Dvoufázové čištění pleti – naučte se, jak lépe odstranit make-up


Text přečtete za 4 minuty.

Dvoufázové čištění pleti – naučte se, jak lépe odstranit make-up

Dvoufázové čištění pleti – naučte se, jak lépe odstranit make-up małe

Připomeňme si chvíli, kdy stojíte večer před zrcadlem a pozorujete svou pleť. Nese tíhu celého dne – nečistoty, make-up, zbytky opalovacího krému, kožní maz, pot. Pravděpodobně jste museli několikrát zvedat telefon nebo si podepřít obličej, což je velmi snadný způsob, jak přenést nežádoucí mikroby na kůži. Jak si tedy obličej důkladně vyčistit? V tomto příspěvku Vám vysvětlím dvoufázové čištění. Řeknu Vám, proč se to vyplatí a jaké účinky můžete očekávat.

Co je dvoufázové čištění pleti?

Začněme od začátku. Věděli jste, že kůže je největším orgánem lidského těla? Kromě toho plní řadu funkcí nezbytných pro naše fungování. Protože je tak přátelská a potřebná, možná stojí za to jí to vynahradit a trochu ji hýčkat. Základem péče je pochopení Vaší pleti, čištění, hydratace, ochrana, regenerace, exfoliace a reakce na její potřeby různými účinnými látkami. V tomto článku se zaměříme na správné čištění – přesněji na to nejúčinnější, skládající se ze dvou fází.

První fáze = produkty na olejové bázi

Druhá fáze = produkty na vodní bázi


Prvním krokem je rozpuštění zbytků make-upu, filtru a zbývajících nečistot pomocí oleje, pleťové nebo micelární vody. Druhou fází je důkladné čištění a mytí pleti. Za tímto účelem můžete sáhnout po gelu, pěně nebo emulzi – záleží na Vašich preferencích :)
Své návrhy produktů představím později v článku.

Čištění obličeje ve dvou krocích – jaké účinky na Vás čekají?

Věřte, že důkladně vyčištěná pleť se Vám odmění a rychle zaznamenáte velmi příznivé změny ve stavu Vaší pleti. Pokožka je díky tomu vyživená, jemná a účinné látky snáze působí a umožňují jejich lepší vstřebávání. Všimla jsem si, že díky dvoufázovému čištění vypadá moje pleť prostě zdravěji - v každém smyslu toho slova. Pokud se potýkáte s problémem ucpané pleti, určitě tuto metodu otestujte. Často obviňujeme produkt a v důsledku toho je na černé listině. Problém je ale v tom, že za to můžeme my. Lehce vyčištěná pleť není čistá. Mohou na ní být ještě zbytky kosmetiky, což zase přispívá k tvorbě černých teček. Dokonalým příkladem takové situace jsou SPF přípravky.

Správně vybraný opalovací krém je výhra, i když často můžete slyšet názor, že konkrétní přípravek zanáší. Je to individuální záležitost, přičemž každý opalovací krém, který je nedostatečně vyčištěn a ponechán na pokožce, tento problém generuje. Proto je tak důležité ho odstranit a to nejlépe olejovým přípravkem. Neméně důležitým a běžným pravidlem je odličování večer. Osobně si nedokážu představit, že bych šla spát nalíčená, bez ohledu na míru únavy. Takže pokaždé, když se nalíčíte, nezapomeňte se odlíčit. Nejste-li příznivci olejových receptur, stejně dobře v prvním kroku poslouží micelární voda. Micely v něm obsažené vyčistí zbytky make-upu, nečistoty, kožní maz a veškeré nečistoty. Dobře upravená pleť přinese výsledky v budoucnu a udrží ji déle mladou a svěží.

Čištění aknózní pleti ve dvou krocích

A co problematická pleť? Bude olej fungovat na čištění pleti se sklonem k akné? Jako majitelka mastné pleti se sklonem k nedokonalostem Vás mohu ujistit, že si svou večerní rutinu nedovedu představit bez dvoufázového čištění obličeje. Chápu, z čeho pramení obavy, ale rozhodně je potřeba se překonat! Nikdy jsem nepozorovala žádné zhoršení pleti, spíše naopak. Kdybych měla velmi jednoduše popsat, jak se má pleť po takovém čištění cítí, řekla bych, že může konečně dýchat. Věděli jste, že tuk rozpouští tuk? Sebum je lipidová směs, takže první fáze čištění to zvládne perfektně. Navíc olej, který si do pokožky vmasírujete, aby rozpustil nečistoty, na pleti dlouho nevydrží. V dalším kroku jej můžete smýt gelem nebo pěnou. Musíte vědět, že u nedokonale vyčištěné pleti je větší pravděpodobnost vzniku nedokonalostí. Ještě váháte?


Čištění obličeje ve dvou krocích – ráno nebo večer?

Měli byste ráno provést dvoufázové čištění? Pokud cítíte potřebu to udělat, neexistují žádné kontraindikace. Pleť však po noci není tak zanesená jako po celém dni, takže můžete použít pouze gel nebo pěnu, která obličej určitě zvládne vyčistit. V ranní péči používám pěnu, která mi spolu s tonikem dodává velmi pohodlný pocit svěžesti.

Dvoufázové čištění krok za krokem – jak na to?

Nyní Vás provedu celým procesem dvoufázové očisty a navrhnu mnou otestované produkty, které mohu s klidným svědomím doporučit!

Krok 1 - odlíčení

Odlíčení otevírá proces celého čištění obličeje. Začněte nejodolnějšími oblastmi, tedy očima a ústy. Nechte kosmetiku aby rozpustila řasenku a rtěnku. Poté přejděte na zbytek obličeje a věnujte čas důkladnému smytí podkladové báze a zbývající barevné kosmetiky.

Micelární voda

Micelární voda je řešení pro lidi, kteří nemají rádi mastné formule a obtěžuje je ,,mlha na očích”. Je velmi důležité, aby na pokožce nezůstala, protože vždy by se měla smýt. I když v první fázi čištění používám olejové produkty, tak prvotní odlíčení občas udělám micelární vodou. Hlavně kolem očí, když jsem použila voděodolnou řasenku.

Basiclab - Micellis - Micelární voda pro suchou a citlivou pokožku

Basiclab - Micellis - Micelární voda pro suchou a citlivou pokožku

Podívejte se na tento produkt a věnujte pozornost jeho objemu. Můžu Vám slíbit, že vydrží opravdu dlouho :D. Tekutina je voňavá, jemná a nedráždí. Obsahuje hydratační a zklidňující složky, takže jsou ideální pro čištění suché a citlivé pokožky. Místo toho, abyste si jim třeli oči, podržte namočenou vatu na místě déle a nechte přípravek řasenku rozpustit.


Odličovací olej

Oleje pokožku příjemně obalí a rozpouští nečistoty a make-up. Je to také skvělá příležitost pro automatickou masáž obličeje, která spojuje příjemné s užitečným.

Mohani - Mušelínová žínka na obličej

Mohani - Mušelínová žínka na obličej

Pokud zvolíte olej, který neobsahuje emulgátor, můžete jej z pokožky smýt mušelínovým hadříkem. Pomůže důkladně vyčistit pleť od zbytků mastnoty a nečistot. Před použitím navlhčete hadřík teplou vodou a jemně setřete olej. Nezapomeňte hadřík po každém použití vyprat v ruce a nechat uschnout. Nepoužívejte hadřík v každodenní péči, pokud je na kůži zánětlivé akné..

Creamy - Moringa Pure - Odličovací a čisticí pleťový olej

Creamy - Moringa Pure - Odličovací a čisticí pleťový olej

Kombinace moringového oleje a oleje ze sladkých mandlí tvoří dokonalé duo. Přípravek obsahuje emulgátor, který usnadňuje důkladné smytí oleje z obličeje (vytváří emulzi). Je velmi šetrný k pleti, ale zároveň účinně čistí i nepoddajný makeup. Nemá žádnou parfemaci a nedráždí oči.


Odličovač balzám

Tuhé přípravky, které se vlivem tepla rukou mění na tekutý olej.

Natural Secrets - Micelární čisticí balzám

Natural Secrets - Micelární čisticí balzám

Jeden z mých nejoblíbenějších. Kompozice obsahuje směs olejů a másel. Má jemnou, svěží vůni a sorbetovou texturu. Skvěle rozpustí i silnější makeup a voděodolnou kosmetiku. Emulgátor usnadňuje odstranění vodou. Je velmi účinný. Stačí malé množství na vyčištění celého obličeje. Po použití je pleť hladká a hydratovaná bez pocitu mastnoty.


Krok 2 – mytí obličeje

Po prvním kroku – tedy odlíčení, je čas si obličej pořádně vyčistit. Odličovač čistí pokožku pouze povrchově a pleť by měla být vyčištěna do hloubky, aby v ní nebyly nečistoty, které by mohly způsobit tvorbu černých teček.

Pěny na čištění obličeje

Znáte marshmallows? Používání čistícího prostředku na obličej je stejně příjemné jako jíst tento bonbón přímo z ohně. Miluji tuto texturu, která se podobá nadýchanému obláčku!

Alkmie - Microbiome Foa-m My God! - Jemná mycí pěna na obličej

Alkmie - Microbiome Foa-m My God! - Jemná mycí pěna na obličej

Pěna se svěží a příjemnou vůní připomínající zelený čaj. Má poměrně hustý vzorec a je velmi účinná. Přípravek čistí, neovlivňuje hydrolipidovou bariéru pokožky a nevysušuje. Ráda ho používám po probuzení jako ranní osvěžení.


Čistící gely

Gely jsou čisticí přípravky, které si dokonale poradí s nečistotami a zbytky make-upu a připraví pleť na další kroky péče.

Apis - Moisturizing Face Cleansing Gel with Hyaluronic Acid - Hydratační čisticí gel s kyselinou hyaluronovu

Apis - Moisturizing Face Cleansing Gel with Hyaluronic Acid - Hydratační čisticí gel s kyselinou hyaluronovu

Velmi univerzální gel, který bude fungovat pro všechny typy pleti. Má jemnou, svěží vůni. Je založen na jemné mycí látce, díky které účinně čistí, aniž by ji dráždil. Obsahuje zklidňující látky, takže osloví citlivou pokožku.


Čisticí emulze

Emulze jsou produkty se složením připomínajícím mléčný gel. Jsou velmi jemné k pokožce a často se doporučují pro citlivou a suchou pokožku.

Cetaphil - Čisticí emulze na obličej

Cetaphil - Čisticí emulze na obličej

Ideální pro citlivou a dehydratovanou pleť. Emulze odstraňuje přebytečný kožní maz a další nečistoty z povrchu pokožky a odstraňuje také make-up, aniž by vysušoval.


Doufám, že Vám tento příspěvek pomohl zorientovat se v tématu dvoufázového čištění. Pokud ale máte nějaké pochybnosti, obraťte se na nás. Další tipy na dvoufázové čištění najdete zde: trustedcosmetics.plZobrazit další příspěvky z Leden  2022
pixel