Péče o pleť při nachlazení a nemocech

0 0 4 min
Péče o pleť při nachlazení a nemocech
Péče o pleť
0 0 4 min

Obsah

  Péče o pleť při nachlazení

  Asi každý z nás zná situaci, kdy se kromě neduhů souvisejících s nachlazením, chřipkou či jiným onemocněním objevují i ​​problémy související s pokožkou. Suchý, podrážděný nos, popraskané rty, ale i nadměrná suchost celého obličeje dokážou zkomplikovat život na pár dní nebo i na týden. Týden v tak nepříjemných podmínkách zní jako věčnost 🙂 Dnes se s Vámi podělím o rady, jak se vyhnout kožním problémům při boji s nachlazením!

  Suchá pokožka

  Pokud jde o hydrataci pokožky, její výživu a prevenci vysychání během nachlazení, zde je několik tipů, které stojí za to vyzkoušet:

  Péče o obličej

  Pamatujte, že prevence se vždy vyplatí! Během prvních příznaků nachlazení, jako je rýma, použití kapesníků dráždí kůži a později způsobuje šupinatou kůži na nose. Vyplatí se vysadit vysoce exfoliační přípravky, jako jsou kyselinové přípravky, nebo takové které mohou pokožku dráždit, jako jsou mechanické peelingy.
  Vsaďte na regeneraci!

  Čištění

  Vybírejte jemné mycí emulze, které nezpůsobují dodatečné vysušení nebo napnutí pokožky. Vyhněte se produktům s částicemi, silně exfoliačním a matujícím účinkem. Doporučuji se také vzdát make-upu, aby pleť příliš nezatěžoval, ale také proto, že pleť bez make-upu Vám umožní nanést si pleťovou vodu nebo krém i vícekrát během dne, když je potřeba. Vzdejte se také kosmetických tamponů. Místo zbytečného dodatečného tření pleti při odličování používejte pleťová mléka / másla nebo oleje. Během odličování make-upu nebo SPF krému pleť jemně promasírujete, díky čemuž se rychleji regeneruje.

  Tónování pleti

  Používání tonik není nutným krokem v péči o pleť, ale své výhody má bezesporu. Jednou z nich je schopnost dodat další aktivní složky hluboko do pokožky, často s relativně lehkým složením. Při nachlazení však odložte kyselá tonika, abyste pokožku nedráždili. Během této doby doporučuji tonika s krémovou, mléčnou texturou, které můžete vklepávat rukou, nebo tonika s atomizérem, abyste si vatovými tampony nedráždili pokožku.

  Hydratace pleti

  Sérové ​​produkty, které dodají extra dávku hydratace, jsou dobrou volbou pro těžší krémy používané k regeneraci pleti. Jak už jsem zmínila dříve, nevyplatí se je nechávat na pleti samotné, ani vybírat jediný přípravek na suchou pleť. Taková kosmetika může být doplňkem – další vrstvou hydratace.

  Výživa pokožky

  Nejdůležitější bod při nachlazení a nemocech. V tuto chvíli je nejlepší zvolit zábalové, výživné a regenerační přípravky. Vybírejte produkty obsahující oleje, ceramidy a zklidňující složky, např. panthenol. Dále zapomeňte na dělení denních a nočních krémů 🙂 Pokud noční produkt neobsahuje kyseliny, retinol ani žádné dráždivé složky, můžete jej s úspěchem používat i na den a poskytnout suché pleti větší dávku výživy.

  Celonoční pleťové masky

  Dobré je také používat celonoční pleťové masky. Často mají bohaté složení, díky kterému se probudíte s hydratovanou, vyživenou pokožkou! Výživné a hydratační masky s krémovou texturou se postarají o Vaši suchou, podrážděnou pokožku.

  Pupečník asijský na podráždění

  Do péče se vyplatí zařadit i kosmetiku s extraktem z pupečníku asijského, který redukuje zarudnutí, umožňuje bojovat s podrážděnou pleti a také báječně zklidňuje unavenou pokožku obličeje. Tento extrakt najdete v krémech a maskách i v produktech na rty. Přesvědčte se sami.

  Suchý nos od rýmy

  Kdo by neznal ten hrozný pocit, když je nos po pár dnech nemoci tak suchý a podrážděný, že je těžké se ho dotknout kapesníkem a neustále Vás trápí rýma? Myslím, že je to velký problém, pro který mám dnes řešení! Několikrát denně používejte silně regenerační krémy, masti a elixíry, abyste zabránili tvorbě suché pokožky kolem nosu. Měly by to být hydratační produkty, které na pokožce nějakou dobu zůstanou, obepínají pokožku a chrání ji před popraskáním a podrážděním. Jakmile ucítíte, že produkt na Vaší pokožce není, aplikujte jej znovu. Nezapomeňte tento rituál zavést hned od prvního dne! Je lepší předcházet vysychání kůže kolem nosu, než si dělat starosti s tím, jak se poté zbavit suché kůžičky a silného podráždění.

  Suché, popraskané rty

  Dalším častým problémem infekcí jsou suché, popraskané rty. Abyste tomu zabránili, vyplatí se také používat profylaktické balzámy. Zásobte se vysoce hydratačními SOS balzámy, které pomohou regenerovat jemnou pokožku rtů.

  Péče o tělo

  Ne každý pociťuje v nemoci nepříjemné příznaky, jako je suchá kůže po celém těle. Pokud tento pocit ale máte, pak se vyplatí zaměřit se na výživu, regeneraci pokožky a vyvarovat se silně exfoliačních peelingů s částečkami.

  Hydratace a vyživa

  Silně hydratační a vyživující tělové přípravky udrží Vaši pokožku jemnou a hladkou a nebudete se obávat pálení a svědění způsobeného suchou pokožkou. Některá mléka a másla jsou dost mastná, ale vytvářejí okluzi a zabraňují odpařování vody a nadměrnému vysoušení pokožky. Pokud jste ale nemocní, můžete strávit čas pod dekou a mastnota balzámu by Vás neměla obtěžovat 🙂

  Nezapomínejte na pravidelnou péči o pleť, abyste si každý den užili zdravou, hladkou a hydratovanou pokožku. V případě jakýchkoliv dotazů nám vždycky můžete napsat na instagram nebo se spojit s naší zákaznickou linkou.

  Líbil se vám tento článek?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments