Styling kudrnatých vlasů – účinné metody

0 0 7 min
Styling kudrnatých vlasů – účinné metody
Vlasy
0 0 7 min

Obsah

  Pokud jste majitelkou kudrnatých vlasů, určitě víte, že úprava vln a kudrn je stejně důležitá jako samotná péče o ně. Volba správné metody na úpravu kudrnatých vlasů může mít velký vliv na každodenní vzhled účesu. Prozradíme vám pár tipů, které vám pomohou vybrat ty nejlepší produkty pro styling vašich jedinečných kudrnatých vlasů.

  Jak sušit kudrnaté vlasy, abyste zvýraznili tvar vln?

  Vysoušení kudrnatých vlasů je stejně náročná disciplína jako samotná péče. Ale nebojte – existuje pár triků, které nejen, že celý proces usnadní, ale navíc podpoří výsledný efekt.

  Hlavní zásada: v případě vlnitých vlasů omezte vysoušení na „plné obrátky“. Vysoké teploty a síla proudění vzduchu mohou způsobit, že vaše vlny budou vypadat neupraveně a rozlítaně a postupně se začnou krepatit. Kudrnaté vlasy upřednostňují šetrné zacházení, proto je sušte na nízký stupeň, abyste je zbytečně nepoškodili a Pokud máte více času, nejlepším způsobem na sušení kudrnatých vlasů je nechat je přirozeně uschnout. Jednoduchá, neinvazivní metoda, která je ve výsledku nejefektivnější. Tento způsob pomáhá zachovat přirozený tvar vln a zároveň minimalizuje riziko poškození způsobené teplým vzduchem z fénu. Z umytých vlasů jemně vymačkejte přebytečnou vodu, naneste oblíbený balzám nebo bezoplachový kondicionér a nechte vlasy přirozeně uschnout.

  Za pozornost stojí také plopping metoda, která spočívá ve vysoušení vlasů v turbanu z bavlněného materiálu nebo ručníku z mikrovlákna (nepoužívejte klasický froté ručník). Vlasy na několik minut zamotejte do turbanu a poté nechte volně uschnout. Tzv. plop pomáhá definovat tvar vln.

  Pokud vás tlačí čas a jste nuceni použít fén, zkuste to s difuzérem. Toto příslušenství, které se nasazuje na fén rozděluje proud vzduchu, díky čemuž zvýrazní tvar vln a zabrání tomu, aby vaše vlasy vypadaly jako sláma. Používejte ho spolu s nízkým stupněm teploty a minimálním prouděním vzduchu. Vlasy sušte v předklonu, od spodu směrem nahoru. Vlasy na něm jakoby jemně pozvedávejte – díky tomu dosáhnete krásných vln.

  Jak a čím česat kudrnaté vlasy?

  Rozčesávání zvlněných vlasů je tak říkajíc výzvou a pokud to neděláte správně, snadno vás může váš vlastní vzhled v zrcadle vyděsit. 🙂 Naštěstí existuje pár pravidel a pokud je budete dodržovat, styling vlasů si nejen usnadníte, ale celkově to bude méně stresující zážitek.

  Na co pamatovat především? Vlnité a kudrnaté vlasy rozčesávejte ještě mokré nebo vlhké. Díky tomu zabráníte vzniku poškození ve struktuře vlasu a předejdete krepatění. Nejlepším řešením je vlasy rozčesat ještě ve sprše – naneste kondicionér a vlasy rozčešte prsty. Můžete také vyzkoušet Bowl method neboli metodu s použitím misky.

  Pokud preferujete klasický způsob česání vlasů, zvolte hřeben s řídkými zuby. Tento pomocník bude k vašim vlnám šetrnější a pomůže předejít mechanickému poškození. I kartáč pro kudrnaté vlasy bude vhodný. Nepoužívejte však kartáče s tenkými štětinami posazenými blízko u sebe – pro vlnité a kudrnaté vlasy jsou příliš agresivní a mohou způsobovat krepatění. Opět zvolte raději kartáč se silnými štětinami rozestavěnými daleko od sebe. Nejčastěji jsou tyto doplňky vyrobeny ze dřeva nebo z bambusu, což minimalizuje krepatění vlasů.

  Jakmile si zvolíte jednu z metod, vlasy rozčesávejte vždy od konečků a postupujte směrem nahoru, ke kořínkům. Díky tomu zabráníte vzniku nežádoucích zacuchaných uzlíků. Nezapomeňte – tento krok je skvělou příležitostí pro použití vašeho oblíbeného vlasové oleje nebo séra, které dodatečně hydratují a dodají vašim vlnitým vlasům lesk.

  Speciální přípravky pro kudrnaté vlasy – jaké používat?

  Výběr vhodných produktů je nejdůležitějším krokem jak v případě stylingu, tak i v samotné péči o kudrnaté a vlnité vlasy. Kvalita a typ použitých přípravků rozhoduje o tom, jak bude výsledný efekt vypadat. Připravili jsme pro vás seznam přípravků, které se můžou hodit:

  Stylingové krémy – přípravky pro zvýraznění kudrn

  Krém pro úpravu kudrnatých vlasů je nezastupitelný pomocník pro ty z vás, kdo toužíte po krásných a výrazných kudrnách. Díky těmto přípravkům budou vaše vlasy přesně definované bez ohledu na to, zda jste majitelkou přirozeně vlnitých vlasů nebo chcete dosáhnout výraznějšího vzhledu, protože máte mírně zvlněné vlasy a chcete jejich potenciál vytěžit naplno.

  Používání stylingového krému a jeho výhody:

  Jak stylingové krémy používat?

  Pokud chcete dosáhnout nejlepších výsledků, dodržujte několik základních kroků a přípravek používejte následovně:

  1. malé množství krému naneste do dlaní
  2. rovnoměrně rozetřete na vlhké vlasy (zejména do délek vlasů a na konečky)
  3. vlasy jemně promačkejte do požadovaného tvaru
  4. nechte volně uschnout nebo pro urychlení celého procesu vysušte difuzérem

  Styling zvlněných vlasů pomocí gelu

  Stylingový gel je svatým grálem v péči o kudrnaté a vlnité vlasy. Díky jeho účinkům máte svůj účes pod kontrolou po celý den. Co získáte zařazením gelu do vaší každodenní péče o kudrnaté vlasy?

  Jak používat gel v případě kudrnatých vlasů?

  Pro získání krásného účesu za pomocí gelu, postupujte následovně:

  1. malé množství gelu (vystačí velikost zrnka hrachu) naneste do dlaní
  2. rovnoměrně rozetřete na mokré nebo vlhké vlasy (zejména na konečky)
  3. jemně promačkejte v dlaních až do získání požadovaného tvaru
  4. vlasy nechte přirozeně uschnout nebo vysušte fénem (s difuzérem!). Díky tomu proces schnutí urychlíte.

  Pěna pro styling kudrnatých vlasů

  Styling vlnitých vlasů nemusí být věda! Pěny jsou nezastupitelným produktem, protože krásně zvýrazňují a definují tvar vln a jejich použití je velmi jednoduché. Díky tomu získají vaše vlny krásný tvar, budou pružné a vydrží po celý den. V porovnání se stylingovými krémy a gely jsou pěny lehčí a na vlasech méně znatelné – vlny proto zvýrazňují pouze jemně. Pěna navíc dodá vašim vlasům objem (zejména u kořínků).

  Jak používat pěnu na vlnité vlasy?

  Pár pravidel, jak upravovat kudrnaté vlasy pomocí pěny, abyste dosáhli nejlepších výsledků:

  1. před použitím protřepejte. Malé množství pěny naneste do dlaní (s množstvím to nepřehánějte, abyste vlasy příliš nezatížili).
  2. rovnoměrně naneste do celých délek ještě vlhkých vlasů
  3. jemně promačkejte, aby pěna dobře pronikla do vlasů a dodala jim požadovaný tvar
  4. vysušte fénem s difuzérem nebo nechte volně uschnout

  Úprava vlasů není vše

  Styling zvlněných vlasů je umění, které vyžaduje vědomou péči – nebojte se experimentovat a objevovat nejlepší metody a vhodné přípravky pro kudrnaté vlasy. Nezapomínejte, že každé vlasy jsou jiné, proto zkoušejte nejrůznější stylingové techniky a dopřejte si krásně tvarované vlny!

  Nezapomínejte samozřejmě také na to, že styling je pouhou kapkou v kudrnatém moři, jak zachovat vaše vlasy v té nejlepší formě. Vědomá péče o vlnité vlasy, vhodné přípravky, vlasové olejování a pravidelné mytí – všechny tyto kroky jsou součástí holistického přístupu v péči o kudrnaté vlasy a jsou nejlepší strategií, jak získat a zafixovat dokonalý tvar vln.

  Pokud vás toto téma více zajímá, napište nám na náš e-mail: objednavky@cosibella.cz A v případě jakýchkoliv dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat také na našem facebookuinstagramu nebo telefonním čísle +420 597 010 522.

  Líbil se vám tento článek?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments