TOP 10 Paula’s Choice

0 0 9 min
TOP 10 Paula’s Choice
Kosmetické značky
0 0 9 min

Obsah

  O ZNAČCE A MAJITELCE
  Majitelkou značky je Paula Begoun, podnikatelka známá ve světě krásy. Myšlenka na vytvoření značky vznikla, když sama začala řešit mnoho kožních problémů – akné, zbarvení, první vrásky a dokonce i ekzémy. Nemohla najít perfektní produkty pro svoji pleť, a tak se rozhodla založit vlastní značku.

  Výrobky měly být pečlivě zkoumány a testovány z mnoha úhlů pohledu – a stalo se tak. Paula klade velký důraz na bezpečnost výrobků a účinnost jejich použití, podporovanou výzkumem. Před uvedením produktu na trh, je vzorec testován na dobrovolnících nezávislou laboratoří z hlediska podráždění a bezpečností, což rozhodně zvyšuje důvěru mnoha spotřebitelů po celém světě.

  Rok 2020 je pro Paul’s Choice výjimečný. V říjnu značka oslavila své 25. výročí! Přesně tolik let působí na trhu, sdílí své úspěchy a zkoumá fakta, protože, jak přiznává zakladatelka, „krása začíná pravdou“. Všechno nejlepší!

  OBALY
  Paula’s Choice nepoužívá průhledné obaly, protože přísady obsažené v přípravcích snižují jejich účinnost pod vlivem UV záření. Značka Pauli Begoun se zavázala ke snižování emisí oxidu uhličitého (CO2). Kromě toho také podnikli kroky k zajištění recyklovatelnosti jejich obalů. Někdy to však nebylo možné kvůli velikosti, barvě nebo smíšeným materiálům. Hledali tedy alternativu, která by naši planetu chránila před plasty. Uzavřeli také partnerství s TerraCycle, za účelem recyklace všech použitých produktů. TerraCycle recykluje všechny velikosti obalů a zajišťuje, že použité obaly Paula’s Choice darované společnosti TerraCycle nikdy neskončí na smetišti.

  PRODUKTY
  Na cosibella.cz najdete spoustu produktů Paula’s Choice! Naše nabídka zahrnuje mnoho produktů s kyselinami, tonika, séra, masky, krémy a oleje. Výběr je tak velký, že každý najde vhodný produkt, bez ohledu na věk, kosmetické nedokonalosti nebo typ pleti.

  TOP 10
  Z více než 50 produktů jsme vybrali ty, které jsou podle našeho názoru nejzajímavější a stojí za vaši pozornost. Při výběru nejlepších značkových produktů řídili jsme se složením a účinkem produktu. Mezi těmito 10 produkty najdete mimo jiné produkty s kyselinami, jak na obličej, tak na tělo, hydratační krém – MUST HAVE pro suchou pokožku, antioxidační sérum (s vitaminem C nebo na bázi extraktů), oční krém s omega kyselinami a ceramidy a náš nový produkt – sérum s 20% Niacinamidem! Už teď při nákupu tohoto produktu obdržíte kosmetickou taštičku s logem Paula’s Choice ZDARMA!. 😉


  Začneme exfoliačním přípravek s 2% kyselinou BHA, která je podle našeho názoru must-have na zimu pro lidi s mastnou/smíšenou pokožkou a černými tečkami. Kyselina salicylová v maximální koncentraci má protizánětlivé a antikomedogenní účinky a reguluje tvorbu kožního mazu. Má také schopnost proniknout hluboko do pokožky, má antibakteriální a keratolytické účinky. Díky těmto vlastnostem čistí ucpané mazové žlázy (póry) a snižuje jejich viditelnost. Receptura byla obohacena o antioxidant – extrakt z listů zeleného čaje, který má na pokožku adstringentní, protizánětlivý a tonizující účinek. Produkt má velmi nízké pH (3,2 – 3,8).

  Nezapomeňte nekombinovat produkty tohoto typu s přísadami, které při tak nízkém pH ztrácejí biologické funkce – můžete tak neutralizovat jejich účinky. Jsou mimo jiné niacinamide a peptidy.

  Vždy Vám připomínáme, abyste používali SPF, zejména při léčbě kyselinou nebo retinolem. Přestože samotná kyselina salicylová nemá fotosenzitizující účinek, vždy doporučujeme používat výrobek s vysokým filtrem SPF, zejména při ošetření kyselinou nebo retinolem. Kyselina, která vykazuje fotosenzitizující účinky, a to i při nízké koncentraci, může způsobit, že pokožka bude citlivější na UV záření, a proto je fotoprotekce během a po ošetření tak důležitá. Bez použití fotoprotekce s ošetřením kyselinou/retinolem můžete dosáhnout zbarvení pokožky, co nedoporučujeme. 😉

  Indikace:

  Vlastnosti přípravku:


  Synergie dvou skupin kyselin – AHA a BHA. Obsahuje kyseliny AHA, jako jsou kyselina glykolová, mléčná, jablečná a vinná, které jsou určeny ke sjednocení tónu pleti, snížení zbarvení a vyhlazení povrchu pokožky pomocí keratolytického účinku. Kyselina salicylová obsažená v produktu má protizánětlivé, antikomedogenní účinky a reguluje sekreci kožního mazu. Kromě kyselin přípravek obsahuje také zklidňující látky, m.j. allantoinbisabolol a heřmánkový ekstrakt – všechny tyto složky snižují dráždivý účinek kyselin. Produkt je také bohatý na peptidy, ceramidy a rostlinné extrakty. První mají protivráskový účinek, stimulují zvýšení pevnosti, soudržnosti a hustoty pokožky. Ceramidy, nazývané mezibuněčným cementem, působí jako hydrolipidová bariéra pokožky, která chrání před nadměrným odpařováním vody. Rostlinné výtažky zajišťují optimální hydrataci a antioxidační účinek. Koktejl je určen pro smíšenou, mastnou, zralou pleť se zbarvením, vráskami a jizvami po akné. Produkt má pH v rozmezí 3,5 až 4,0. Jedná se o další přípravek s kyselinami – během léčby je nutné používat vysokou ochranu UV.

  Indikace:

  Vlastnosti přípravku:

  Paula’s Choice – Skin Perfecting 8% AHA Gel Exfoliant Exfoliační Gel s 8% Kyselinou Glykolovou


  Něco pro ty, kteří mají rádi lehké, gelové přípravky. Gel obsahuje 8% kyseliny glykolové, který, jak jsme psali výše, snižuje zbarvení, sjednocuje tón pleti a vyhlazuje její povrch pomocí keratolytického účinku. Kromě AHA kyseliny přípravek obsahuje také antioxidační extrakt z listů zeleného čaje a přísady zklidňující pokožku – šťávu z aloe vera, panthenol a výtažek z heřmánku. Kyselina hyaluronová s nízkou molekulovou hmotností (LMW), neboli hyaluronát sodný bude hydratovat přes vázání vody v pokožce. Produkt má pH 3,5 – 3,9 a stejně jako výše popsaná kosmetika je to přípravek s kyselinou – během léčby je nutné používat krém s SPF50.

  Indikace:

  Vlastnosti přípravku:

  Pokud máte pokožku s rozšířenými a popraskanými žilkami, mastnou nebo smíšenou pleť, bojujete s nadprodukcí kožního mazu a rozšířenými póry – je to produkt pro Vás. Krémovo-gelové sérum obsahuje kyselinu zvláště doporučenou pro kapilární pokožku, tj. kyselinu azelaovou, která reguluje tvorbu kožního mazu, utěsňuje krevní cévy, vyrovnává tón pleti, snižuje zarudnutí a zesvětluje zbarvení. Kromě toho se velmi často používá při léčbě růžovky. Sérum obsahuje také kyselinu salicylovou, která má protizánětlivé účinky, bojuje s černými tečkami a reguluje sekreci kožního mazu. Allantoinbisabolol zklidňují podráždění, lékořicový extrakt extrakt z rostliny Boerhavia Diffusa snižují zarudnutí a mají antioxidační a protizánětlivé účinky. Vzhledem k obsahu kyseliny salicylové je během léčby nutné používat vysokou ochranu SPF.

