosti a regulují sekreci kožního mazu. Kyselina tranexamová je účinná v boji proti melasma a má navíc protizánětlivé účinky. Niacinamid nejen, že účinně zesvětluje pigmentové skvrny, zároveň také předchází vzniku zánětů. Bakuchiol působí proti akné, zesvětluje pigmentové skvrny a působí jako retinol – zlepšuje elasticitu pleti.

Sérum má lehkou mléčnou konzistenci a rychle se vstřebává. Nezanechává nepříjemný pocit a neobsahuje parfemaci. Je vhodný také pod SPF krém nebo make-up. Sérum můžete aplikovat ráno a/nebo večer.

Kyselinový peeling

SkinTra - Destructor - Kyselinový peeling 24 % pro celoroční použití

2. SkinTra - Destructor - Kyselinový peeling 24 % pro celoroční použití

V tomto seznamu jsme nemohli vynechat peeling od značky SkinTra. Je to nejprodávanější produkt, který dokonale exfoliuje, sjednocuje tón pleti a jeho můžete podpořit konkrétní formou aplikace (za chvíli Vám představím malý tip). Samotný produkt obsahuje 20% kyselinu mandlovou, 1% kyselinu kojovou, 1% kyselinu tranexamovou, 1% ethylovanou formu vitamínu C a 2% azeloglycin. Jak vidíte, je to bomba aktivních látek, které účinně zesvětlují pigmentové skvrny. Destructor navíc účinně redukuje pupínky a nedokonalosti. Je to ideální volba pro ty z vás, kdo hledáte vhodný kyselinový peeling pro účinný boj s pigmentovými skvrnami.

A co aplikace, která podpoří jeho účinky? Pokud je Vaše pokožka zvyklá na kyseliny, vyzkoušejte metodu vrstvení - až ucítíte, že se první nanesená vrstva již vstřebala, naneste další. Nezapomeňte ale zachovat doporučenou dobu aplikace, tj. 10 minut a peeling používat pouze na noc.

P.S. Toto není jediný rozjasňující produkt této značky. Objevte další produkty značky SkinTra účinné v boji proti pigmentovým skvrnám.

Sérum s vitamínem C

Purito - Pure Vitamin C Serum - Rozjasňující sérum s vitamínem C

3. Purito - Pure Vitamin C Serum - Rozjasňující sérum s vitamínem C

Pokud Vaše pokožka není citlivá a je spíše odolná, určitě toto sérum vyzkoušejte. Dalo by se říci, že je to dar z nebes, pokud se jedná o pigmentové skvrny. Pomohlo mi před nějakou dobou, kdy jsem na pleti měla mnoho nevzhledných skvrn. Sérum se s mým problémem vyrovnalo velmi rychle a díky pravidelnému používání byla pleť projasněná a zdravá na pohled. Vitamín C se zde nachází ve formě 5% kyseliny askorbové a přidaných 10 rostlinných extraktů zvyšuje antioxidační, revitalizační a antibakteriální vlastnosti.

Nemá prakticky žádnou vůni a má lehkou gelovou konzistenci. Příjemně napíná pokožku. Pokud hledáte produkt s účinnou látkou, která nejen, že bojuje proti pigmentovým skvrnám, ale má taky silné antioxidační účinky, produkt od značky Purito může být ideální volba!

Sérum s alfa arbutinem

BasicLab - Cosmetology Esteticus - Sérum redukující pigmentové skvrny

4. BasicLab - Cosmetology Esteticus - Sérum redukující pigmentové skvrny

Jeden z nejpopulárnějších kosmetických přípravků, pokud jde o boj s pigmentovými skvrnami. A to všechno díky 3 (vlastně 4) obsaženým složkám. Kosmetika obsahuje 10 % azeloglycinu a 2 % alfa arbutinu, které zesvětlují pigmentové skvrny a předchází vzniku nových, 3 % kyseliny tranexamové, která účinně bojuje proti melasma a niacinamid, který má sebo-regulační účinky. Sérum účinně rozjasňuje, předchází vzniku nových pigmentových skvrn, účinně redukuje pupínky a nedokonalosti a zklidňuje.

Sérum má lehkou vodnatou konzistenci, zanechává mírně lepivou vrstvu, ale nezatěžuje pleť. Sérum je vhodné na den i noc, ale pamatujte na vysoký stupeň SPF ochrany.

Sérum s peptidy

The Ordinary - Azelaic Acid Suspension 10% - Lehká emulze s kyselinou azelaovou

5. The Ordinary - Azelaic Acid Suspension 10% - Lehká emulze s kyselinou azelaovou

Vsaďte na klasiku a jednoduchost! Kyselina azelaová je jednou z mála kyselin, kterou můžete používat i na aktivní akné. Pokud tedy bojujete s pupínky nebo tmavými skvrnami, které zůstávají po zhojeném pupínku, vyzkoušejte tento produkt! Kyselina azelaová účinně a poměrně rychle zesvětluje skvrny po těžších formách akné a pomáhá redukovat zarudnutí. Je účinná také proti hnědým pigmentovým skvrnám.

Krém má lehkou konzistenci a matný finish. Můžete ho používat pod SPF krém na den nebo pod make-up anebo jako noční krém.


Doufám, že se Vám dnešní článek s tipy na produkty proti pigmentovým skvrnám líbil a usnadnil Vám výběr správného produktu. Pokud si ale stále nejste jisti, napište nám na Instagram nebo se spojte s naší zákaznickou linkou. :)Zobrazit další příspěvky z Leden  2022
pixel