  Indikace:

  Vlastnosti přípravku:

  Paula’s Choice – Skin Revealing Body Lotion 10% AHA Zpevňující Exfoliační Balzám S 10% Kyselinou Glykolovou


  Poslední kyselinový produkt, který popisujeme v tomto příspěvku. Co ho odlišuje od jiných produktů? Za prvé, jeho účel – je to tělové mléko s kyselinou AHA. Skvělá alternativa pro lidi, kteří nemají rádi exfoliaci pokožky pomocí standardních granulovaných peelingů. Balzám s kyselinou glykolovou je kombinací hydrataci, vyživování a exfoliaci pokožky. Za keratolytický účinek je zodpovědná kyselina glykolová v koncentraci 10%. Kyselina navíc urychluje regeneraci pokožky, zabraňuje zarůstání vlasů a keratóze. Produkt obsahuje bambucké máslo, které snižuje transepidermální ztrátu vody z pokožky, vyživuje a chrání a také rostlinné výtažky, které regenerují pokožku. Produkt má pH v rozmezí 3,5 až 3,9 – je nejlepší ho používat v zimě, kdy tělo není vystaveno slunci. V opačném případě chraňte pokožku opalovacím krémem s vysokou ochranou proti slunci SPF50.

  Indikace:

  Vlastnosti přípravku:

  Paula’s Choice – Water-Infusing Electrolyte Moisturizer Hydratační Krém S Elektrolyty


  MUST HAVE pro lidi se suchou, dehydratovanou pokožkou. Krém obsahuje mnoho látek, které snižují transepidermální ztrátu vody z pokožky (TEWL), m.j. Potassium PCA, Magnesium PCA nebo Calcium PCA. Výrobek obsahuje také cukerné alkoholy (polyoly) – inositolxylitol a sorbitol, které jako zvlhčovače hydratují pokožku a také mnoho extraktů, které regenerují, vyživují a mají antioxidační účinky. Krém byl obohacen o skvalan, který posiluje hydrolipidovou bariéru, aniž by ucpával pokožku, ceramidy, které tuto bariéru obnovují, cholesterol, který vytváří na povrchu kůže okluzivní vrstvu a syntetický peptid Acetyl Hexapeptide-37 – skládá se z aminokyselin (alanin, prolin, serin a glycin), které pomáhají udržovat správnou úroveň hydrataci pokožky. Jak vidíte, je zde spousta přísad, které hydratují a omezují TEWL, takže pokud bojujete s neustálým vysušováním pokožky, může být tento produkt pro Vás.

  Indikace:

  Vlastnosti přípravku:

  Paula’s Choice – Omega + Complex Eye Cream
  Oční Krém s Omega Kyselinami


  Produkt pro lidi, kteří bojují se suchou pokožkou a vráskami kolem oči. Krém obsahuje omega kyseliny 3, 6 a 9, které silně vyživují a hydratují pokožku kolem očí, ceramidy (jak jsme již zmiňovali) obnovují hydrolipidovou bariéru a skvalan, který kromě posílení této bariéry zvyšuje také penetraci účinných látek. Produkt obsahuje niacinamide, který sjednocuje tón pleti, hydratační kyselinu hyaluronovou s nízkou molekulovou hmotností (hyaluronát sodný), cholesterol, mnoho extraktů a jiných hydratačních a regeneračních přísad. Krém vyživuje, hydratuje pokožku a snižuje výskyt vrásek kolem oči.

  Indikace:

  Vlastnosti přípravku:


  V TOP 10 Paula´s Choice rozhodně nemohla chybět kyselina L-askorbová. Jsme fanoušky vitaminu C a věříme, že péče bez produktu obsahujícího tuto složku je neúplná. 😉 Lehké, rychle se vstřebávající sérum obsahuje tuto složku v čisté formě, tj. Ascorbic Acid v koncentraci 15%. Má antioxidační účinek, utěsňuje krevní cévy, zesvětluje zbarveni, sjednocuje tón pleti a rozsvětluje ji. Sérum obsahuje také antioxidační vitamín E, který vyživuje pokožku. Skvělým doplňkem výše uvedených složek je kyselina ferulová, která tyto vitamíny (C a E) stabilizuje, zvyšuje jejich účinnost a rozšiřuje aktivitu. Kromě výše zmíněných vitamínů přípravek obsahuje také složky, které vážou vodu v pokožce, jako třeba hyaluronát sodný, bisabolol, panthenol a také Hexanoyl Dipeptide-3 Norleucine Acetate, tj. biologicky aktivní tripeptid, který je určen k urychlení regeneraci pokožky a zároveň hydratuje a vyhlazuje pokožku. Složení je velmi promyšlené a každá ze složek je tam z nějakého důvodu. Produkt má pH 3,0, což zaručuje penetraci kyseliny L-askorbové skrz rohovou vrstvu pokožky a její účinnost. Vzhledem k čisté formě vitaminu C produkt nedoporučuji osobám s citlivou pokožkou, protože může způsobit podráždění. Během léčby vitaminem C používejte krém s ochranným faktorem SPF50. 

  Indikace:

  Vlastnosti přípravku:

  Paula’s Choice – Earth Sourced Power Berry Serum

  Antioxidační Sérum


  Další lehký gelový produkt s antioxidačním účinkem, tentokrát bez vitaminu C v hlavní roli. Za silný antioxidační účinek zodpovídá až 15 ovocných extraktů, včetně extraktu z plodů angreštu, borůvky, maliny, aceroly nebo acai. Kombinace těchto extraktů poskytuje ochranu před volnými radikály. Kromě extraktů sérum obsahuje také vyživující vitamin E, skvalan a 2 peptidy, které působí proti stárnutí. Produkt hydratuje, má antioxidační účinek a vyhlazuje pokožku.

  Indikace:

  Vlastnosti přípravku:


  Paula’s Choice – Niacinamide 20% Treatment Sérum z 20% Niacinamidem


  Existuje důvod, proč jsme tento produkt nechali na konec – je to novinka, kterou máme v nabídce od října. Když ho koupíte, získáte značkovou kosmetickou taštičku jako dárek. Paula’s Choice už má ve své nabídce sérum z 10% niacinamidem, ale v tomto příspěvku se zaměříme na novinku, kvůli dvakrát větší koncentraci vitaminu B3. Je to vlastně jediný produkt s tak vysokou koncentrací niacinamidu na trhu. Jsme fanoušky této účinné látky. Majitele smíšené pleti se zvětšenými póry a nadprodukcí kožního mazu by vždy měli vyhledávat niacinamide ve složení produktu. Má protizánětlivý účinek, sjednocuje tón pleti, zabraňuje zbarvení, reguluje produkci kožního mazu a snižuje viditelnost pórů. Složení také obsahuje vitamin C ve stabilní formě (ascorbyl glucoside), který má antioxidační účinek, rozjasňuje pokožku a zesvětluje zbarvení. Přípravek byl také obohacen o lékořicový extrakt extrakt zezeleného čaje s protizánětlivým, rozjasňujícím účinkem a také zklidňující allantoin. Navzdory vysoce koncentrovaným přísadám má produkt lehké složení bez tuku, účinně sjednocuje tón a strukturu pleti, snižuje viditelnost mazových žláz (pórů). Je obzvlášť vhodný pro péči o mastnou, smíšenou a problematickou pleť.

  Indikace:

  Vlastnosti přípravku:

  Doufám, že jsme Vám přesně představili značku a vybrané produkty Paula’s Choice. Pokud používáte tyto produkty, určitě nám dejte vědět jak fungují na Vaši pleť a označte nás na instastory @cosibella_cz.

  Líbil se vám tento článek?

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments